Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek adjak nagynénémnek...

Szerintetek adjak nagynénémnek pénzt párom háta mögött?

Figyelt kérdés

Közös kassza van.

Én GYED-en vagyok, 110et kapok, párom dolgozik. Az én lakásomban élünk.

Falun éltem, amikor elkezdtem suli mellett dolgozni a közeli városban sokat aludtam nagynénémnél, mert este már nem volt busz haza. Ilyenkor vacsoráztam, fürödtem, reggeliztem. Sosem fogadott el tőlem pénzt ezért.


A lánya munkanélküli lett 3 hónapja, őt pedig 5 hete műtötték és még nem tud dolgozni. Szeretnék nekik adni most, kivételesen 20e ft-ot. Nem csak hálából, hanem azért is mert egy család vagyunk, fordított esetben ők is megtennék.


Párom szerint viszont "majd megoldják".


Ti mit tennétek?


2012. ápr. 25. 15:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyit segített nekem régebben én biztos, hogy viszonoznám. Ha nektek ez nem nagy kiesés, csináld.
2012. ápr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen jó a kapcsolatotok, akkor én adnék (természetesen, ha van miből, és az nem veszélyezteti a mi megélhetésünket). Lehet, hogy egyszer nektek lesz szükségetek segítségre, és akkor jól fog esni, ha nagynénéd mellettetek lesz. Sosem tudni, mit hoz az élet.
2012. ápr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
alapból én is úgy gondolom, hogy adnék, tekintve, hogy van mit köszönnöd neki. DE! a párom tudta (sőt! kifejezett kérése ellenére ) soha semmit! ez nekem szent, és szerintem felül írja a szívességet, amit a nagynénédnek köszönhetsz. summázva: nem.
2012. ápr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
mondd el neki ezt és beszéljétek meg. Annyit nem ér az egész h pároddal megromoljon a viszonyod én nem hazudnák neki, viszont neki meg el kéne fogadnia h te ezt így látod jónak
2012. ápr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Jobb nem elkezdeni az adományozást, mert rendszer lehet belőle. De nem is értem, ha nem kérték, minek akarsz magadtól adni? Még megsértődnének, én legalábbis biztos így lennék vele.

Párodat kijátszva pláne ne adj, esetleg győzd meg róla, és hátha belemegy!

2012. ápr. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább vásárolj be nekik egy kicsit, az a párodnak sem lesz ellenére és a nagynénédéknek sem olyan kellemetlen.
2012. ápr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A hatos válaszolóval értek egyet, elvégre a pénzt feltehetően könyöradománynak fognák fel, visszautasítanák (hasonló helyzetben én is). De a bevásárlás kedves segítség. Megkérdezheted, miben kell még segíteni, esetleg a gyógyszerköltségeket is állhatod, ha még szednie kell valamit, annyival is kevesebb a kiadás.

(Azért ez a "majd megoldják" hozzáállás nekem picit unszimpatikus. Ha saját hibájukból kerültek volna ilyen helyzetbe, még megértem, de egy műtétet vagy a munkanélküliséget nem kiharcolja magának az ember.)

Azért a pároddal beszéljetek erről még egyszer.

2012. ápr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
Mi vagy te, önálló ember, felnőtt nő és anya, vagy pedig a "párod" tulajdona? Gondolj bele: ha annak idején a nagynénéd is úgy állt volna hozzád, hogy majd megoldod, akkor hányszor kellett volna busz híján egy parkban csövezned, majd éhesen és mosdatlanul suliba menned? Most itt az idő, hogy megháláld, amit értett tett, de te be vagy fenyítve a "párod" által? Milyen pár, milyen ember az ilyen? Azt már most borítékolhatod, hogy ha valaha elszakadtok egymástól, bármi bajod lesz, egyetlen plusz forinttal sem segít majd sem a gyerekének, sem neked, mert MAJD MEGOLDOD...
2012. ápr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Azért nem kell rögtön leírni a kérdező párját! Persze, ez mindjárt azt jelenti, hogy a saját gyerekétől is sajnálná a pénzt... Atyám! Arra nem is gondolsz, kedves 8-as, hogy esetleg a rossz tapasztalat beszél a párjából? Mert vagy ő vagy a családja/ismerőse megjárta ilyen dologgal és fél tőle? Vagy csak hallott eleget...

Meg hát össze sem lehet hasonlítani a gyerekét vagy egy számára idegen nőt, családot.

De megmondom, én ugyanezt mondtam páromnak, mikor az apja felhívta, hogy kéne 15 ezer forint, és meg se mondta, mire. Én is szó szerint azt mondtam: "Majd megoldják!" Mert van olyan emberfajta, amit ő is képvisel: egyszer kell neki adni, onnantól visszajár, mert a saját pénzéből sosem tud kijönni, szórja mindenre, de attól elkérné, aki meg spórol mindenen. De mivel akkor hoppon maradt, azóta még -le is kopogom- nem hívta páromat újra. És csodamód, meg is tudták oldani, akármi is volt.

2012. ápr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szép gesztus lenne ha adnál, akár a párod tudta nélkül is. Szerintem nem fogja könyöradománynak tekinteni, hiszen ő is segített mikor arra volt szükséged. Igen is, jó gondolat, hogy a családtagok tartsanak össze, és ha szükséges segítsenek egymáson akár pénzzel is.
2012. ápr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!