Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan készítsem fel magam...

Hogyan készítsem fel magam arra, hogy anyám meg fog halni?

Figyelt kérdés
nem beteg, de bármikor történhet vele valami.. és én nem tudom elengedni. pedig a halál természetes és nyilvánvaló mégis..
2012. ápr. 30. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem tudsz felkészülni. Én is egy hónapja veszítettem el az anyukámat, aki nem volt beteg. 53 évesen egyszer csak összeomlott a keringése és meghalt. Nem te fogod eldönteni, hogy meghalhat-e vagy sem. Egyszerűen megtörténik és az ember csak sodródik az árral. Ne agyalj előre ilyesmiken feleslegesen! Bármennyire is megpróbálod elképzelni, átélni a dolgot, felkészülni rá, a valóság egészen más lesz.
2012. ápr. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi történne vele? Ne gondolj ilyenekre. Egy bizonyos korban minden gyerek fél a haláltól. Gondolj másra anyukáddal kapcsolatban,pl: hogyan teheted őt boldogabbá?
2012. ápr. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor fogadd el, hogy a szuletes es a halal az elettel egyutt jaro esemeny, ami ellen tenni nem tudsz, tehat elfogadod, mint termeszetes esemenyt! Nem beszelve arrol, hogy jelenleg egeszseges, barmi varatlan esemeny tortenhet az eletben, es te halsz meg elobb pl.! Nekem a lanyom halt meg, amire soha nem gondoltam, hogy en fogom eltemetni, tehat nincs korhoz kotve, mint irtam, hogy barmikor bekovetkezhet egy varatlan esemeny, ezert arra felkeszulni soha nem lehet!
2012. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

sajnálom ami veletek történt :(


igazából ma elesett anyukám és beverte a térdét, lehorzsolta magát és nagyon rossz érzés volt nekem. és belegondoltam, hogy ha csak azért, mert elesett ilyen rosszul érzem magam akkor mi lesz majd ha meghal??

2012. ápr. 30. 19:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Viselkedj vele mindennap úgy, mintha ez lenne az utolsó nap akár a te életedben, akár az övében. Mutasd ki neki a szeretetet, beszéljétek meg a problémákat, hogyha mégis valami rossz történne, ne legyen lelkiismeretfurdalás vagy bűntudat utána. Mást nem tehetsz. Így is fájdalmas, ha vki meghal, de mégiscsak jobb, mintha egy veszekedés után halna meg.
2012. ápr. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondolj a halálra, az majd akkor jön, amikor itt lesz az ideje.

Addig szeresd úgy, hogy érezze a szereted. Cselekedj úgy, hogy örülni tudjon annak, amit teszel. Tedd őt minél boldogabbá, addig, amíg veled van, addig amíg boldoggá teheted, addig amíg örülhet. Légy boldog vele és szeresd nagyon!

Kérj bocsánatot tőle addig amíg teheted, ha még valami ügyben ezt elmulasztottad. Ne kelljen később azon bánkódnod, hogy valami elmaradt.

2012. ápr. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

amikor bennem tudatosult, hogy a nagyszüleim bármikor meghalhatnak, onnantól minden esetben nagyon kedves voltam velük, sosem beszéltem tiszteletlenül, nem kiabáltam, nem látták rajtam ha apróság miatt felbosszantottak, mert nem akartam nekik fájdalmat okozni.

az egyetlen amit bánok, h nem töltöttem velük elég időt.


szóval legyél kedves anyukáddal, és csináljatok sok közös programot.

2012. ápr. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 rarraa válasza:
Most vallástóll függetlenül mondom, hogy a gondolatoknak nagy ereje van. Kis korom óta tapasztalom, hogy amire gondolko, az általában egy idő után bekövetkezik. Ha valamit nagyon erősen szeretnél, és elképzeled, például egy jó dolgot, és elképzeled, milyen jól éreznéd vele magad ha megtörténne, elképzelsz törtééneteket, hogy már megkaptad amit zserettél volna, és elhiszed, hogy sikerül, akkor bizony valóra is válik. Viszont ha olyanokon agyalsz, hogy mi van, ha anyukád meghal, és elképzeled hogy milyen lenne a halála után.. hát.. lehetséges, hogy fordítva is elsül.. Szerintem lgy optimista, és ne gondolj ilyenekre. :) Anyukád egészséges. Te is estél már el biztosan, sőt. De ez vele is megtörténhet, semmi baj nem lehet. Szeretsd nagyon, és tedd olyan boldoggá amilyen boldoggá csak tudod tenni, és mikor majd eljön az ideje, hogy meghaljon, majd boldogan hal meg, hiszen egy csodálatos gyermeke volt aki midnig nagyon szerette, vigyázott rá, és boldoggá tudta tenni. :)
2012. ápr. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy, ahogy leírtad. Ez az élet rendje, ennek így kell történni.
2012. ápr. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az egyetlen ait tehetsz, hogy megmutatod neki, hogy szereted, amikor csak tudod, mert ha nem ezt nagyon fogod bánni. a többi ellen nem tehetsz semmit
2012. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!