Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igazam van?

Szerintetek igazam van?

Figyelt kérdés
Én napi 16 órát tanulok érettségire.. Nagyon nehezen megy a matek mert diszlexiás is vagyok meg minden, 120 tételeket kell megtanulom,és mellette dolgoznom is kell. Namármost a tesóm vagyis nővérem pedig tavaly leérettségizett és az idén egész évben itthon pihen itthon sem csinálja meg a házimunkákat lasssan 23 éves és állandóan szórakozik a szüleim pénzelik ha itthon van akkor egésznap gépezik, én pedig már alig alszok 3-4 órákat, még a szüleim ráadásul nekem mondják hogy én csináljam itthon mindent, közben pedig már hulla vagyok szinte. Így pedig nem tudok tanulni se. Szerintetek kinek van igaza? Én aki azt mondom hogy ha a tesóm nem dolgozik akkor legalább segítsen nekem vagy a szüleimnek hogy ne engem baszogassanak, vagy ő neki van igaza meg a szüleimnek hogy nem kell neki semmit se csinálnia egésznap aludhat 16 órákat szórakozhat bulizhat és ha már boltba kell mennie vagy valami akkor hisztizik mint egy 5 éves kislány.. Hogyan tudnám megoldani ezt a helyzetet? 18/f
2012. ápr. 23. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Ha papír van a diszlexiádról, akkor nem kell matekból érettségizned tudtommal.

Ha a szüleid megkérnek, megmondod hogy dolgod van, de a nővérednek pl semmi dolga, biztos unja már otthon b.szni a rezet.

Ha nem figyelnek rád, nem csinálod meg, nagyon nem tudnak ellene mit tenni.

2012. ápr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Dettó tesóm meg anyám. Ki van nyalva a pici (24 éves) fió segge. Pénzeli, szart sem kell csinálni a otthon, nem dolgozik, alszik meg gépezik. Én meg dolgozok, tanulok, elvárja h én főzzek mossak takarítsak és mégis én vagyok a rossz gyereke. Vannak sajnos ilyen szülők. Ebbe bele kell törődni.

Én ha egyszer végre el tudok költözni, többet vissza sem nézek. Majd ha valami baj van akkor is a pici fia legyen a jó mert én nem leszek ott.

Am megoldani csak úgy tudod h tanulhass is h vagy nem teszed meg amit mond, v lelépsz az érettségiig valami rokonhoz. Ha mindent megcsinálsz akkor nem is fog békénhagyni és csak jobban elvárja

2012. ápr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Minek tanulsz ennyit? nem ilyen nehéz az érettségi. igazad van a tesóddal kapcsolatban. de tőle se várjatok el mindent. nem cselédnek van otthon, gondolom keresi a munkát is.
2012. ápr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem igazad van, nekem is állandóan a nyakamba vannak, hogy takarítsak, meg hogy egy mosást sem tudok berakni, egész nap a szobámban ülök. És hiába mondom hogy tanulni próbálok. Én egyébként még takarítok is, mivel nyulaim vannak, azok után természetesen én takarítok, akkor már mindent felsöprök, felmosok, de ez se elég. Anyum nem dolgozik, egész nap itthon van, hugom bulizni jár, meg ide-oda a haverjaival, én meg tanulok, takarítok, és még ígyis engem b*aszogatnak, hogy miért nincs elmosogatva, kimosva stb. Én egyszerűen megmondtam hogy majd ha lesz időm megcsinálom, de kicsit ők is megerőltethetnék magukat.
2012. ápr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a matek megy nehezen, akkor inkább dyscalculiás vagy.

Mondjuk ez pont nem segít rajtad...

2012. ápr. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Érettségire nem kell közelről sem ennyit tanulni.

És totál felesleges is, nem lehet napi 16 órát a tanulásra koncentrálni intenzíven, ez így nem hatékony.

A tesód, hogy-hogy 212 évesen érettségizett?


Egyébként igazad van.

2012. ápr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A magyar sem megy annyira, mert szakiskolából mentem át ahova járok most esti gimibe itt pedig mindent magamnak kell szinte megtanulnom. A tesóm pedig emelt szinten érettségizett magyarból és töriből is mellette 5 évig készült akkor sem dolgozott még diákmunkán sem, pedig 15 éves koromtól mostanáig dolgozok. ÉS ráadásul nekem jövőre magamat "kellenne " majd eltartanom és nem engedik majd meg nekem a szüleim hogy én is pihenjek minimum egy félévet. ÉS ez a szar..
2012. ápr. 23. 23:09
 8/10 A kérdező kommentje:
A tesóm 21 évesen érettségizett mert 2 évig járt angol előkészítőre, jah és ég angolból sem segít. és tettei magát hogy ő még az iskolát sem tudja angolból..
2012. ápr. 23. 23:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Még egyszer írom:nem ilyen nehéz az érettségi! 1x olvastam át a magyart is és mégis 4es lett. ha az érettségivel ilyen gondjaid vannak, mi lesz ez után? mennél egyetemre, h emeltet akarsz csinálni? ott 1 tárgyból dupla annyit kell tanulnod, mint most. minden esetre sok sikert kívánok!
2012. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én dehogy megyek egyetemre, és még szakmát sem tudok hogy mit tanuljak... Még semmit sem döntöttem el.
2012. ápr. 24. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!