Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nem tudja elfogadni...

Anyám nem tudja elfogadni hogy szakmunkás legyen a párom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elkezdtem randizni egy sráccal aki asztalos. említést tettem róla anyámnak erre kiakadt és azt mondta hogy tuti nem lesz jó a kapcsolat mert hogy én egyetemre járok és nekem jobb jár.

én viszont nem találtam olyat az egyetemen akivel kijöttem volna. vagy mind szexet akart, vagy meghívott erre-arra aztán közölte hogy csaja van/nem keres komoly kapcsolatot stb.

anyámat az is zavarja hogy az összes barátom szinte szakmunkás, de hát mit csináljak ha egyszer velük jövök ki? azt hozta fel hogy majd nem értjük meg egymás - de én mindenről tudok velük beszélgetni.

nem érzem magam egyetemre valónak, anyám unszolására mentem de nem tetszik, halasztok egy évet és közben teszek egy szakmát. ez sem tetszik neki, mindig a haverokat szidja hogy befolyásolnak közben mégis azt mondja elfogadja a döntéseimet. de én nem így látom.

szerintem ő csak azt tekinti embernek aki diplomás.

az egy dolog hogy nem viszem fel a barátaimat mert nem szereti őket (érzik is) de hogy azért ne mutathassam be a pasimat mert nem lobogtat az orra alá egy papírt...

randiztam én már fogorvosnak tanuló fiúval is akkor örült - egészen addig míg ki nem derült hogy a "hobbija" a piálás -.- .


2012. ápr. 26. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Mondd meg anyukádnak, hogy az egyetem nem ad intelligenciát. Arra születni kell. Egy szakmunkás is lehet intelligens. Ha te jól érzed magad vele, ne engedj beleszólni az életedbe.
2012. ápr. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%

Én nem értem, hogy miért tartják sokan olyan nagyra a diplomát. Mikor manapság bárkinek lehet, akinek PÉNZE van hozzá.

Nekem egy csomó diplomás ismerősöm van, a legtöbbje nem tud elhelyezkedni, azaz munkanélküliek. Míg a szakmával rendelkező ismerőseim többségének azért van munkája.

Ráadásul az asztalos egy jó szakma, ugyanis külföldön keresett és meg is fizetik (barátnőmék így költöztek végleg Németországba, a férje asztalos, a csaj fodrász, műkörmös). 34 éves a férje, amit itt Magyarországon évek alatt nem tudott megteremteni, ott 5 év alatt, mindent megteremtett, van lakásuk, autójuk és jól élnek. Jobban, mint az itteni diplomás ismerősök.


Volt osztálytársnőm 2 diplomával takarít és egyik napról a másikra él.

2012. ápr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem manapság többre megy az akinek szakmája van.Párom is asztalos és szerencsére, hamar talál mindig munkát.És tényleg így van, külföldön is nagyon megbecsülik őket.Mikor jött hozzánk egy diplomás fiatal pár, nagyon dicsérték, hogy párom milyen jó dolgokat tud csinálni.A kisfiunknak minden bútort ő készített. A kertünkbe is szép kerítés van, virágláda,...kitalálok valamit,ami anyagilag belefér és ő elkészíti. Sok ismerősünk irígykedik. Pedig tudnák,hogy milyen olcsón jutott a fához:)És nem vállalkozó.
2012. ápr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Anyósom nem akarja elfogadni a sógornőmet, merthogy ő "csak" asszistensnő. (a sógorom érettségijét amúgy úgy kellett "elrendezni", utána elvégzett egy fizetős egyetemet). Engem "szeret" - egyetemet végeztem, de én nem szeretem őt, cserében nagyon jóban vagyok a sógornőmmel.

Helyette is én szoktam anyóspajtást leültetni, most már kezd kicsit helyére kerülni a dolog.

Nem kell rá hallgatni, ahogy előttem már leírták, az intelligenciát nem a diploma adja. Az csak egy papír.

2012. ápr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Anyáf egy sznob k*rva...

Kell keresni egy (mindenféleképpen szakmunkás) kertészt, aki úgy megdugja, hogy sikítson az élvezettől...

Onnantól kezdve nem lesz baja az egyszeri munkásokkal sem..

2012. ápr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Neked kell, hogy megfeleljen, és most a te életedről van szó. Ha biztos vagy a döntésedben, tarts ki mellette. Jó meghallgatni mások véleményét is, de a végső döntés a tied. Ne hagyd magad befolyásolni.
2012. ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem attól félt,hogy a pasinak kisebbségi komplexusa lesz,mert a csaja magasabb végzettségű,mint ő.Sajnos ennek van alapja.Apám szakmunkás,anyám érettségis és még ezen is megy otthon a hiszti,mert apám szerint anyám lenézi őt,fennhordja az orrát.Elég sok vita tud lenni ilyen baromságokból.A másik:a néném engem azért gyűlöl,mert én egyetemre járok,neki meg csak egy szakmája van.Vigyázni kell ezzel,nagyon ritka az az ember,aki örül a másik örömének és nem irigykedik rá,meg nem akarja maga alá gyűrni.
2012. ápr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen hozzáállást olyan szülőktől láttam eddig, akik alacsony képzettségűek voltak (szakmunkás bizonyítvánnyal, vagy maximum érettségivel a tarsolyukban), annyira büszkék voltak a gyerekükre, hogy nagyon el voltak szállva. Primitív hozzáállás. A szakmunkás is lehet intelligens (ismerek burkoló és festő szakmunkást 150-es IQ-val) és a diplomás is lehet tróger.

Lehet, hogy anyagi megfontolásból szeretne a lányának jobbat, de a szakmunkás is kereshet akár másfél milliót is havonta (pl. tőlünk nyugatabbra hegesztőként ennyit simán lehet keresni havi szinten) és a több diplomás is nyomoroghat (informatikus ismerős a szigetországban dolgozik és a felét ha megkeresi egy jó szakmunkás fizetésének). Lehet, hogy szólni kellene a mamának, hogy ma már nincsenek társadalmi rangok. A végzettség nem jelent olyan rangokat, mint régen a gróf volt, vagy a báró. A diploma is csak egy végzettség, mégpedig arról, hogy kitanult az ember egy szakmát (legyen tanár, orvos, vagy akármi más) és azt gyakorolhatja hivatalosan is.

2012. ápr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt mélyen elítélem, mint egy szakmunkás!

Anyádnak ki építette fel a házát, amiben lakik? Nem egy rakás szakmunkás? Nem kéne alábecsülni minket..

Arról nem beszélve, hogy sok diplomás kitörölheti a valagát a papírjával, mert sehova se kell. Ami ugyebár, nem miatta van, de előfordul!

Az én anyámnak se tetszett egy két pasim, az anyukák mindig kitalálnak valamit, miért nem jó. Magyarázd el neki, hogy mi nem tetszett a többiekben, én is ugyanezt csináltam, mert sajnos ugyanilyen pasikba botlottam én is /piás, link, notórius munkakerülő, kalandor, anyámkisfacskája/. És különben is, nem anyukáddal kell járniuk, hanem veled. Ne is foglalkozz ezzel!

2012. ápr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
teljesen más világ van min 20-30 éve. régen a tehetősek és az igazán okosak szereztek diplomát szakmunkásból meg volt rengeteg. manapság egy jó szakmunkást sokkal többre tartanak, mint egy akármilyen irodai munkát végző diplomást.
2012. nov. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!