Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztétek már azt, hogy meg...

Éreztétek már azt, hogy meg akartok szűnni nőnek, illetve férfinak lenni, és csak emberek akartok lenni?

Figyelt kérdés
Meg lehet ezt valósítani? Hogy emberek legyetek, és ne nők és férfiak? Azért örülnék, ha lenne erre megoldás, mert szívesebben lennék szingli, mint egy nő. Egyszerűen az az oka, hogy a nő csak akkor teljes, ha férfi van mellette, a férfi meg akkor, ha nő van mellette. Ez sajnos pedig egy nagyon törékeny állapot, most szinte az őrületig fokozódott már eddig is a helyzetem. A kiutat nem látom. Úgy érzem, lassan megőrülök. De nem tudok megszabadulni a nőiségemtől, attól, hogy párt akarjak. De ha ismét ember lehetnék, akkor nem érezném szükségét párkapcsolatnak. Éreztétek már azt, hogy szeretnétek nem nők, iletve férfiak lenni? Csak emberek?
2011. máj. 9. 00:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

nagyon nem értelek. Én nagyon élvezem,hogy nő vagyok és emellett teljes ember.

Soha nem gondoltam úgy,hogy csak egy férfitól leszek teljes. Ugyan vagy 25 éve férjnél vagyok,de nem ettől vagyok teljes.

és soha nem akarnék lemondani arról,hogy nőlegyek,mert élvezem minden pillanatban.

2011. máj. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

hát ez elég érdekes kérdés..

nem vagy véletlen társfüggő, hogy mindig akarsz valakit? sajnos én is így vagyok vele, de kül. okok miatt már 5 hónapja nincs barátom és eddig ez számomra elképzelhetetlen volt előtte, pláne az,hogy még élvezzem is, de hidd el,hogy lehet! nincs szükség párkapcsolatra mindig, ahoz hogy teljesnek érezd magad, de hosszú távon persze egészségtelen sztem ha nincs...úgyhogy ez a rendszer periodikus, és váltakozik egyszer fent másszor lent.. sztem ne görcsölj a dolgokon, olyan még nem volt,hogy ne legyen valahogy!

2011. máj. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
én nő vagyok, egy teljes ember! büszkén viselem a nőiességemet, ha nem lennék férjnél, nem szeretnék "szingli" lenni, inkább egyedülálló nő :)
2011. máj. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
én sokat érzek így, hogy akkor nem lenne féltékenység, nem marnák egymást annyit az emberek, nem kéne ezen stresszelni...jó lenne :) bár én csak egy kamasz lány vagyok :D
2011. máj. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy ember elsősorban ember, és csak másodsorban nő vagy férfi, én így tekintek másokra, és elvárom, hogy rám is így tekintsenek. Ha kell, közlöm is ezt az emberekkel. Az meg szerintem elég nagy butaság, hogy egymás nélkül fél emberek vagyunk... Jó, ha van mellettünk egy társ (akár egy barát, akár párkapcsolat, egy testvér, bárki), de mindenki önmaga egy kerek egészet alkot! Így lettünk teremtve :-)
2011. máj. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

"Ha egyedül vagyok a szobában, akkor ember vagyok. Ha bejön egy nő, akkor férfi lettem. És annyira vagyok férfi, amennyire nő az, aki bejött a szobába."


Karinthy Frigyes / Capillaria /részlet

2011. máj. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen az az oka, hogy a nő csak akkor teljes, ha férfi van mellette, a férfi meg akkor, ha nő van mellette."


Ez hülyeség szerintem. És elég rossz hozzáállás. Nehogy már egy férfitól legyél teljes!

2011. máj. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Ne azon legyetek már kiakadva, hogy azt írtam, hogy egy nő egy férfi által lehet teljes :D.

Amúgy ezt érzem. Akkor baj van velem.

Tulajdonképpen kivi voltam a válaszokra. Meg arra, hogy más még érez e így. De ahogy látom itt eddig senki nem írt ilyet. Tetszik az idézet :).

Hm, eddig nem tudtam, hogy így működik a világ, ahogy az idézetben van :D. Mármint én mindig csak ember akartam lenni, és nem nő, akit megbélyegeznek.

Csak nem tudom, mit tegyek.

Nem görcsölök, hanem kezdek megőrülni :D, a kettő közt elég jelentős különbség van. Kivi voltam, hogy mások voltak e ilyen helyzetben. Nem baj, akkor tanulok tovább :D, csak attól is kezdek bekattanni.

De látom, hogy más nem sokan érezhettek így, mint én, vagy rosszul tettem fel a kérdést.

Nekem a nőiségről mindig a kihasználás jut eszembe. Gyereknek is utáltam lenni, arról megint más jutott eszembe. Nahát, akkor nem lehetek ember.

Nem vagyok társfüggő :). Én egészen biztosan nem :). Ne akarj elemezni...

2011. máj. 9. 07:56
 9/22 anonim ***** válasza:

hát márpedig magadnak kéne elemezni magadat, vagy ha már feltetted a kérdést, akkor számítani kell rá, hogy más megpróbál elemezni téged, mert ez egy nem normális pszichés állapot amiben vagy, ha már ezt így megkérdezted.


Ott kezdődik hogy a nőiségről a kihasználás jut az eszedbe. Talán itt kellene kezdeni a problémáidat megoldani. nem tudom hogy ezt tapasztalatból mondod-e vagy csak hagytad magad telebeszélni. Én is nő vagyok, sosem éreztem hogy kihasználnának emiatt, sőt. Ha férfi lennél akkor meg a nők használnának ki mert csak a pénzedért kellesz? hm? vagy a munkahelyeden? vagy mi még? Természetes hogy mindenki akar valamit a másiktól. ebben nincs semmi gond. a felelősség rajtad is áll, hogy hagyod-e hogy ne adjanak semmit azért amit te adsz magadból. Akit kihasználnak, az valamilyen szinten hagyja magát kihasználni, vagy nem tisztázta előre, hogy mit is kérne cserébe.


És mi van akkor ha a férfiak elsősorban a nőt látják benned? ez nem bűn :) miért érzed ettől zavarban magad? szűz vagy? attól hogy nőként kezelnek, nem fognak neked ártani.


Biztos nem vagy ezzel egyedül, viszont azt be kellene látnod hogy ez a hozzáállás nem igazán ép dolog. Gondolkozz sokat ezen, hátha rájössz a megoldásra, hogy kikezeld magad a tévhitből.


32/N

2011. máj. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Nekem a nőiségről mindig a kihasználás jut eszembe."

Ha így érzed, akkor valami történt veled, amire pedig csak úgy jöhetsz rá, ha elemeznek vagy elemzed magad.


"Nőnek lenni jó, jó nőnek lenni még jobb."

2011. máj. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!