Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fontos a tanár jó...

Miért fontos a tanár jó kommunikációja a diákok felé?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok pl. hogy tanárnál látnak a gyerekek először magatartásmintát, értékrendet. Fontos! köszi előre is.

2012. ápr. 22. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

különben nem értenék meg

különben nem hallgatnának rá

különben nem lenne semmi tekintélye sem


ezért.

2012. ápr. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha egy tanár ért a diákok nyelvén, könnyen kommunikál velük, és megfelelő értékrendet közvetít feléjük, megszeretteti magát és következésképpen a tantárgyat is. a gyerekek könnyen megértik a leckét, tanulnak képességeiknek megfelelően, és megfelelő erkölcsi mintát látnak. ha a tanár nem tud beszélni velük és nem megfelelő az értékrendje, akkor utálni fogják a tanárt és a tantárgyat, nem értik meg az anyagot, nem tanulnak és mellesleg azt látják, hogy egy erkölcsileg értéktelen embernek állása van és még bunkózhat is, így megrendül az értékrendjük.

Saját tapasztalat.

Üdv: Liza.

2012. ápr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Osztályfőnököm a kákán is a csomót keresi, 4 éve soha semmi nem volt jó neki. Ha csend volt az volt a baj, hisz biztos mindenki bulizni volt és most álmosak vagyunk, ha beszélgettünk az volt a baj, hogy miért nincs csend. A szalagavatónkat és a ballagást magunknak szerveztük, ő azt mondta, nem érdekli. Utáljuk, nulla tekintélye van, szerintem ha még egy évig minket kéne tanítania idegösszeomlás miatt pszichiátriára kerülne, mert tönkretennénk. Bármit mond, minden megnyilvánulásával annyit ér el, hogy kinevetjük, meg megmondjuk neki, hogy nem normális. Lehet, hogyha normálisan állt volna hozzánk már az elejétől, és értett volna a nyelvünkön, akkor ez másképp alakul. Magának köszönheti.
2012. ápr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a szülőnél látnak először "értékrendet". Aztán oviban.
2012. ápr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert különben nem figyelnek rá, és sz*rnak a mondandójára, ha fontos dologról is akar beszélni akkor max kiröhögik. Az én matektanáromnak 0 tekintélye van, az órákon alszunk, mobilozunk, én csak azóta írok is valamit mióta beszedi a füzeteket és aki nem adja be az 1est kap, az meg felesleges. Amúgy év elején volt hogy a csöngő ébresztett fel olyan mélyen aludtam.
2012. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert a tanár/diák között fontos a jó kapcsolat. Ezt megfelelő kommunikáció nélkül nem lehet elérni.

Ha a diáknak nyűgje van, akkor az ofö-höz mehet. A tanárnak kötelessége, hogy odafigyeljen a tanítványaira (főleg az ofönek).

2012. ápr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!