Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elengedi a...

Hogyan tudnám elengedi a társamat?

Figyelt kérdés

Nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre. Dióhéjban a sztori, eléggé tipikus amúgy:


Több mint 6 éve vagyok a párommal, aki fél éve a jegyesem is. Fiatalként jöttünk össze, első komoly kapcsolatként, ő csak 16 volt, én 4 évvel idősebb. Dúlt a szerelem, amíg be nem ütött a "krach". Hogy ő nagyon boldog és minden tök jó és hogy nálam jobb férjet nem találna magának, de nem tudja, hogy szerelmes-e még belém vagy csak szeret mint valakit aki nagyon fontos. Tehát van benne egy x százaléknyi bizonytalanság...amivel nem tudunk mit kezdeni. Hiába tepernék, próbálhatok bármit ha csak sajnálatból szeretne és bizonytalankodna. Nem lehet tehát a dolgokat a szőnyeg alá seperni, kénytelen vagyok elengedni...


De nem megy. Egyrészt mert küzdeni akarok, bár feleslegesnek érzem, de képtelen vagyok ölbe tett kézzel ülni.


Hogy tudnék túllendülni ezen? Ő volt az életem, mindenem, a szerelemem, a társam, a legjobb barátom, a jövőm. Annyira belesimultam ebbe az életbe hogy úgy érzem, mintha a levegőmet vennék el. Nem hiszem hogy tudnék valakit újra így szeretni, újra idáig jutni bárkivel, ledönteni minden falat, tervezni a jövőt. És őszintén a halhatatlan szerelemben sem tudok nagyon hinni... Átkozom a sorsot hogy rossz időben keresztezte egymást az életünk, mert majd lesz egy mázlista, aki majd akkor lesz vele, amikor meg akar majd állapodni.


Voltatok már ilyen helyzetben, hogy éltétek meg?


2012. ápr. 25. 13:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Bocs, most olvasom, hogy itt elmúlt érzelmekről van szó nála... Nos, ebben az esetben is azt tudom tanácsolni, hogy fogadd el ezt. Nem egy irányba fejlődtek az érzelmeitek. Szerelmes sokszor lehet az ember, de nagyon ritkán találni olyat, akit a szerelem lecsengése után is a nagy Ő-ként tudok elképzelni. A párod nem benned találta meg ezt a személyt. Tudom, képtelenségnek tűnhet, most neked, hogy ezt megértsd és elfogadd, de mást nem tehetsz. Nekem is kellett kb 1 év, mire ezt beláttam és beletörődtem.
2012. ápr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ő már nem szerelmes beléd, szeret téged mint barátot vagy ilyesmi mert régóta együtt vagytok,, de a szerelem már részéről elmúlt!! Szerintem meg abban a dologban nagyon is tévedsz hogy ha később találkoztatok volna , akkor jobb lenne! Nem,,, szerintem ha igazán szeretett volna,, és te lettél volna naki az igazi akkor tök mindegy mikor találkoztok !
2012. ápr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Pontosan így voltam én is. mintha az én történetemet írtad volna le :)csak én voltam a másik fél( lány) Fiatalon szerelmesek lettünk egymásba, soha nem veszekedtünk, nem volt semmi baj közöttünk csak egyik nap arra ébredtem hogy ezt meguntam és még világot akarok látni. Persze ő (fiu) totál ki volt pont úgy érezte magát mint te. Azóta el telt 3- majdnem 4 év. Nekem új párkapcsolatom van , ez is komoly. Vszinű eskűvő lesz. Ő róla halok mai napig, hogy nem tudja magát túl tenni rajtam, pedig sok év telt már el. Nem megy neki elveszett a társa akibe a reménye volt és a jövő képe. Nem tudd talpra állni, annyira össze voltunk nőve, most egyedül nem megy neki az élet. Nekem ez miatt bűntudatom van , hogy így tettem vele, de nem akartam bántani! Azt kívánom legyen boldog végre és ne kelljen szánakozva néznem rá. Ezt kívánom neked is , engedd el , ennek a szerelemnek vége, de minél előbb míg nem gyűlöletett fog érezni irántad...mint ahogy én is kezdtem iránta( mind1 mit csinált ha bújt hozzám azért hanem volt velem azért) és lépj tovább bármilyen nehéz is lesz . Gondolj arra , neked milyen szép fejezet volt ő az életedben , a gyerek korod meghatározó része volt. De sajnos kevés gyerekkori szerelem marad meg :( Csak ne mutasd milyen elveszett vagy nélküle, ez annyira szánalmas :(És hidd el fogsz tudni újra így szeretni, talán nem ilyen mélyen, mert már te is felnőttél de tudsz majd újra társat találni!
2012. ápr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Engedd el, ha tényleg szereted! Én is voltam hasonló helyzetben, lányként. Mindig becsülni és tisztelni fogom az első páromat, de mellette nem lettem volna igazán boldog. Most is tartjuk a kapcsolatot, igaz ez nem jelent más, mint kb két havonta egy mi újság veled telefont. Ő azóta házas, most születik a második kislánya :)

Ja, én erre szoktam szomorkodni, anyukám kedvence volt:

http://www.youtube.com/watch?v=XXMPp3zMZe8

2012. ápr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
mi 3,5 éve vagyunk együtt, nagyon fiatal voltam mikor összejöttünk (15 éves) 4 év van köztünk. Jelenleg ő Bp-en egyetemen én 250 km-rel arrébb egy vidéki kisvárosban töltöm a hétköznapokat.Hétvégente mindig együtt vagyunk és nagyon jó minden. Nemrégiben (ősszel) elég zűrös volt a helyzet, furcsa volt ismét az, hogy megint elválaszt bennünk ez a sok km. Időközben rájöttem, h itt vagyok 18 évesen, körülöttem mindenki bulizik, habzsolja az életet, míg én örülök, ha 7végén otthon lehetek a barátommal és nem kell sehova mennem. Aztán elérkezett a szülinapi bulik sora, több mint 1 hónapon keresztül minden 7végén buli, így csak pénteken este találkoztunk. Nem vágytam az otthonra, csak a bulikra. Időközben egy matektársammal kissé máshogy alakult a kapcsolatom,(még mielőtt félreértitek nem csaltam meg a barátom) megtetszett és én is neki. Képes lettem volna feladni a kapcsolatomat érte. Időt kértem a barátomtól. 2 hétig nem hívtuk egymást, gondolkoztam, a matektárssal lógtam. 3 nap után már csak a barátomról voltam képes beszélni. Erre ő mondta, h még mindig szeretem, mert ha vkit nem szeretsz az elfelejted, de nálam nem így volt. Azóta kibékültünk, mikor felhívtam szinte éreztem a telefonban h most rögtön megölelne. Beláttuk, hogy ez nem volt így helyes. Nekem szükségem van társaságra, még nem éltem ki magam. Így általában 3 hétvége az övé, 1 a barátoké, buliké. :) s ismét pillangóhatás van :)
2012. ápr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Felejtsd el. Nem.
2012. ápr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Okos férfi vagy, látszik az írásodon. Én már 38 éves vagyok, de sokszor meg kellett tapasztalnom, hogy igazán akkor lettek enyémek a dolgok amikor elengedtem őket. Ezt meg kell tanulnunk, hogy ne birtokoljuk az embereket, hanem engedjük el, ha összetartozunk akkor úgyis együtt leszünk. Ő most szakítani akar, vagy csak időt kér? Szerintem add meg neki a szabadság lehetőségét, és lehet hogy még csak barátja sem lesz, csak egy kis idő és máris rádöbben hogy mit is jelentesz neki valójában. Abban tökéletesen igazad van, hiába maradna veled, az a bizonytalansági tényező megmérgezné a kapcsolatotokat. Próbálj arra gondolni, hogy mennyire szereted őt, és jót teszel neki azzal ha engeded hogy messzebbről nézzen a dolgokra. És ha mással lesz boldog, akkor ez azt jelenti hogy nem veled kellett annak lennie. Te meg lehet hogy másban leled meg a tökéletes társat. Ezt csak a tapasztalat mondatja velem, én sem hittem el addig ezeket amíg nem éltem át. Az én férjem is így járt mint te, időt kért a szerelme, ő meg összetört. De aztán jöttem én, és már tudta a férjem, hogy miért nem azzal a másik lánnyal kellett együtt maradnia. Mindig csak az adott napot kell túlélni, és lassan azt veszed észre, hogy könnyebb. Sok sikert bárhogy alakul!
2012. ápr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy túl fontosak maradtunk egymásnak...szerinte lehetünk barátok de nekem ez nem tudom, hogy működne... Most skypeoltunk, úgy beszélgetett mintha mi sem történt volna, tanácsolgatott, hogy lépjek tovább, legyek erős utána meg a dekoltázsát mutogatta. Ja és amikor ez az egész kibukott, első indulatomban lehúztam a gyűrűjét. Most mondtam neki, hogy visszaviszem a boltba, mert más ujjára úgysem húzom, az övén meg sosem csillogna őszintén akárhogy is lesz. Akkor max. kapna egy másikat. Na mindegy erre meg azt mondta, hogy szeretné megtartani...

Én ezt már nem értem.


Pár hét múlva jön haza, nem tudom mit csináljak. Biztos találkozunk (már csak a lakáskulcsa miatt is, ami nálam van), meg ő is szeretne.


Tudom, hogy hagynom kéne de nem tudok nem küzdeni...

2012. ápr. 25. 19:34
 19/19 A kérdező kommentje:

19:34-nek:


Köszönöm, sajnos matekoztam rajta eleget. Kár hogy a magamfajták kevésbé kapósak a piacon :) Igyekszek és remélem, hogy el tudom engedni méltó módon és utána maguktól (vissza)rendeződnek a dolgok. Bár így lenne!


De rohadtul nehéz. Tudom, hogy neki ez a legjobb, de mégis keserű pirula. Persze ez már csak puszta önzés ha szigorúan nézzük de az is kell egy kapcsolatban és az érzéseknek sem lehet parancsolni. Ez olyan mint a drog. És én már elköteleztem magam mellette. Ezer szálon kapcsolódunk, jók vagyunk együtt, minden annyira sínen volt, a családjuk is imád...sokáig sorolhatnám.


De hiszem, hogy minden nappal jobb lesz egy picit és legalább ő nem bizonytalankodik. Biztos nagy kő esett le a szívéről.

2012. ápr. 25. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!