Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön élő magyar házaspáro...

Külföldön élő magyar házaspárok, laknak a közeletekben magyarok?

Figyelt kérdés
Hogy ismerkedtek meg magyarokkal a környéken? Facebookon rákerestek a közelben lakókra?
2012. ápr. 22. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem élnek a környéken magyarok, de nem is keresek ilyeneket, semmi értelme sem lenne.

Nagyon jól megvagyok anélkül, hogy az otthoni légkör itt is utolérne.

2012. ápr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Ezzel valahogy mi is így vagyunk mint az előző hozzászóló. Nem ismerünk más magyarokat a közelben és nem keresünk kapcsolatokat más magyarokkal.
2012. ápr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóakhoz. Vannak a környékünkön magyarok, de nemigen keressük velük a kapcsolatot. Ritka az a magyar, aki olyan rugalmas személyiséggel bír, hogy át tudja írni az otthonról hozott (jobbára lelki) szemetet. Mivel mi átírtuk, másként élünk, csak teher volna az, ha újra megkapnánk abból, amit sikeresen a hátunk mögött hagytunk (nem kis lelki munkával).


Ez nem zárja ki a kapcsolatfelvételt másokkal jövőben, de azt sem jelenti, hogy azonnal a keblemre ölelem, csak mert magyar. Néha jó volna, ha nem lennénk csak egyedül, jó volna értelmes, kedves honfitársakkal is beszélgetni - akik nem hozzák két percen belül anyut, aput, Orbánt és az adósságot, a dicsekvést és a panaszhegyeket....de sajna, eddig nem volt szerencsénk máshoz. Azt pedig kösz, de nem. :(

2012. ápr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azt még hozzá tennétek, melyik országból írtok?


Végre indoklást is hallottam. Tetszett a harmadik válaszoló őszintesége: átírtuk a "lelki terheket". Ezt valóban csak így lehet, én is ezen munkálkodom. De a későbbi gyerekek miatt jó lenne a magyar környezet (illetve kölcsönös segítség) és az anyanyelvén is könnyebben kommunikál az ember. A gyökereket nem lehet elfelejteni, de nagyon érdekel, hogy lehet lelkiekben újraszületni, és kitörölni a régi emlékeket (főleg "anyut meg aput")

2012. ápr. 22. 20:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik vagyok: szó nincs arról, hogy a gyökereket elfelejtenénk, azok megvannak. Én magyarnak vallom magam, még ha nem is tudok jelenleg otthon élni.


Mi Németországban élünk.

2012. ápr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö vagyok, szintén Németországból.


Az otthoni család tagokkal tartjuk a kapcsoltatot, de nem a standard magyar témákról beszélünk velük sem.


Régebben volt egy magyar család, de nem sokáig tartottunk velük programokat, mert állandán panaszkodtak, és a legtöbbször valami borzasztó keveréknyelven, félig magyar, félig német egy mondaton belül, német szavak magyarul ragozva, stb.


Inkább maradunk magunk között, a gyerekek mindegyike tökéletesen beszél magyarul is, nem pedig összezagyválja a két nyelvet.

2012. ápr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A második vagyok, szintén Németországból, csak hogy teljes legyen a csapat! :) Mi örülünk neki, hogy a kezdeti nehézségekkel együtt végre elértük azt amiért megdolgoztunk és hogy eltűnt az életünkből az a fajta nyomor, korrupció, sok stresszes időszak amit csak magyarországon él meg egy ember. Ha magyarokkal tartod a kapcsolatot nem tudsz úgy beszélni velük hogy pár találkozás után ne kérjenek segitséget, zúditják rád a rengeteg kérdést, panaszt mintha a fejedre lenne irva, hogy Vöröskereszt. Volt már amikor inkább nem szólaltam meg, nehogy észrevegyék hogy magyar vagyok. Lehet hogy sokan lepontoznak majd, de nekem személy szerint éggett a pofám, hogy az Edekában a magyarok a polcról szedték le a piásüvegeket és miután 5 en beleittak, visszarakták a polcra. Ilyen helyzetek után nem szeretném még az esélyt sem arra megadni, hogy az itteni emberek megtudják hogy egy az anyanyelvem ezzel a putris néppel. Már bocsánat. Csak a szűk családdal tartjuk a kapcsolatot és itthon a párommal magyarul beszélünk. Bőven elég azoknak az embereknek a társasága akikkel érintkezünk a munkánk során és a szomszédjaink is nagyon kedvesek. Én jónak tarom, hogy egy német ember kissé távolságtaró, nem kutakodik a másik pénztárcájában és a magánéletében.
2012. ápr. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi Dåniåban elünk, itt nem igen vannak magyarok. Eleinte probåltunk kapcsolatokat keresni, hogy kinek hogy ment itt a munkavållalås, meg egyåltalån øsszejønni, beszelgetni egy kicsit magyarul, de nem lett beløle semmi. 2 eve kint elunk, az otthoniakkal neten tartjuk a kapcsolatot, eddig egyszer mentünk haza. Egyeløre birjuk...
2012. máj. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekem egészen más tapasztalatom van szintén Németországból. Az itteni két magyar család rendkívül segítőkész, természetesen fordítva is működik a dolog. Nem tudok mást mondani, összetartóak vagyunk, mert magyarok vagyunk. Nem érezte tehernek, mikor elhalmozott tanácsokkal, mint ahogy én sem, mikor segítettem az utánam jövőnek. Még a politikai nézeteink is különbözőek, és meg lehet azt is hallgatni. De ettől még közösek a gyökereink.
2012. okt. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
itt hollandiaban osszetarto segito kozossegunk van.mind vendegmunkasok.minden heten talalkozunk.
2012. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!