Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valószínűleg párom Bécsben...

Valószínűleg párom Bécsben fog dolgozni. Mire számíthatok? Nagyon kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

23-24 évesek vagyunk.

Én 9 hónap munkanélküliség után tudtam elhelyezkedni, a főnök szólt, hogy kellene egy férfi, párom holnap jönne hozzánk. Ma telefonált az édesapja, hogy Bécsben lenne munka (az apja szavahihetősége kicsit megkérdőjelezhető). Nagyon jó lehetőség, két kézzel kell utána kapnia, feltéve, ha igaz, (ebben párom is kételkedik).


Én nem tartom vissza, megkérdezte, hogy mi legyen, én mondtam, hogy menjen, ne "szívjon" velem 70.000-ért, amikor közel 5-ször ennyit kereshet máshol.

Azt mondta, hogy ha arra kérném, hogy maradjon, akkor maradna. De ilyet nem kérek tőle, nincs hozzá jogom. Neki is elmondtam ezt, ostobaság lenne a másik munkát választani, hiszen fiatalok vagyunk.


Azt mondta, hogy mindenképp velem szeretne maradni, eszébe sem jut a szakítás, és nagyon szeret, és hogy az apja Pesten lakik, és onnan jár dolgozni Bécsbe, szóval ő is megtudná oldani. Ez tök jó, csak én nem pesti vagyok, és sajnos különböző okok miatt nem nagyon tudok lépni itthonról.

Teljesen kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz. Tudom, hogy ha igazán szeretjük egymást, akkor átvészeljük, és minden rendben lesz, de elsőre így nagyon ijesztőnek tűnik.


Amikor beszélgettünk úgy éreztem, hogy arra vár, hogy én mondjam ki azt, hogy ne menjen. Ilyet biztos nem mondok neki, hatalmas lehetőséget vennék el tőle.


Mit tanácsoltok, mit tegyek?



2012. ápr. 22. 23:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Éltem Bécsben.Inkább nem mondok semmit.Ha nem olyan mint én,akkor minden okés lesz vele:)
2012. ápr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ha van kilátás, h mikor tudtok újra együtt lenni, összeköltözni akkor kibírható. valakiknek kifejezetten jót is tesz, fellángolnak újra a régi érzelmek.

Tudom miről beszélek, az én barátom 1000kmre volt tőlem de mindig rajta voltunk egy ügyön, h ez változzon. Mivel volt jövőképünk, így kibírtuk. Szerintem kezdj el németül tanulni és adandó alkalommal menj utána. Mi köt ide?

2012. ápr. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom is kint dolgozik. 1 hónap ott, 1 hónap itthon. Azóta sokkal jobb a kapcsolatunk, ő pedig kiegyensúlyozottabb, mert nem 90 ezret keres, hanem 2 milliót.
2012. ápr. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan engedd.Ha olyan a meló,akár hétvégente hazajárhat.Nem nagy távolság Pest-Bécs.Nekem a párom Münchenbe van.Én 5-6hetente látom,nagyon rossz.De nem mondtam neki,hogy ne menjen,mert azért dolgozik hogy jobban éljünk.Minden este Skype-on beszélünk.Pár éve ezt csináljuk,de a kapcsolatunk mit sem változott.
2012. ápr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az a legnagyobb oka a félelmednek, hogy nem tudod, mi lesz.

Ezért a legcélszerűbb, ha "eltervezitek" a jövőt.


Pl. hogy minden hétvégén hazajön a párod. Budapest-Bécs tényleg nem legyőzhetetlen távolság.

Ha ki tud ott venni egy kis lakást, te is ki tudsz hozzá járni. Sőt, állást is kereshetsz Bécsben, vagy még a magyar oldalon, a határ mellett.


Most éppen nem tudsz menni, ahogy írod. De idővel minden megoldható.


Ne úgy kezeld a helyzetet, mintha a világ másik felén élne ezután. Akkor nem esnél ennyire kétségbe, ha pl. az ország másik felére menne, de még határon belül.


Egyébként sem dőlt még el semmi. Nem csomagol, nem költözködik. Ezek csak tervek. Lehetőségek.


Lehet, hogy a jövő héttől egy munkahelyen dolgoztok. Még semmi se biztos.

2012. ápr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha hosszútávon kizártnak tartod, hogy vele tarts, vagy "kétlaki" életre, esetleg távkapcsolatra rendezkedjetek be, (akármelyikőtök miatt) akkor szerintem jobb, ha most befejezitek szépen.

Ez az életforma, ha nem könnyű, de nem is lehetetlen; nagyon sokan élnek szerte a világban távkapcsolatban, és mégis boldogan. De ehhez olyan kapcsolat, és 2 olyan ember kell, akik alkalmasak rá.

Amúgy Bécs nem egy távolság, tehát jöhet ő is, mehetsz te is, csak elhatározás kérdése.

2012. ápr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gondold át, hogy mit akarsz tőle hosszabb távon. Ha igen a döntés, akkor költözz ki hozzá. Bécs nem kaland nem távolság; az én párom Japánban dolgozott pár évet évet, és megvártam. Pedig onnan csak évente egyszer tudott hazajönni, 10 napra. Kibírtuk, mert muszáj volt.
2012. ápr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha van munka, menjen ki! Ha gyereket szeretnétek közösen, vagy kuckót építeni, akkor most félre lehet rá tenni egy kevés pénzt.


De én inkább azon aggódnék, hogy valós állásajánlatról van-e szó.


De ilyen kevés információval nehéz is bármit kezdeni. Volt már esetleg valaki ennél a cégnél, és kapott-e már fizetést? Mekkora cégről van szó? Milyen rendszerességgel adnak munkát? Stb....

2012. ápr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Engedd menni őt, van internet, telefon, skype, ott minden nap tudtok beszélni. Én a helyedben elkezdenék németül tanulni és idővel követném őt. Sajnos ma Magyarországon nem juttok hamar egyről a kettőre.

Sokan cserélnének veletek hidd el.

2012. ápr. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!