Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mihez kezdenétek a helyemben?

Ti mihez kezdenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok és a problémám a következő:

A szüleimnek régen volt egy álma, történetesen az, hogy felépítenek egy saját telken egy saját, nagy családi házat. Ez sikerült is, épp onnan írok, szóval kölcsönt kölcsönre halmoztak, az autót svájci frankra(!!! -.-") vették és az életünk abból áll, hogy fizetik vissza az adósságot, tipikus középosztály. 5-en lakunk a házban és a havonta befolyó cirka 350ezerből 220ezer elmegy ezekre+a rezsire és a maradék, mondanom sem kell, hogy elmegy a kajákra, ilyen-olyan szükségletekre.. A napi programjuk a tv nézés, semmi kreativitás vagy nyitottság a világra vagy új ötletekre, megoldásokra, csak a robotikus élet. Nekem sem volt semmi hobbim eddig és javarészt a gép előtt ültem, mert valahol tudtam, hogy ha olyanokba fognék amikre vágyom, azt úgysem tudnák finanszírozni, pedig tudom, hogy sokkal több van bennem, de mindenhez pénz kell.. Az én kezeim alatt mindig összegyűlik 15-20ezer forint, ha nem csinálok semmit akkor is, mert alig költök valamit és tudok vigyázni a pénzre, de ha belekezdenék valamibe ez az összeg semmire nem lenne elég. Szeretnék utazni, tapasztalni, kiteljesedni, de skatulyában vagyok, kapcsolataim mentek tönkre emiatt és sorolhatnám. Ha eladnánk a házat minden jobb lenne, de a szüleimnek ez volt az álma és akármennyire hül*eségnek gondolom ezt (mert én sokkal jobban szeretem a praktikus megoldásokat), nem törhetem össze, meg egyébként sem csinálhatnék semmit, mert nem az én nevemen van.

Miért kell elpazarolnom a fiatalkorom az ő álmuk miatt? Minden kezdethez tőke kell és még 1 évem vissza van a suliból, nem akarok tovább így élni.



2012. máj. 1. 19:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Elmész suli mellett diákmunkára és lám, lesz pénzed a hobbidra meg elkezded alapozni a jövődet.

Gondolom a szüleid keményen megdolgoztak az álmukért, Te is dolgozz meg a sajátodért. Lassan felnőtt férfi vagy, nem várhatod el tőlük, hogy mindent a feneked alá toljanak. Nem elpazarolnod kell a fiatalkorod, csak tenned érte, hogy olyan legyen, amilyennek Te szeretnéd.

2012. máj. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

19:44


Ja tényleg! Ezt is akartam írni, de kimaradt. Vidéken lakom egy olyan megyében ahol SEMMI munkalehetőség sincs, még a felnőtteknek sem, a diákmunkákon pedig túljelentkezés van, próbáltam már bekerülni, tolonganak és keveset fizetnek+kb neked kell megkérni őket, hogy mehess dolgozni hetente egyszer szóval 1 hónapban örülhetsz ha összejön 20ezer forint...

2012. máj. 1. 19:47
 3/18 anonim ***** válasza:
53%
Szépen elvégzed az iskolát,addig is ha azt a havi 15-ezret amid van félreteszed 1évig,akkor azért lesz annyi pénzed, hogy elindulj pl külföldre!Ott lóvét gyűjtesz és megvalósítod az álmaid!Hajrá és kitartás:) 1évet már lazán kibírsz!
2012. máj. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
A kiscsibe bontogatja a szárnyait :D
2012. máj. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

19:48


Az a 15 ezer 1 év alatt gyűlt össze :D ...

Tényleg inspiráló amiket írtok, én is hasonlókat írnék, mert amúgy nem vagyok egy pesszimista, de sokkal rosszabb a helyzet mint gondolnátok..

2012. máj. 1. 19:49
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

Most miben hibáztatod a szüleid?

Szerintem tisztességesen felneveltek, iskolába járattak. Az, hogy neked az az álmod, hogy utazgass, világot láss, már nem az ő feladatuk teljesíteni.

Sajnos a mai világban nagyon sokan vagyunk, akik semmilyen anyagi támogatást nem kapunk a szüleinktől,s nekünk kell megalapoznunk a jövőnket.

Engem sem támogattak,18 éves koromtól magamról gondoskodok.Mégis elvégeztem egy fősulit, s most dolgozok. Magamnak teremtettem elő azt, amire vágytam.

Persze könnyebb lett volna segítséggel, és most is nagyon sok mindent nem tudom megengedni magamnak, de nem hibáztatom őket.

2012. máj. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én át tudom érezni a problémád Kedves Kérdező, mert annak idején, mikor semmi szükségünk nem volt hitelre apám, aki nagy bevétellel rendelkezett belement egy többmilliós bár ft alapú hitelbe,pusztán azért,mert 250nm-es házat akart,amire kb 2x annyit kellett költeni, mint amennyibe került majdnem kölcsönnel együtt. Ezzel számos lehetőségtől mind magát, mind pedig az egész családját elszalasztott!Ráadásul úgy vette fel a hitelt, hogy 10évvel fiatalabbként nem akarta, pedig akkor kellett volna...Igaz már a végét járja a hitel, mégis elég kockázatos és rossz döntéseket hozott, noha elég jó szakember a szakmájában...

Számomra is az a cél, hogy önerőből megvalósítani az álmaimat, nekem még kb 3év kell ehhez:) Dehát aki akar, az tud!

2012. máj. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Ezt nem tudtam. Ebben az esetben én a következőt tenném: azt az 1 évet a suliból igyekezném minél jobban megcsinálni, utána felmennék Budapestre (vagy tényleg külföld, nem tudom hogy állsz a nyelvekkel), ott azért már vannak melók (akár meki is!) és lenne miből elkezd Te is az álmaidat megvalósítani. Eleinte szobát bérelni, az nem drága és a fizetésedből ki is jönne minden ha nem nagy lábon élsz és amennyit csak tudsz félretenni, spórolni.

Ha ahol laksz senkinek sem igazán van munkahely, akkor örülj, hogy a törlesztőre, a rezsire meg kajára egyelőre van pénze a szüleidnek.

2012. máj. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Jól mondja a 8-as! Feküdj rá 1-2 idegennyelvre, s irány ki külföld! Magyarországon támogatás, s ismeretség nélkül nehéz megélni,s feljebb jutni.
2012. máj. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
56%

én egyedül élek anyukámmal, és mi is középosztály vagyunk.. én havi 3 600 forintból ki tudok teljesedni..

15 - 20 ezer forintom lenne egy hónapban meg se szólalnék.. és amúgy ha ennyi pénzből nemtudsz

" kiteljesedni " akkor benned sincs valami sok kreativitás vagy nyitottság... főleg ha 18 évesen még nem jöttél rá arra hogy az életben a legjobb dolgok ingyen vannak!!

2012. máj. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!