Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a francot csinaljak? Mar...

Mi a francot csinaljak? Mar enm birom!

Figyelt kérdés
Sziasztok!Anyukammal nem tudom mostanabn mi van oalyan csunyan beszel velem mindenen felkapja a vizet.A multkor is amikor indultam volna suliba mondtam anyunak hogy veszek magamra egy masik hanorakot(mert van korszettem es letszott)azt mondja anyu nehogy leved a korszetted mert szejjelciballak.Jezusom enyiert ilyet mondani?Nem is arrol volt szo hogy le veszem de o rogton.Nem merek neki semmit viszamondani,pedig akkor sokszor igazam lenne.Most hogy van baratom volt szuloertekezlet es elkezd fenyegetni hogy majd o meglatja szuloertekezleten a jegyeim es kutyavilag lesz ha romlottak.Hat az oszes jegyem tudja.Mondtam neki hogy tudja a jegyeim de nem erdekelete folyton ezt mondta.Nem volt ideje elmenni szuloertekezletre.Eddig mindig az volt a baja hogy nagyon koran keltem 4-5 fele hogy meg tanuljak(naon jo tanulo vagyok).Akkor is mind mondta hogy miert kelek fel meg minden baja volt.Most hogy nem kelek fel olyan koran az a baja hogy elhanyagolom a tanulast.A fasz kivan.Hiaba mondtam enki hogy hiaba nem kelek fel reggel koran semmit nem romlottak a jegyeim.Meg ha mondjuk 7-kor (este)elmegyek mert talizunk a baratommal 9-re hazajovok reggel az a baja hogy azert vagyok faradt mert este talizok a baratommal.Kozben hazajovok 9-kor es este 11-kor fexek le me addig filmezek.De ezt is hiaba mondom neki.Mindenbe belekot.Elegem van!Mar rosz vele beszelgetni komolyan mondom!12 eves vagyok a baratomal nem is tervezzuk hogy lefexunk egymassal vagy ilyenek.Es mondtam anyunak hogy ilyenrol szo sincs nyugodjon meg.A multkor elkezd fenyegetni hogy kitilt a csaladbol ha lefexek a baratommal(ezt az ugyet mar reg megtargyaltuk)erre fel megint elohozza.En tudom hogy faradt meg sokat dolgozik de nem kene velem igy beszeljen.Meg hazajon munkabol semmi kedve sincs erdeklodtem hogy mi a baj?Tortent valami?erre fel megint ramal hogy megmondta mar hogy nincs semmi baja csak kedvetlen.Es meg neki van baja ha nem szeretek vele dolgokat megbeszelni.Mar nagyon keves dolgot akarok neki elmondani me rogton kiabal vagy mindig olyan durva.Elhiszem hogy streszes mert papirmunkaval dolgozik de a tesommal nem beszel igy.En meg semmi ojat nem tettem hogy ezt erdemeljen.Hat nemtudom.Adjatok tanacsokat!Elore is koszi:-((
2008. ápr. 20. 13:32
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 A kérdező kommentje:
Mar teljesen kivagyok!Nemtudom mi van velem mindenert sirok!oooooooo:-((:-((:-((
2008. ápr. 20. 13:35
 2/69 A kérdező kommentje:
Irjatok mar valaszokat!Hott ideg vagyok!Minden 5 percbe nezem az oldalt hogy nem jott valasz ,de semmi!:-((:-((:-((:-((:-((
2008. ápr. 20. 13:52
 3/69 anonim ***** válasza:
98%

Szia!

Na, remélem már nem sírsz. Mi lenne ha anyukádnak is ugyanezt elmondanád , amit itt leírtál?Nem tudom, h eddig milyen viszonyban voltatok, de talán az célravezető lenne. Próbáld meg egy nyugodtabb pillanatát elkapni... pl most vasárnap délután...

írj, hogy hogy sikerült, érdekel a sorsod.

szia és ne sírjál:)

2008. ápr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 A kérdező kommentje:
Nem merek vele beszelni!:(( orulok hogy van valaki akit erdekel hogy mi van velem de mar vegkepp nemtudom mi lesz:((:((:((:((:((:((:((:((
2008. ápr. 20. 15:01
 5/69 anonim ***** válasza:
98%
Miért nem mersz vele beszélni?
2008. ápr. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
45%
12 éves vagy. Fogalkozz azzal amivel ennyi idösen kell. Mondjuk megtanulhantál helyesen gépelni ha már vasárnap délután nem az iskolára tanulsz. Ha pedig ennyire érettnek érzed magad,akkor igazán bezsélhetnél anyukáddal a gondjaidrol. Nem pedig itt hisztizni. Képzeld engem 12 évesen nem igazán engedtek el 9 ig. És jo hogy félt anyukád,én is félnék a helyében...
2008. ápr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem azzal foglalkozik. Írta, hogy nagyon jól tanul. ENgem is elengedtek 9-ig ennyi idősen. Mégis ügyvéd vagyok, két nyelvvizsgával....

Valószínűleg te is változol, beleértél a zűrös kamaszkorba, anyukád meg rosszabbul tolerálja.. mindenképp beszélj vele

2008. ápr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
98%

Azt hiszem, nekem ismerős a problémád :(

Én is átéltem ilyen időszakot anyukámmal, bár nem ennyi idősen, hanem később. Nekem gyanús, hogy hasonló a baj. Ha így van, akkor anyukád kimerült fizikailag és idegileg is. Valószínűleg jót tenne neki, ha elmenne orvoshoz, kiírná betegállományba és egy-két hónapot pihenne, miközben kivizsgáltatná magát és kapna gyógyszert arra a problémára, amit találnak nála. Azért kellene a kivizsgálás, mert vannak olyan betegségek, amik különböző hormonok termelődését befolyásolják és ezzel okozhatnak indokolatlan feszültséget. (Pajzsmirigyproblémára gyanakszom)

Ha ez a baj, gyógyszerrel kezelhetik és rendbejön, még a hangulata is megváltozik és nem fog olyan könnyen elfáradni.

Ezzel a megoldással egyetlen baj van: nem érzi úgy, hogy gond van és ezért eszébe sincs orvoshoz menni, főleg nem azért, mert Te kéred rá. Sőt, azt gondolom, ha szóba hoznál ilyesmit, megint Te lennél a hibás és lekiabálná a fejed.

Tudom: de akkor mit csinálj?

Hát nem könnyű, de talán gondold végig, ki van olyan a családban, vagy a baráti körötökben, akire valószínűleg hallgatna és Te is el mered neki mondani, hogy mire gondolsz. (Illetve jelen esetben én gondolom, de ha nincs seemi orvosi probléma, akkor is jót fog tenni neki egy kis pihenés, mert az nagyon valószínű, hogy kimerült.) Ha van ilyen ember, akkor vele beszélj és kérd meg, hogy vegye rá anyukádat egy kivizsgálásra anélkül, hogy szólna a Te szerepedről ebben az egészben.

Ha nincs ilyen ember, akkor csak azt tudom javasolni, hogy keress más okot rá, hogy rábeszéld egy kivizsgálásra, például ha jó a tippem a problémájára, akkor valószínűleg vizesedik a lába. Ha erre hivatkozva kérnéd, hogy csináltasson egy vérképet, mert aggódsz érte, talán sikerül rábeszélned, persze ehhez meg kell találnod a legnyugodtabb pillanatot. (Esetleg mondd azt, hogy valami ismerősödtől halloottál aról, hogy a vizesedő lábak komolyabb bajt is okozhatnak, ezért aggódsz.) Ha nem vizes a lába, biztosan tudsz más okot találni, a lényeg az, hogy valahogy orvoshoz jusson és vizsgálják ki.

Ha nem sikerül, akkor sincs nagy baj, de valószínűleg nem fog szűnni a feszültsége és ezt bizony tudom, milyen nehéz elviselni.

Kitartás és próbálj kedves lenni hozzá, bármilyen nehéz! Nem akar Téged bántani, ebben biztos vagyok, csak pont akkor tör ki belőle a feszültség, amikor Te ott vagy.

Remélem, megoldódik a gond!

2008. ápr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 A kérdező kommentje:
Van hozza valami kozod hogy en mikor tanulok?A tegnap szombaton reggel mar tanultam,hogy vasarnap nyugottan gepeljek.Amugy nem merek vele beszelni vagy leorditja a fejemet vagy nemtudom.......ooo:((:((:(( Jah es nem hisztizek csak nincs senkim akivel ezt megbeszelhetnem de ugylatom mar itt is csak biszkalnak!Aze kosz a valaszokat!Elment az egesz oldaltol a kedvem:((
2008. ápr. 20. 15:22
 10/69 anonim ***** válasza:
84%
istenem szar iskolában lehet jol tanulni... mégse tartom intelligensnek aki X-eket használ,meg vinnyog mindenen... Sajnálom én még diplomával nem dicsekedhetek mert még 11.es vagyok de a két nyelvizsgám nekem is megvan (egy felsö és egy közép)... na bumm és mivan? Bocs h nem értek a kiscsajjal egyet. "fasz kivan" beszédstilus a mai fiatalokra jellemzö,és engem idegesit. kész, ez a véleményem
2008. ápr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!