Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Román fiú, magyar lány,...

Román fiú, magyar lány, müködhet hoszútáon (család, stb. ), Romániában? Tapasztalatok? 20L és fiú

Figyelt kérdés
itt születtem, a nyelvel nincs gond, 3 hónapja együtt

#Románia #Román fiú
2012. ápr. 30. 02:57
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Hosszútávon. Fáradt vagyok, le is fekszem.
2012. ápr. 30. 03:00
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
Csak ha feladod a magyar mivoltod.
2012. ápr. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Működhet,ha nem nacionalista egyik család sem. Ismerek vegyes házasságban sok éve élőket,és jó a házasságuk is.
2012. ápr. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Ahogy a második mondja. Rengeteg vegyes házasság van, ha mindkét család részéről megvan az egymás iránti kölcsönös tisztelet, akkor ugyanúgy működhet, mint bármelyik másik család.
2012. ápr. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Nekem a feleségem nem magyar (kenyai). Eddig semmi gond nem volt közöttünk és nem, nem adtuk fel a magyar/kenyai mivoltunk, toleránsak vagyunk és szeretjük egymást, ez a kettő elég.

A személyes környezetemben láttam/látok 40 éve működő (!!) szíriai-magyar, 20 éve kiválóan helytálló ukrán-magyar és orosz-magyar házasságokat.


Ami itt talán gond lehet, hogy míg a szíriai, ukrán, orosz, kenyai néppel nem, addig a románokkal történelmi vitáink voltak/vannak. Lehet, hogy ebből adódóan lesznek tabutémák-de ez csak az én véleményem. Bár ha jobban belegondolok vannak felvidéki ismerőseim, akik kiválóan megvannak a szlovák szomszédaikkal. Ha szeretitek egymást, miért ne?

2012. ápr. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne működhetne? Itt bb minden harmadik-negyedik vegyes házasság és működik. Nem ez kell legyen a legfontosabb egy kapcsolatban.
2012. ápr. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

8 evvel ezelott kassan megismerkedtem egy fiuval. Szlovakiaban lakott en meg magyarorszagon. Kb 95km tavolsagra egymastol. 2-3 hetente talalkoztunk egy hetvegere. Nekunk anyanyelvunk ugyanaz az volt. Szulei is mind magyarul beszeltek, persze szlovakul is tudnak. Aztan telt az ido, suliba jartunk meg. Akkor en 18 o 21 volt. Elvegeztuk a sulikat. O itt vallalt munkat. Albereltbe koltoztunk. Utana lett sajat lakasunk, munkak volt, osszehazasodunk es van 1 eves kislanyunk. :-) siman mukodhet a dolog. A szuleivel jol kijovok, havonta jarunk hozzajuk, ok is szoktak mi hozzank jonni. Minden itt van neki csak az allampolgarsaga szlovak meg. :-)

Eleinte nem mondom h huuu de jo volt ritkan talalkozni de megkuzdottunk erte h idovel igy alakuljon minden. :-) most juniusban lesz 4 eve h mar itt el magyarorszagon.:-)

2014. márc. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

7-es azért a te sztorid távolról sem ugyanaz, nem állampolgárságról van szó.


Kérdező, nem hiszem, hogy sokkal rosszabb helyzetben lennél, mint mások, akik vegyes házasságot kötnek franciával, némettel stb. Azt jó, ha tudod, hogy bármilyen toleráns a két család, ha gond lesz, akkor egyből jön majd, hogy "az a magyar", "az a román". Ez mindig így van, mint a verébcsapat a közéjük tévedt rigónak, hogy "az a spanyol nő", "na persze, hát osztrák". stb.


Nálunk szlovák-magyar vegyes házasság van, de ráadásul náluk a német a közös nyelv. Ami mondjuk jó, mert mindkettő a saját nyelvén beszél a gyerekkel, a környezetből meg a német ragad rá. Ami esetleg szomorúságot válthat ki a családból, az az, ha tényleg együtt maradtok, gyereketek lesz, akkor ha azon az alapon, hogy úgyis Romániában vagytok, úgy is te is beszélsz románul, és a gyerekkel is úgy beszélsz, nem tanul meg (rendesen) magyarul, akkor így tűnik el a magyarság egy generáció alatt.

2014. márc. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Tok jo 8-as h par sorbol te leszurted h nem ugyanaz. Lehet nem ugyanaz a ketto de vannak dolgok amikben igenis van hasonlosag! De pont neked nem fogok magyarazkodni. Biralatot meg vegkepp nem kertem pont toled! Gondoltam elmeselem velunk h volt! Nem kerdeztem a te velemenyedet. Bocs!
2014. márc. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ti MINDKETTEN magyarok vagytok. Érteeem? Ő egy Romániában élő magyar, aki Romániában élő románnal jár. Hogy lenne már ugyanaz két MAGYAR sztorija? Teljesen más! Mit nem értesz ezen?
2014. márc. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!