Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztétek már úgy hogy nem...

Éreztétek már úgy hogy nem akartok férjhez menni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem szabad általánosítani de most nagyon elegem van. Még itthon lakok és én vezetem a háztartást mikor a szüleink dolgoznak, így sokat sütök főzök. Mikor apám itthon van, maximálisan kiszolgáltatja magát, így pl. egy pohár vízért sem áll fel. És ha éppen a tésztát szűröm le vagy mosogatok és nem kaphatja meg azonnal amit akar, akkor nagyon sok bántó dolgot tud hozzá vágni a fejemhez. Ma leveszekedte a fejem mert nem tetszett neki a reggeli és annyit sem mondott hogy jóreggelt hanem csak annyit hogy: kávét!

Amúgy elég háziasnak neveltek és nagyon szívesen segítek bárkinek, de apám részéről már annyi beszólást kaptam hogy már nagyon elég volt :((( Úgy érzem hogy sose akarok férjhez menni mert ezt nem tudnám elviselni még évtizedeken keresztül. Tudom hogy nem szabad általánosítani de már nagyon tele van a hócipőm :(

Ami még rosszabb úgy érzem hogy a férfiakból is elegem van :S Mit csináljak? Nem akarok megkeseredni :S Megpróbáltam apámmal tegnap beszélgetni valamiről de miután megkapta a vacsoráját jelezte hogy nem érdekli :S :(


2012. ápr. 21. 13:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan típusú férfihoz én sem akarnék hozzámenni, mint az apukád, de szerencsére lehet találni másmilyet is. Nem mondom, hogy könnyű, de azért ne add fel, ez egy szélsőséges eset, és noha apukád az első számú bűnös, anyukádnak sem lett volna szabad ezt hagyni ennyire elfajulni.
2012. ápr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak a tesóm lenne ez a "kávét" dolog. Így köszönt minket reggel. Kávét. Aztán mint egy idegbeteg elnyújtja "kávéééét", mert anya nem ugrik elsőre. 30 felett van. Messzire kerüld ezeket. Az se jó ha olyannal akadsz össze akit az anyukája ugráltatott, mert mikor összekerültök neked majd nem fog akarni "ugrálni" mert örül, hogy megszabadul a rémuralomtól. Keress egy olyat, aki tényleg segít. Az a baj, hogy arra nincs garancia, hogy nem csak az udvarlási fázisban ilyen :(
2012. ápr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egészen addig ezt nem éreztem mig bele nem zugtam a férjembe
2012. ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Szia. Totál megértelek. Az én apum is dettó ilyen. Hazaér, leül várja hogy anyum elé dobja a kaját, és nem egyszer előfordult, hogy duzzogva hátradőlt és csak annyit mondott, hogy hideg. Ilyenkor szintén anyumnak kell pattannia és berakni a mikróba, mert apum nem képes rá. Vagy az előbb is, apum lenn van a pincében én leszólok neki, hogy jöjjön ebédelni erre még neki áll feljebb, hogy hogy gondoltam azt, hogy ő azonnal rohan hát ő milyen elfoglalt volt. Ha meg nem szólok neki, akkor meg szintén sértődés, hogy miért nem szóltam. Én is gyakran érzem azt, hogy Isten ne verjen meg férfi emberrel. De ilyenkor mindig átgondolom és eljutok oda, hogy Isten ne verjen meg ILYEN férfiemberrel. Mert nem minden férfi ilyen alamuszi. Csak néhányuk hiszi azt, hogy ő a kenyérkereső, ergo ő az úr a háznál és még mindig abban a korban élnek, mikor még az úr evett elsőnek a családban, aztán az asszony meg a kölkök csak utána, már ha hagyott vmit. De ne add fel, tényleg nem minden férfi ilyen.
2012. ápr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Így köszönt minket reggel. Kávét."


Ilyenkor ez a család ill. a szülők hibája is, amiért engedték rászokni az ilyen beszédmódra! A mi családunkban ha pofont nem is kap az illető, azért elmagyarázták volna neki, hogy merre hány méter.

2012. ápr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Én igen, de nem a te példád miatt.

Elváltak a szüleim, egy percet nem bírnak ki egymás közelében. A ballagásomon anyám összeverekedett a mostohaanyámmal. Most, hogy felnőtt nő vagyok, folyton azt kérdezgetik, hogy mikor mennyit vagyok a másikkal.

Amióta megszületett a lányunk, az a baj hogy "de ő biztos többet unokázhat".

Erre jön még az, hogy a párom szülei is elváltak, szintén szar a viszonyuk.


Szóval, bár csúnya ezt kimondani, de amíg nem leszek félárva, nem leszek feleség :-(

2012. ápr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6-os válaszoló! Nem értem, hogy a történetednek mi köze van a kérdező problémájához? Vagy csak én vagyok ilyen értetlen?
2012. ápr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát látom nálatok sem könnyű a helyzet :S Valahol a szívem mélyén tudom hogy nem minden férfi ilyen és szeretnék is családot, de most az elkeseredettség nagyobb...
2012. ápr. 21. 14:49
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én apukám, ha nem is ennyire durván, de hasonló tipus, kiszolgáltatja magát, volt, hogy nem volt otthon más és lusta volt magának melegíteni kaját a mikróban, inkább éhezett. Na, erre én is azt mondtam, hogy ha a férfiak ilyenek, én inkább soha nem megyek férjhez, mert nem leszek senkinek a csicskája, házvezetőnője, rabszolgája, stb. Persze az ember szívesen kiszolgálja a párját, de nem mindegy, hogy a másik hogyan áll hozzá, elvárja, követeli és még bunkón beszól ezek után, vagy esetleg együtt készítik el a kaját, vagy ha nem, akkor is legalább megköszöni és megbecsüli azt, amit én csinálok.

Én megtaláltam azt a férfit, aki nem szolgáltatja ki magát, akinek nem esik nehezére reggelit készíteni, ha én nem vagyok otthon, sőt ebédről is tud gondoskodni magának, na jó, nem valami bonyolult dologra gondolok, csak fagyasztott pulykafalatok, meg hasonló, rizst főz hozzá, de akkor is feltalálja magát és nem esik kétségbe, ha én valami miatt nem tudok ebédet főzni. Amúgy mi ketten vagyunk és mindig rendelünk hét közben ételfutár cégtől, mivel én elég kevés dolgot ehetek, így mindketten azt eszünk, ami nekünk ízlik és nem 3 napig esszük ugyanazt a kaját, nekünk így gazdaságosabb. Persze ahol gyerek van, ott ezt nem lehet megtenni, tudom. Szóval nem kell megijedni, attól, hogy az apukád ilyen, még nem minden pasi ugyanilyen. Jól kell tudni választani. Ha látod az elején, hogy ez dettó apuka, na akkor gyorsan pattintani kell.

2012. ápr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ne is mondd kedves utolsó, múltkor délre értem haza egy nehéz állásinterjúról és addig az ágyon feküdt és várt engem hogy adjak neki enni.

Anyukám az mondta hogy a házasság előtt nem volt ilyen. Akkor miről lehet felismerni az ilyen pasit?

2012. ápr. 21. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!