Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek adjak nagynénémnek...

Szerintetek adjak nagynénémnek pénzt párom háta mögött?

Figyelt kérdés

Közös kassza van.

Én GYED-en vagyok, 110et kapok, párom dolgozik. Az én lakásomban élünk.

Falun éltem, amikor elkezdtem suli mellett dolgozni a közeli városban sokat aludtam nagynénémnél, mert este már nem volt busz haza. Ilyenkor vacsoráztam, fürödtem, reggeliztem. Sosem fogadott el tőlem pénzt ezért.


A lánya munkanélküli lett 3 hónapja, őt pedig 5 hete műtötték és még nem tud dolgozni. Szeretnék nekik adni most, kivételesen 20e ft-ot. Nem csak hálából, hanem azért is mert egy család vagyunk, fordított esetben ők is megtennék.


Párom szerint viszont "majd megoldják".


Ti mit tennétek?


2012. ápr. 25. 15:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolso ket valaszoloval ertk egyet, ez a majd megoldod dolog igencsak tusko hozzaallas. Van miert halasnak lenned a nagynenednek, szamtalanszor elfogadtad a segitseget, akkor ne fordits neki hatat, ha O van bajban.
2012. ápr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"egyszer kell neki adni, onnantól visszajár, mert a saját pénzéből sosem tud kijönni, szórja mindenre, de attól elkérné, aki meg spórol mindenen"


9-es válaszoló! Itt a nagynéni nemhogy nem kért, hanem már előzőleg önzetlenül segített!!

2012. ápr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ő valóban nem kért, és nem is fog. De nem is fogja elszórni minden szarra, hogy aztán újra jöjjön a markát tartani. Ha minden igaz, ő már május közepétől mehet vissza dolgozni, onnantól egyenesben lesznek.


A bevásárlást fogom nekik felajánlani, ez jó ötlet.


Köszönöm :-)

2012. ápr. 25. 19:09
 14/15 anonim ***** válasza:

"9-es válaszoló! Itt a nagynéni nemhogy nem kért, hanem már előzőleg önzetlenül segített!!"


Tudom, olvastam! De lehet, hogy a párja ettől tart, hogy mivel 1x ki lett segítve, legközelebb megint jönne. Mondjuk én sem hinném a leírtak alapján, csak próbálom a párját is megérteni.

2012. ápr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
9., 14. válaszoló: igazad van, lehet ez a háttérben. Viszontén eleve feltételeztem, hogy az egész kis sztorit így, egyben tálalta a kérdező a párjának, és ennek fényében igen érdekes reakció lenne a "majd megoldják". Mivel a nagynéni nem kért semmit, valahogy fel kellett, hogy jöjjön a téma. Persze ha ő csak annyit tud, hogy a kérdező akar adni húszezret, ki tudja, mire és miért, valóban logikus válasz, de ha ezt így megbeszélték, ki válaszolna ilyen hetyke stílusban?
2012. ápr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!