Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Hogyan...

Mi a véleményetek? Hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy bátyám, akinek van egy 4 éves kislánya. Bátyámék mindig vesznek új ruhákat a kislánynak, de általában kínaiban, sőt, még turkálóban is vásárolnak, mondván, hogy a gyerek úgy is kinövi rövid időn belül.


Anyukám ezt a fajta módszert nagyon nem szívleli. Szerinte a gyereknek jó minőségű ruhát kéne venni. Ő is mindig drága ruhákat vesz a kislánynak, most is kinézett neki egy 11 ezer forintos szettet (rövidnadrág, póló). Holnap meg akarja venni.


Ezzel nem is lenne gond, csak az a baj, hogy abszolút nem tehetjük meg, hogy gyerek ruhákra ennyit költsünk. Még felnőttre sem költünk ennyit. Itthon lakom a szüleimmel, és apukám, meg én keresünk. Pont anyu az, aki nem dolgozik, és tényleg minden második 7-en vesz valami drága ruhaneműt a kislánynak. (a többiről, ami nem ruha, nem is beszélek inkább)


Ma megmondtam neki a véleményem, hogy szerintem túlzás, amit művel, erre megsértődött és elviharzott.


Most tényleg olyan nagy bűnt csináltam? Hogyan lehetne vele megértetni, hogy ez egy kicsit sok?


Én is meg szoktam lepni az unokahúgomat, de nem kéthetente, és nem 10 ezres értékben.


Köszi a válaszokat!



2012. ápr. 23. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem szabad pénzt adni a kezébe. Vegyétek ti át a pénzügyeket apukáddal, csak konyhapénzt kapjon anyukád, mondjuk, napi 1000 ft-ot. Abból aztán nem fog telni drága ruhácskákra. Egyébként a bátyádéknak igaza van.
2012. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt meg kell érteni anyukádnak,nem ő keresi a pénzt,és szerintem teljesen jól gondolkodsz,nem kell mindig a legdrágább ruha a gyereknek,akkor csak el lesz kényeztetve.Neem?
2012. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyereknek akkor sem érdemes drága ruhákat,cipőket venni,ha gazdag a család. Egy-két hónap alatt kinövik.

Anyukádnak pedig ne adjatok erre pénzt.

2012. ápr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy 30 éve anyu a kasszás. Apu nem akar ebből balhét, ő attól sokkal jámborabb. :)

Én meg 3 hónapja dolgozom, nem pattoghatok neki, hogy adja oda az összes pénzt. Ugye megértitek.

Ő se jó dolgából van itthon. Rokkantnyugdíjas. De hát nem kap sok pénzt.


Valami humánusabb módszer kéne, csak attól félek, hogy az nem elég hatásos.

Így is mindig mondjuk neki, hogy ne tömje a gyereket csokival, de mindig ad neki. Még akkor is, ha a bátyám azt mondja, hogy ma már nem szabad csokit adni neki. Mintha meg sem hallaná, már megy is ki a csokiért.


Az a filozófiája, hogy a nagymama dolga a kényeztetés. Ez oké, csak már kissé sok. Főleg a mi helyzetünkben.

2012. ápr. 23. 19:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jol gondolkoznak a gyerek szulei, mivel igazsaguk van, a gyerek kinovi a ruhakat gyorsan, hiszen novesben van. Az anyukad nem dolgozik, ezert valoban az apukaddal lehetne beszelni, es legyen egy htb-i kassza, amibe a havi koltopenz kerul, igy anyukad abbol tudna gazdalkodni pl. TEljesen felesleges penz kidobas, a gyereket szeretni kell, foglalkozni vele, nem pedig draga holmikba csomagolni, amit talan meg nem is ertekel. VArjon neki, susson egyutt a gyerekkel, tehat foglalkozon vele, igy tudja kimutatni a szeretet, mint nagymama!
2012. ápr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Küldjétek a nagyit a turkálóba!
2012. ápr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez a költőpénzes dolog nem is hangzik rosszul. Lehet, hogy felvetem apunak.


Turkálóba csak magának vesz ruhákat, szerintem szívrohamot is kapna, ha javasolnám neki, hogy nézegessünk gyerekruhákat is. (egyébként én vettem már ott a kiscsajnak, semmi baj nem volt. )

2012. ápr. 23. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!