Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az agyamra megy a párom-anyóso...

Az agyamra megy a párom-anyósom-testvérek közötti kapcsolat. Vagy én reagálom túl az életvitelüket?

Figyelt kérdés

Kérlek olvassátok el, kicsit lehet hosszú. Köszi :)


Párom kb 4 évvel ezelőtt koránt sem volt olyan kapcsolatban az anyjával és a hugával mint most. Talán azért, mert az anyja akkoriban még mindenbe beleszólt, párom nem tudott nyugodtan, átlagosan élni. (pl szólt neki azért ha telefonált, mert zavarta, vagy szólt azért ha este 10 kor ment haza, hogy hol járt, vagy hogy miért költ olyan sokat, miért vett ilyen autót, miért teszi ide vagy oda a cipőjét, miért zuhanyzik le 3.szor is aznap, vagy miért csinálja, miért megy be az ő házukba a haverja, dumált rólam is, hogy én nem vagyok hozzá való, meg hogy ne vegyen soha el engem, meg még fiatal vagyok stb)Párom ekkor 26 éves volt, én 20. Talán ezért álltak távolabb egymástól, mert párom unta a folyamatos piszkálást.

Az anyósom pedig megváltozott, olyan szempontból, hogy már nem piszkálja a páromat minden apróbb dologért, hanem egyszerűen csak mindent ráhagy. Elpakol-elmosogat, feltöröl utána stb, úgy bánik velem mint egy gyerekkel, mindennap megkérdezi vagy 7-8x hogy nem éhes-e, vagy nem fáradt-e, vagy hogy mit csinált aznap. Náluk egy vacsora, kb 1.5 óriág tart, mert annyit kérdez tőle, hogy állandóan feltartja és előszeretettel osztogatja a tanácsait is. Hihetetlen, amikor én ezt egyszer láttam, már nem bírtam kivárni a végét, hogy mikor lesz vége. Olyan apróságokról is beszélnek, ami nekem eszembe nem jutna. (pl: mennyiért vett a kocsijába izzót és hol, adtak-e rá garanciát, vagy hogy sikerült-e felhívnia valakit, vagy hogy kivel mit beszélt stb) Úgy veszem észre, hogy párom örül ennek a túlzott foglalkozásnak. Pl az anyjával egy nap 3-4x beszélnek telefonon, és ez a minimum, mert van amikor 10x is, minden apróság miatt. És ugyanígy van ez a hugával is. Vele is mindent megbeszél, és ez már nem beszélgetés, inkább beszámolás. És ez így megy minden nap. Én meg örülök hogyha átesik hozzám este 8-9-re, amikor persze már fáradt, egész nap kibeszélte magát a munkahelyén meg otthon az anyjáékkal és ha én megkérdezem milyen napja volt stb, akkor letud 2-3 mondatos válaszokkal, és látom rajta hogy nincs már kedve beszélgetni. Ezért van az, hogy az anyjáék sokkal de sokkal több mindent tudnak róla, mint én. Ha pl megyünk valahova, ami elég ritka, és van időnk beszélgetni, akkor meg folyton azokat a tanácsokat hallom vissza, amit a huga meg az anyja mondott, meg folyton róluk beszél. Régebben én voltam neki a legfontosabb, most pedig úgy érzem, hogy ez fordítva van. Nem érzem magam családtagnak, engem kihagynak mindenből. Beszéltem már párommal erről, hogy velem alig beszélget stb, de csak az rá a válasz, hogy értsem meg, hogy ő estére mindig fáradt. Én pedig már belefáradtam ebbe. Nem érzem azt ami régen, a törődést, figyelmességet. Remélem értitek a lényegét? Nincs bennem semmilyen rossz szándék, pedig nem szeretem az anyósomat sem, és a hugomat sem, mert irigyek rám. Pl az anyósom olyat mondott a minap nekem, mert párom még azt is elmondja neki, hogy mit veszek, hol, mennyiért, és anyósom megjegyzést tett, hogy minek veszek papucsot 3000 ft-ért, ami márkás, vegyek kínait, amit csak 2000 ft, ugyanoda megyek benne. Úgy érzem utál az anyósom és a huga meg irigyel, bár nem tudom miért. Átlagos, normális, szorgalmas csaj vagyok, illedelmesen viselkedek velük mindig, mégis rossznak érzem magam.



2012. ápr. 27. 11:57
 1/4 A kérdező kommentje:

Olyanokat is mondott rám az anyósom az utóbbi időben, hogy nekem viszonyom van valakivel, mert hogy látott beszélgetni egy férfi ismerősömmel. Ezt párom mondta el nekem, hogy az anyja ezt mondta, hogy hogy nagyon idegesíti. Ez már régebben volt, kb 2 éve. De nagyon zavar hogy a hátam mögött fúr.

Meg az a sok beszélgetés a fiával meg a hugával együtt nem arra megy ki, hogy én otthagyjam a fiát, mert nem marad rám ideje??

2012. ápr. 27. 12:00
 2/4 A kérdező kommentje:
Pl az anyja régebben nem is vett ajándékot páromnak születésnapjára évekig, meg még tortát sem. Én pedig elvittem étterembe kajálni, mert az anyja még csak kaját sem csinált, vettem neki tortát, ajándékokat. Rossz volt neki mondta is hogy az anyja még csak fel sem köszönti. Most meg már ott tartunk, hogy felvetem az ötletet a páromnak, hogy örülne-e ha születésnapjára ezt vagy azt vennék, erre ő elmondja otthon az anyjának, az anyja meg megveszi!! És üzeni nekem hogy majd ő megveszi én meg találjak ki mást. Mikor nekem is sok időbe telik kitalálni bármit is, hiszen már évek óta együtt vagyunk, és páromnak már annyi mindent vettem, meg van sokmindene. Ilyen és hasonló jellegű dolgok napi-heti szinten történnek :((
2012. ápr. 27. 12:04
 3/4 anonim ***** válasza:
21%

Hát ne haragudj meg, de szerintem ahhoz semmi közöd hogy mennyit beszél az anyjával, igaz, ahogy leírtad elég tutyimutyinak tűnik, de azt és akkor beszéli meg az anyjával amikor akarja. Én ugyan lány vagyok de van olyan nap amikor 5x is beszélek anyukámmal mert ahhoz van kedvünk.. és minden baromságot megbeszélünk.


Ha a pároddal nem tudtad ezt megbeszélni akkor igazán nincs rá megoldás mert nem kérheted számon anyósodat hogy ugyan miért beszél ki téged... Esetleg anyósoddal ülj le megbeszélni hogy miért nem szeret téged és próbáljátok kiküszöbölni a problémát.

2012. ápr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem amíg nincs külön a párod a kedves mamától addig kiszolgáltatott helyzetben leszel.Addig pedig a te szavad semmit nem nagyon fog érni.És a párodnak ez így kényelmes nem biztos hogy lesz valami változás.

Neki ő a pici kisfia és szereti majd egyengetni,beleszólni az életében.Nálunk is ez a helyzet pedig nem lakunk együtt külön család vagyunk,unoka stb.

Ha a föld az éggel összeér akkor sem fogsz megfelelni az anyósnak.

2012. ápr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!