Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyibe került nálatok egy...

Mennyibe került nálatok egy temetés? Mennyi volt a teljes kiadás?

Figyelt kérdés

Azok válasza érdekelne főleg, akik túl vannak rajta.

Esetünkben nagyon irreális árajánlatokat kaptunk. Farkasréti Temetőben, apósom mellé lenne temetve anyósom.



2012. ápr. 24. 11:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzátenni, koporsós temetés lesz.
2012. ápr. 24. 11:19
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem olyan 400 ezerbe került. Vidék, Pest megye.
2012. ápr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Dél-dunántúl, 300 ezer.

De amúgy a Farkasréti egy nagyon drága temető, nem? Szóval lehet, hogy nem is olyan irreális az az ajánlat.

2012. ápr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocs kérdező de szám szerint mennyi? Mert mi is oda szeretnénk temetkezni
2012. ápr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sógornőmnek 350 volt fehérváron
2012. ápr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom mennyit ajánlottak, de amit előttem írtak a Farkasrétiről, lehet benne valami. Koporsós temetésnél ugyanis meghosszabbíttatják veletek a parcellát, és ha ez egy jobb helyen levő nagyobb sír, elég drága. (Nálunk most jár le másik temetőben egy sír, és a fővárosi temetői parcelladíjakról szóló rendeletet kinyomtattam - elhűltem az árakon). A díjhoz, jön még ugye maga a temetés költsége, szemtelen árakkal. Egy sima koporsó is több százezer.

Mi apósomat temettük tavaly urnásan a Köztemetőbe (hely megvolt - urnánál nincs hosszabbítás) 320e volt + a virág. Mindenből az alap lett kérve. Pl. ha nagyobb ravatalozó termet kérsz az is feláras, v ha Mercedes típusú halottas kocsi vigye a sírhelyig a ravatalozóból +10e lett volna ott. Egyéb úgymond extrákról nem beszélve.

2012. ápr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekünk 520-550 ezer között adtak ajánlatokat. Hozzáteszem virág, koszorú nélkül és még a pap költsége sincs benne.

Valóban azért is sok, mert apósom mellé lesz temetve anyósom, tehát exhumálást is kell fizetni, meghosszabbítani a sírhelybérleti idejét, és persze, mert a Farkasréti Temető valóban nem a legolcsóbb.

Amin felháborodtunk még, hogy milyen színvonaltalan temetkezési vállalkozások vannak, illetve, hogy kettő addig szóba sem akart állni velünk, amíg le nem teszünk az asztalra azonnal 300.000.- forintot. :-(((((( Nem adtak felvilágosítást sem, hogy mi van benne a fél milliós költségbe. ( [link] sajnos őket ajánlotta az orvos)

- Majd ha letették a pénzt elmesélem. - fogalmazott bunkón az egyik nő :-[

- Miből gondolja, hogy a zsebünkben van ennyi pénz? - kérdeztük

- Hát nem gondolom. Itt van a sarkon egy bank és egy ATM vegyék fel és jöjjenek vissza. - mondta pikírten.

FELHÁBORÍTÓ BUNKÓSÁG! Épp akkor viselkednek így az emberrel, mikor a legnehezebb pillanatait éli meg.

A másik hasonló színvonalú cégnél a hölgy úgy volt öltözve akár egy papagáj. Már bocsánat, nem temetkezési vállalkozó?

Mindkettőnél csak prospektusok voltak, egy-egy kb. 20 nm-es rendezetlen irodában. :-(


A harmadik cégnél kellemesen csalódtunk, ha lehet ilyet mondani ebbe a helyzetben. ( [link]

Nagyon udvariasak, segítőkészek. Szépen a helynek és a vállalkozás profiljának megfelelően felöltözve. Kulturált, tiszta, szép hely ahol ráadásul megtekinthetőek a koporsók, urnák, fejfák, stb. Árban semmivel nem több, mint a másik kettő alpári cég!

Tételes árajánlatot kaptunk kinyomtatva, melyet részletesen elmagyarázott az ott dolgozó hölgy.

Nem kért pénzt, mégis segítőkész volt. Ma (két nappal később) megyünk vissza befizetni, amit kell.


Az ... korházba vitték be anyósomat. Ott segítőkészek voltak, elmagyarázták, miként kerülhetjük el a boncolást. (vittünk igazolást a háziorvostól és így nem kellett megcsinálni) Elmesélték, hogy figyeljünk arra ne szállítsa a temetkezési vállalkozó hamarabb el a halottat, csak a temetést megelőző napon, mert a kórházban a Tb fizeti, a vállalkozónál nekünk kell állni a hűtést. (napi több ezer Ft) Halkan 10 ezret kértek zsebbe itt, a felvilágosításért, az öltöztetésért, rendbehozatalért.


Úgy számoltuk végösszeg kb. 600.000.- Forint lesz.

2012. ápr. 25. 10:11
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, a vége valóban lesz 600,Budapesten ez ennyi,vidéken valamivel olcsóbb.

Két dolog nem tiszta nekem a leírásból:

-miért kell exhumálni?

-melyik kórházban van anyósod,mert a legtöbb helyen kell fizetni hűtést,nem fizeti a tb,az mondjuk igaz,hogy kevesebb,mit a temető hűtőjében.


Megjegyezem az Aevum, az egyik-ha nem a legjobb-választás volt a részetekről. Nemzetközileg is elismert cég.

Fogadd őszinte részvétem!

2012. ápr. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Az apám temetésének nagy részét fizette a volt munkahelye. 11 éve volt Székesfehérváron.
2022. jan. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azóta meghalt az én anyukám is. Ismét egy tortúra volt, főleg a covid helyzet közepén temetkezni. Amikor kijárási tilalom volt este, abban az időszakban 2020 novemberben. Egy hónap volt, mire kiadták a hamvait, a halotti bizonyítványt még közel egy hónappal később kaptuk meg. Addig nem lehetett temetést intézni. Online kellett szinte mindent megoldani, vagy postai úton.

Végül apukám úgy döntött, itthon maradnak a hamvak és majd együtt legyen temetési szertartás mindkettőjüknek.

Lefoglaltunk egy urnahelyet, de az sem volt könnyű.


9# Rokonságunkban is van olyan, akinek a munkahelye állja a temetés 80 százalékát, ha ott dolgozott az elhunyt vagy, ha dolgozó közeli hozzátartozója halt meg. Mi nem kaptunk semmilyen segítséget.

2022. jan. 14. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!