Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nekem van igazam?...

Szerintetek nekem van igazam? Vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

nagyon idegesít,ha valaki pazarol.

és itthon mindig rászólok a szüleimre,vagy a tesómra és a kislányára,ha pl pazarolják a vizet.

viszont ezért állandóan ordibálnak velem,hogy én miért kapcsolom le a villanyt a szobában,mert hogy ők vissza akartak menni,meg miért ordítok néha a nővérem lányával,hogy ne folyassa annyira a vizet. de csak azért ordibáltam,mert rászóltam,hogy ne nyissa kis annyira a csapot,és mire kimentem a szobából,megint kinyitotta és kb ott folyt magába a víz,ő meg fogat mosott...


de nem tehetek róla,egyszerűen irritál,ha valaki pazarolja az áramot,vagy a vizet :| így is kifogynak a vízkészletek,meg minden,erre anyámék még mosogatásnál is pár tányérnál teleengedik az egyik mosogatót vízzel,mert szerintük azzal nem pazarolnak és úgy jobb mosogatni. aha,csak úgy mire abban a vízben elmosnak vagy 4-5 cuccot,már tele lesz a szutykaikkal a víz,és abban mosogatják el a többit is és ez olyan,mintha kb semmit nem csináltak volna...


szerintetek igazam van vagy túlreagálom ezt az egészet?


13l


2012. jan. 21. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Egyrészt igazad van, és nagyon jó dolog, hogy így gondolkodsz!

Másrészt viszont nem tudod megváltani a világot, a szüleidet és testvéredet nem tudod megváltoztatni - teljesen felesleges folyton konfliktust okozni emiatt. (Meg más miatt is persze)

Te majd a saját háztartásodban úgy csinálod, ahogy akarod, sőt, otthon is úgy csinálod, mikor te mosogatsz, te mosol fogat, stb.

De ne veszekedj velük emiatt, hiába van igazad, senkinek nem hiányzik az állandó kiabálás.

2012. jan. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Igazadnak igazad van, viszont nincs jogod beleszólni, amíg ők fizetik a számlákat. Majd ha külön laksz, akkor teheted, amit szeretnél, de így...
2012. jan. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Megértelek, mert engem is zavar az ilyesmi. Én nem gondolom, hogy túlreagálod, más viszont emiatt hisztisnek fog tartani. Az emberek nagy része pazarol. Nekik ez a természetes. A megoldás az lenne, ha már gyerekkorban elkezdenék tanítani a szülők a gyerekeiket arra, hogy takarékosan mosogassanak, vagy fogmosás közben ne folyassák feleslegesen a vizet. Én már nem veszekszek itthon a férjemmel, hanem csendben megyek utána és lekapcsolom a villanyt, ha már nincs a szobában, vagy kikapcsolom a tv-t, amikor már nem nézi. Sajnos az embereknek csak nagyon kicsi része gondolkodik úgy mint Te, vagy én :(


32/L

2012. jan. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
jah,csak akkor ne engem cseszegessenek,hogy ÉN folyatom a vizet,mert én úgy mosogatok,hogy nem engedek ki egy mosogatónyi vizet
2012. jan. 21. 10:25
 5/9 A kérdező kommentje:
10:24 hát sajnos :s
2012. jan. 21. 10:26
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

nem engedsz ki egy mosogatonyi vizet:

ötletem: folyasd a vizet, de dugd be a lefolyot, így ha belekötnek, megtudod mutatni (és te is látod) hogy az a viz éppenséggel kevesebb (vagy több) mint amit ők használnak...

2012. jan. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Igazadnak igazad van, viszont nincs jogod beleszólni, amíg ők fizetik a számlákat
2012. jan. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

Elvileg igazad van, de mivel a szüleid lakása, ahol élsz, a szüleid pénze, amit elpazarolnak, ezért sok beleszólásod nincs.

Te csináld úgy, ahogy szerinted jó, de a másikakakt ne akard nevelni, ez nem a te dolgod.

Ha felnött leszel és saját lakásod lesz, OTT te mondod meg, hogy mik a szabályok.


Más kérdés, hogy az "orditok vele" nem módszer, ordibálással semmit nem lehet elérni, csak magadat alacsonyitod le ezzel. Normál hangerövel vagy esetleg inkább halkabban és NAGYON udvariasan sokkal többet el lehet érni, és téged is kultúrembernek fognak tartani.

2012. jan. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Igazad van. De, ha a szüleidnek ennyi lóvéja van nem fogja őket meghatni, hogy majd 50 év múlva 1 pohár vizet kell majd beosztani egész napra!
2012. jan. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!