Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » S. O. S. Kibirná ezt egy...

S. O. S. Kibirná ezt egy kacsolat, a családunk? Mi lesz így velünk? Hogyan tovább ha vége lesz? Mi lesz így a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

3 gyermekünk van,jelenleg albérletben élünk panel lakásban.

A párom is és én is családi házat szeretnénk.Itt ahol lakunk,jol fizető állása van,de a házak nagyon drágák,talán bele is buknánk ha belevágnánk egy itteni ház megvásárlásába.

A párom az utóbbi időben azt pedzegeti,hogy bárhol is találunk házat én menjek a gyerekekkel oda,ő meg marad itt ahol lakunk,keres egy kiadó szobát és ott lakik majd és 3 hetente 1 hétre hazajárna hozzánk.

Kibirja ezt egy kapcsolat hosszú éveken át?Hogy lehet ezt úgy megoldani,hogy mindenkinek jó legyen,a gyerekeknek is?

A másik dolog,szex sincs nagyon köztünk,kivéve ha ő szeretné ami elég ritka és mindig csak olyan formában ahogy ő akarja,azzal a kifogással,hogy ahogy én szeretem,szeretném neki nem jó,mert csak pár percig birja.Ennek mi oka lehet?

a harmadik dolog,azt találta ki,ha én családi házba költözök a gyerekekkel és nem bérlőtársnak megy valakihez/valakikhez akkor egy két haverját másik megyéből ide hozza és velük bérel majd lakást.persze nem rossz ötlet.de nem tudom miért ragazkodik mostanság ehhez a dologhoz hogy így külön legyünk

Kombinálni nem akarok.Ő azt mondja azért,hogy a gyerekek családi házban éljenek ne panelban.

(ebben valamilyen szinten egyet értek,mert látom rajtuk és mondják is,hogy nem bírják a panelt).

De ettől független félek a kapcsolatunk nem bírná ki ezt hosszú távon?Milyen köztes megoldások lehetnek erre?Mi a jó megoldás ilyenkor?

Nagyszülő és egyéb rokonság nincs segítségnek,meghaltak mind az ő mind az én részemről,rokonokkal sajnos nem tartjuk a kapcsolatot. :(

Köszi előre is hogy végig olvastátok és ha válaszoltok.


2012. ápr. 28. 21:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez úgy tűnik,hogy a saját kis életét szeretné élni,valami változatosságot akar,haverok-buli-fanta,és azzal takarózik,hogy csak azért csinálja,hogy nektek jó legyen.Lehet,hogy van benne valami igazság,de ezt én nem hinném el.Ráadásul rád hárulna teljesen a gyerkőcök rendezése is,hiszen alig lennétek együtt.A szex körül is gubi van,nem mondja el a teljes igazságot.Összevetve:nem mennék bele ebbe a dologba,plusz leültetném egy mély beszélgetésre,hogy végre legyen őszinte,aztán nyögje ki mit is gondol valójában.Nehogy már neked kelljen például a szexért könyörögni,vicc.
2012. ápr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
igen,a beszélgetéssel sokszor próbálkozom.mindig abba torkollik,hogy elkezd vitatkozni és a végén az is az én hibám+ mellé az van,hogy hagyjam már ezzel,hisz tudom,hogy csak miattunk csinálja...ez a baj,hogy már nem tudom mit gondoljak.:(
2012. ápr. 28. 21:28
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
...és így képzeli el az életetek hátralévő részét? Te tudnál ott dolgozni, ahol házat vennétek? Erre is oda kellene figyelned, mert ha csak az ő pénzéből élnétek, abban az 1 hétben sem segítene neked semmit, mondván, hogy ő sokat dolgozik, és pihennie kell. Teljesen magadra fogsz maradni a gyerekekkel. Én nem ajánlanám ezt a megoldást.
2012. ápr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

igaz nehéz minkát találni a mai világban,de 80%-hogy hamar találnék munkát.nem akarok csak az ő pénzéből élni.egyébkénként így is mindig az van,hogy fáradt.Valahol megértem,mert 12 órában dolgozik és tudom,hogy pihennie is kell,de nem csinálunk együtt semmit,nem járunk sehova se a gyerekekkel se nélkülük ha a gyerekeket el akarom vinni valahová akkor nekem kell,ő nem jön.kértem,csináljunk valamit most ez a hosszú hétvége alatt,de arra hivatkozott,hogy neki akkor is dolgoznia kell,szval felejtős hogy elmenjünk bárhová is.a ő akarja szex is van,de ennyi.gyerekekkel is elég nyers,főleg a fiukkal.nem tudom mit csináljak most valahogy érzem és félek,ha belemegyek abba,hogy külön lakjunk annak csak 1 vége lehet az,hogy vége lesz,nem leszünk többet együtt és ezt nem szeretném.

néha átölel meg puszit ad,meg mint irtam h

2012. ápr. 28. 21:38
 5/14 A kérdező kommentje:
bocsi,kicsit összekavarta a mondatokat a billentyüzetem és nem vettem észre,az utolsó mondat a szex téma elé való :S :)
2012. ápr. 28. 21:40
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán,ahol házat vennétek,azt mi alapján választanátok ki? Mert csak ott olcsók a házak,ahol távoliak a munkahelyek vagy talán nincsenek is.Idegennek sehol nem jó lenni,főleg nem eleve zárt közösségben,mert faluban elég furcsák az emberek,nem annyira befogadók,sok nehézséged lenne.A házhoz kert is tartozik,ami klassz,sok mindent meg lehet termelni benne,de elég sok idő és munka,ha meg nem csinálod, a szomszédok csúnyán néznek rád és jól kibeszélnek a hátad mögött.Egyedül(főleg kicsi gyerekekkel)nem egyszerű,egy ház körül mindig sok nehéz fizikai munka is van,ami,ha a férjed nincs veled,rád hárul.Szerintem a családi ház csakis közös projekt lehet.
2012. ápr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

munkahely mindenképp kell,de ő az övét nem akarja itthagyni.itt meg egy családi ház ami megelelő méretű (legalább 3 szoba,mert 2 fiu,egy lány van) 12-15 millionál kezdődik :S

ezért akar olyan helyen ahol olcsobb,de akkora,hogy jol elférnek a gyerekek is.legalábbis ő ezt mondja

2012. ápr. 28. 22:01
 8/14 A kérdező kommentje:
egyébként attól nem félek,hogy idegenek közé kerülök és attol sem,hogy a ház körül munka van,bőven,tudom,mert nem panelban nőttem fel,de azért csak jó lenne azzal együtt akit szeret az ember.
2012. ápr. 28. 22:05
 9/14 anonim ***** válasza:
Azért ezen felül elgondolkoznék azon is,hogy ki mennyire szereti a másikat.Mert hogy te szereted őt,ez oké.De a részéről,amiket írtál,egy szeretetteli megnyilvánulás sincs.
2012. ápr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem annyira pesszimista a világnézetem, hogy nem tudom elképzelni egy férfiről sem, hogy képes lenne külön lenni családjától azért, hogy majd összeszedjen annyi pénzt, amiből családi házat tud majd nekik adni!


Szóval én biztos nem bírnám ki úgy a kapcsolatot. Arról nemis beszélve, hogy anyagilag is terhelőbb lenne!

2012. ápr. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!