Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan lehet azt érezni hogy...

Honnan lehet azt érezni hogy egy férfi jó apa lesz?

Figyelt kérdés

Apám alapvetően jó ember volt, de alkoholista is. Megadott nekünk mindent, de a piára is bőven költött. Nem kocsmázott, hanem megvett X üveg bort, meg X üveg sört, és itthon megitta, addig amíg nem bírt a lábán állni és elaludt. Ennyi volt az alkoholizmusa, 5 éve meghalt. Nem volt agresszív, olyan "csacsi részegnek" nevezném. De ha józan volt akkor türelmetlen, ideges volt, ha meg ivott akkor csak 1-2 órán át volt beszámítható, aztán nem lehetett vele beszélni. Kb 11 évesen így fogalmaztam meg: "De jó ha iszol apu, mert különben elviselhetetlen vagy" de ezt gyerek fejjel őszintén így gondoltam, de anyukám még el is sírta magát, ma persze már értem az egészet.


21/L


2012. ápr. 21. 23:17
 1/7 A kérdező kommentje:

Szóval én tudom mi volt jó apámban, és mi az ami nem. Honnan lehet azt tudni hogy X év múlva milyen apa lesz az illető?


Pl szeretném ha olyan lenne aki szereti a gyerekünket, aki játszik vele, focizik vele, aki élvezi ha fürdetheti, akinek van türelme hozzá, aki büszke rá.

2012. ápr. 21. 23:17
 2/7 anonim ***** válasza:

ha megfigyeled akkor láthatod más gyerekekkel hogy viselkedik!!

Az én párom az majd felfalja mindegyiket, nagyon szeretne már gyereket de még nem lehet!Majd kiderül később

2012. ápr. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én azt olvastam valahol, hogy a nyitott embertípusok, aki nyitottak másokat megismerni, valamint a lehetőségeket észre venni, kihasználni, szóval a sikeresebb féle embereknek érdekes mód, de nekik van a legnagyobb türelmük a gyerekekhez.


tehát ha valaki befeleforduló, vagy gátlásos, vagy depresszív jellem, az kevésbé lenne jó apa.

2012. ápr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

En abbol lattam, hogy parom jo apa lesz, hogy nagyon turelmes, kedves masokkal, es a gyerekek kedvelik ot es o is kedveli azokat es tud is veluk szot erteni.

Azt gondolom, jo apja a kislanyunknak.

Ahogy elottem irtak, egyet ertek veluk.

2012. ápr. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én abból láttam, ahogy viselkedik más gyerekekkel, meg a kereszt fiúnkkal.

Nem csalódtam benne egy csodálatos férj és apa.

2012. ápr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát hogy jó apa lenne-e, többnyire megfigyelhető abból, ahogy a gyerekekkel bánik. Bár ez sem biztos, mert ki tudja, a sajátja érdekelné-e? Ugyanakkor lehet, hogy aki kerüli alapból a gyerekeket, a sajátját meg imádná.

Ha meg attól tartanál, hogy alkoholista lenne... erre nincs recept! A boldogtalan házasság, a rossz házastárs is sokszor okoz iszákosságot, akárki akármit mond! Nem mentség nekik, de így van. Pl. ismertem olyat, 3-szor volt férjnél, mindhárom férje ivott, és előtte nem! Véletlen?

2012. ápr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Áhhh nekem apám saját bevallása szerint 14 éves kora óta dohányzott, és 18-20 évesen már rendszeresen ivott is. Akkor még az első feleségével élt, és aztán az ivása miatt vált el tőle. 30 évesen jött össze anyukámmal, és gyanítom akkor is ivott, csak anyu valahogy tudta kezelni....Pl vízzel hígította a pálinkáját :D meg ilyenek. De amúgy tényleg jó ember volt, csak ez volt a szenvedélye. Ja és nagyapám is alkoholista volt + nagyanyám is iszogatott elég rendesen addig amíg nem lett szívbeteg, és le kellett tennie mert gyógyszert kezdett szedni.


De köszi a válaszokat.

2012. ápr. 22. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!