Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy tanár tehet ilyet? SOS,...

Egy tanár tehet ilyet? SOS, Fontos mert meg kell lépnem ezt a lépést!

Figyelt kérdés

A mi sulinkba is bejött az elektronikus napló amikor is a tanár azt csinál a jegyeiddel, azt ír be amit csak akar.

Matekból volt tök sok jó jegyem, négyesek-ötösök meg egy két darab hármas. A szüleim is látták ezeket a jegyeket, és az átlagom is 4,75 volt. Pár nappal ezelőtt amikor benéztünk az elektronikus naplóba akkor az összes jegyem helyett csak 1-es volt. Átlag kerek egyes. Megkérdeztem a tanártól hogy mi ez, ő mint meg aki semmiről sem tudna mint ha semmi sem történt volna csak azt mondta: Én nem tudom miről beszélsz, év eleje óta csak egyeseid vannak, az átlagod is csak egyes nincs más jegyed. Erre én válaszoltam neki hogy hát ezek szerint nem emlékszik amikor írta be a jegyeimet, és még azt is hozzá tette hogy szép eredmény! Mit lehet egy ilyennel tenni? A szüleim most át akarnak rakni egy másik osztályba, mert a tanár szája olyan megjegyzést hagyott el hogy én a talpát fogom neki nyalni hogyha át enged év végén és nem húz meg. A szüleim már nem tudnak vele beszélni mert rajtam verődik le. Kénytelen vagyok elmenni a közösségemből ahol mellesleg jól érzem magamat egy tanár miatt?


2011. márc. 22. 19:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fú, ez tök szívás. Igazgatóhoz menni a szüleiddel esetleg? Ha a tanárral másnak is van gondja, az osztály kérvényezheti a leváltását.
2011. márc. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
És a dolgozatokat is elektronikus formában írjátok? Feltételezem inkább papíron. Miután kijavítja, megkapjátok. Már van is bizonyítékod. Hol a probléma?
2011. márc. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Általában a középiskolás témazárókat az érettségi tantárgyakból nem adják ki, a tanárok őrzik meg. Innentől fogva meg a tanár képes lehet kimagyarázni, hogy jaj, eltűntek, vagy ha megtalálja őket, akkor közli, hogy ó, egy hiba volt az egész. :)
2011. márc. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha eltűnik mind, az szerintem felettébb gyanús lesz a szülőknek is. A másik variáció meg pont a kérdező malmára hajtja a vizet.
2011. márc. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mellesleg ez hivatalosan okirat hamisításnak számít. Ha az "okiratokat", azaz a dolgozatokat elvesztik, akkor a tanár nagyot szívhat. Az egyik iskolatársam is így járt. Ők az igazgató után (a vén ... nem lépett semmit) az Ombudsmanhoz fordultak. Nem követtem az eseményeket, de azt tudom, hogy a tanárt elbocsátották később.

Vannak jogaid, mint például, hogy te, vagy a közeli hozzátartozód bármikor megnézheti a dolgozatokat.

2011. márc. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hagyományos ellenörződ van és vezeted? Ha van, akkor neki a jegyek mellett ott kell legyen a szignója, szóval....


Sosem értettem, miért nincs alkalmassági vizsga a tanároknál.

2011. márc. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szóval mond meg a tanárodnak hogy szeretnéd látni a dolgozatokat, és az egyeseidet (amik ugye nincsenek), mert szerinted nem ilyen jegyeid vannak, illetve a padtársad ezt erősítse meg hogy tényleg nem egyesed van és mivel probléma van ezt egy dálutáni időpontba a szüleid láttára, hozza a dolgozatokat el, és vizsgáld meg a feladatokat te is. Ha behozza fénymásold le, jogod van hozzá, és sztem ezentúl minden dolgozatodról készíts fénymásolatot. A tanároknak meg kell őrizni év végéig ezeket a dolgozatokat, szóval az megvan. Ha azt mondja hogy a kismumus elvitte és nincs meg az osztályodat kérd meg hogy erősítse meg hogy 5-ös a dolgozatod. Tisztázd magad, neked az 5-ös jár. Ha mindenáron ellenkezik veled, és nem kerülnek elő a dolgozatok és meg akar buktatni ami ugye egyes átlaggal március végén valószínű lesz, akkor utolsó lehetőségként kérhetsz hogy mérje fel a tudásod, az egész évi anyagból. De ilyen tanárnál, kész szivatás lesz:(


Utána véleményem szerint menj el az iskolából, és keress egy másikat. Ki akarna ilyen helyen maradni?

2011. márc. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
inkább a tanár fénymásolja le neked nehogy meggyanúsitson hogy utána beleírtál még stb. szóval ne te csináld hanem a tanár:)
2011. márc. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy működik az elektronikus napló, de feltételezem, hogy mivel jelszóval lehet belépni és adatokat bevinni, az naplózza, hogy ki, mikor és mit csinált benne. Tehát, ha nem kompromisszumkész a tanár, akkor biztosan le lehet ellenőrizni, hogy mikor kerültek be azok az egyesek.

De valóban az is jó ötlet, hogy el kell kérni tőle az egyes dolgozatokat. És talán érdemes lenne az osztályfőnökkel beszélni a problémáról. Ő is tud segíteni.

2011. márc. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nincs naplónk amit kézhez kapunk. Digitális Online naplónk van, amit az iskolánk oldalán lehet megnézni, minden gyereknek van egy száma és a szülő azzal léphet be. A tanár az iskolai gépről vezéreli a dolgokat, és a dolgozatokat nem engedik haza vinni, mert hogy az valami olyan papír ami kell nekik és fontos, a másik része meg hogy ne csináljunk belőle puskát. A dolgáimon mindig szerepeltek a jegyek. De mondom a tanár mostanában szívatni kezdett és az elektronikus naplóból eltűntek a jó jegyeim, és csak 1-esek vannak beírva, amit a tanár tagad. Azt hiszem az igazgatóhoz fogok fordulni a szüleimmel, csak nem szeretném hogy megint az legyen hogy a mocsok osztályfőnök(akit oda szokott olyankor hívni az igazgató mert az ügy részese nem tudom miért) kijelentse mint másoknál is hogy mennyire lejáratta magát az igazgatónál, egy tanárt megvádolt, az osztály alap hogy röhög stb. Megpróbálom az igazgatónál a dolgot, de nagyon félek hogy rossz vége lesz!
2011. márc. 23. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!