Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire indult hasonló módon...

Mennyire indult hasonló módon a két szülésetek? Számíthatok azokra a jelekre amik előzőleg voltak vagy valószínűleg teljesen máshogy lesz majd?

Figyelt kérdés

Lányomnál délután hasszurkálással kezdődött ami erősödött majd elfolyt a magzatvizem. Nagy a valószínűsége hogy majd megint hasonló lesz ?


Nálatok hogy alakult??


Köszönöm

40 ht km


2011. jún. 27. 06:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk teljesen más volt a kettő, az első délelőtti jóslókkal indult, amik estére rendeződtek, hajnalra baba, a másodiknál este elfolyt a magzatvíz (előtte semmi jel), éjjelre baba.

Most várom, hogy a harmadik mikor szeretne végre megszületni, de hát nagyon másként alakul már most is, mint az előző kettővel (reggel és este jóslók, amik szépen elmúlnak...). Remélem, végre beindulnak végre a fájások. :))

39+5 km

2011. jún. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két kisfiam született, a két szülésem teljesen ellentétes volt. Az elsőt túlhordtam, indítani kelett, mindenféle mesterséges beavatkozások ( oxitocin, burokrepesztés, vákum )hosszú, nehéz, komplikált szülés volt. A második spontán indult fájásokkal, tökéletesen időben ( 2 nappal a kiírt előtt ), spontán burokrepedéssel, és az egész cakk-pakk 4 óra lezajlott.


Szép és könnyű szülést, boldog babázást kívánok!

2011. jún. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló volt, annyi különbséggel, hogy a másodiknál sokkal gyorsabban változtak a keményedési időközök és a fájdalom is hamarabb változott erősebbé. Szóval intenzívebb volt.

Az első baba 4 perces fájásoktól számítva 5 óra alatt, a 2. 1,5 óra alatt született meg.

2011. jún. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló volt a 2 szülés. Az egyik (40+3 hét) hajnali 2:17-kor kezdődött,a másik (41+0 hét) hajnal 5-kor. Az elsővel enyhe volt a vajúdás lefolyása,a másodiknál kicsit erősebb(de még mindig könnyedén elviselhető). Mind a 2x fájással kezdődött, az elsővel elfolyt a magzatvíz a 2. fájás alatt,a másodiknál burkot repesztettek amikor már teljesen tág voltam. Az első 1:57 perc,a második a meg nem repedt burok miatt dupla ideig tartott.

Mind a 2 kislány.


Mielőbbi könnyű szülést és egészséges kisbabát!!!


Üdv:2gyerkőcös,29 heteske

2011. jún. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem volt hasonlo.

Vagyis annyiban igen, hogy mindketto rovid lett es kb ugyanakkor indult, betoltott 39. heten.

Elso gyerekkel elfolyt a magzatviz, kb 3 ora mulva 3 perces fajasok jottek, nagyon erosek es harom orat vajudtam, sem oxytocin, sem semmi nem kellett, nem volt gatmetszes, nem is repedtem.


Masodik szules: 39 hetesen nagyon kemenyedett mar a pocakom, nem volt fajas, csak kinyilt a mehszaj 1222-re, bementunk a korhazba nst-re, vizsgalatra keso este, mert messze laktunk, nem mertem maradni ejszaka. Ott mar voltak 5 perces fajasok, de elmultak, hazamehettunk. 3 napig semmi, a gyerek feje sem volt beekelodve (az elso babaval mar 37 hetesen beekelodott).

Naponta jartam vizsgalatra, 3. napon 1333-as volt a mehszaj, de kemenyedes, osszehuzodas, fajas semmi, igy a doki burkot repesztett, kaptam oxytocint es masfel ora vajudas utan szultem szinten gatvedelemmel, viszont a mehszaj repedt, mert olyan gyors es eros volt az elso tolofajas az oxytocin miatt, hogy nem tudtam visszatartani es nagyon gyorsan kijott a babam feje.

2011. jún. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!