Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párommal hogyan tudnám...

A párommal hogyan tudnám megbeszélni, hogy a nagylányát és a fiát hagyjuk ki a nyaralásból?

Figyelt kérdés

A párom elvált , az elöző kapcsolatból van 2 gyerek.

Nyaralni szeretnénk menni, és a két gyereket is hozni akarja.A lánnyal nem vagyok jóban sajnos,mindig hazudik rólam a párom családjának és az apjának is, de még sorolhatnám miket csinál ellenem és a közös kislányunk ellen.Egyébként jár ide hozzánk mintha semmi nem történne és ő lenne a jókislány.(szóval beszélő viszonyban vagyunk)

Amúgy 23 éves.

Közös gyerekünk is van aki 2 éves.

Szóval nem tudom hogyan mondjam meg a páromnak, hogy nem akarom a lánnyal eltölteni a nyaralásunkat, vagy inkább halgassak és adjam be a derekamat, hogy a páromnak legyen egy jó nyaralása?


2012. ápr. 21. 09:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
De ők ugyanúgy a párod gyermekei, mint a közös gyereketek. A párodhoz tartoznak. Az én apámnak is lett új felesége, de ha elmentek nyaralni, nem is volt kérdés hogy én is megyek velük. Ha én a párod helyében lennék, biztosan nem mennék ilyesmibe bele.
2012. ápr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Valamit valamiért
2012. ápr. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Azért szerintem egy 23 éves lány nem az apjával meg annak az új családjával akar menni nyaralni.


A fiával egyébként jó viszonyban vagy?

2012. ápr. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

23 éves,már nem kislány,hogy majd egész nap veletek lesz(gondolom).Szóval ha el is megy veletek,akkor sem fog mellettetek lenni mindig.

Viszont ha őt itthon hagyjátok és a testvérét viszitek(a párod fiát),akkor az jogosan fog neki rosszul esni,akármit is tesz/tett ellenetek.

2012. ápr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

9:45-nek

igen a fiával jó kapcsolatban vagyok nagyon szeretem.

2012. ápr. 21. 10:05
 6/14 A kérdező kommentje:
A lány mindenképpen jönni akar,sőt ha valahova mentünk eddig együtt akkor mindig kijelenti, hogy velem akar csak menni. (nem értem)
2012. ápr. 21. 10:06
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ha jó a kapcsolatod a pároddal, akkor múködik a kommunikáció is, tehát egyszerűen állj elé és mondd meg neki, hogy mit tapasztaltál a lányáról, és találjátok ki, mit lehet kezdeni a helyzettel!


De először szerintem inkább a lánnyal kéne beszélned a viselkedéséről, hogy van-e veled valami baja vagy miért hazudozik rólad. Végül is ő is felnőtt nő már, remélhetőleg lehet vele értelmesen beszélgetni.

2012. ápr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nagyon nagy pofátlanság lenne ilyet kérned, ne haragudj.

Amikor összejöttél a pároddal, gondolom tudtad, hogy vannak gyerekei.

Ok, megértem, hogy nem vagytok jóban a lánnyal, de inkább ezt kéne tisztázni vele (felnőtt ember, ültesd le, és beszéljétek meg), nem pedig azon mesterkedni, hogyan lehet őt elzárni az apjától.

Szerintem természetes, hogy az apa vinni akarja a másik gyerekeit is, gondold el, milyen lenne már, ha nem tenné!? Más kérdés, ha már felnőttek, és mondjuk nem akarnak menni, de, ha akarnak, akkor egyszerűen nem teheti meg, hogy nem viszi őket.

2012. ápr. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Az, amit szeretnél már csak egy eredménye egy folyamatnak, ami évek óta tart. Tehátitt nem a nyaraláson van a hangsúly, hanem az általános kommunikáción. A helyedben kertelés nélkül megkérdezném tőle, hogy ezt és ezt hallottam, hogy mondtál rólunk a családnak, stb. Majd megkérdezném, hogy miért viselkedik úgy, ahogy a gyereketekkel, és emellett miért akar mégis veletek nyaralni, miután te a nyilvánvaló utálat jelének veszed azt, amiket vletek csinál. Magyarul finoman, de kiborítanám a bilit. 23 éves, nem kisgyerek már, amit csinál, annak tudatában kell lennie a következményeivel. Jah, és az sem utolsó, hogy jogod van ahhoz, hogy a saját családodban ne nézzenek hülyének. Hidd el, a nyaralásgond is gyorsan megoldódik. ;)
2012. ápr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
30%
Beszéld meg a lánnyal!Mond meg neki,hogy lehet ,hogy nem te vagy az anyja,de ettől még egy család vagytok.Mond meg neki,hogy szeretnéd,ha jól érezné együtt magát a család,és,hogy te a lányodnak szeretnéd tekinteni őt,Azt,hogy szeretnél vele jóba lenni,és,hogy csak akkor jöjjön nyaralni,ha ő is ezt akarja!
2012. ápr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!