Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mihez kezdenétek a helyemben?

Ti mihez kezdenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok és a problémám a következő:

A szüleimnek régen volt egy álma, történetesen az, hogy felépítenek egy saját telken egy saját, nagy családi házat. Ez sikerült is, épp onnan írok, szóval kölcsönt kölcsönre halmoztak, az autót svájci frankra(!!! -.-") vették és az életünk abból áll, hogy fizetik vissza az adósságot, tipikus középosztály. 5-en lakunk a házban és a havonta befolyó cirka 350ezerből 220ezer elmegy ezekre+a rezsire és a maradék, mondanom sem kell, hogy elmegy a kajákra, ilyen-olyan szükségletekre.. A napi programjuk a tv nézés, semmi kreativitás vagy nyitottság a világra vagy új ötletekre, megoldásokra, csak a robotikus élet. Nekem sem volt semmi hobbim eddig és javarészt a gép előtt ültem, mert valahol tudtam, hogy ha olyanokba fognék amikre vágyom, azt úgysem tudnák finanszírozni, pedig tudom, hogy sokkal több van bennem, de mindenhez pénz kell.. Az én kezeim alatt mindig összegyűlik 15-20ezer forint, ha nem csinálok semmit akkor is, mert alig költök valamit és tudok vigyázni a pénzre, de ha belekezdenék valamibe ez az összeg semmire nem lenne elég. Szeretnék utazni, tapasztalni, kiteljesedni, de skatulyában vagyok, kapcsolataim mentek tönkre emiatt és sorolhatnám. Ha eladnánk a házat minden jobb lenne, de a szüleimnek ez volt az álma és akármennyire hül*eségnek gondolom ezt (mert én sokkal jobban szeretem a praktikus megoldásokat), nem törhetem össze, meg egyébként sem csinálhatnék semmit, mert nem az én nevemen van.

Miért kell elpazarolnom a fiatalkorom az ő álmuk miatt? Minden kezdethez tőke kell és még 1 évem vissza van a suliból, nem akarok tovább így élni.



2012. máj. 1. 19:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én 5rugóval a zsebemben indultam neki külföldre 18éves koromban.És kinn ragadtam pár évig.
2012. máj. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%

Figyelj..örülj neki,hogy ilyen jó helyzetben vagytok.Azért írtam hogy jó helyzetben,mert manapság rengetegen élnek nálatok ezerszer rosszabb körülmények között...örülj neki hogy kertes házban éltek..ez azt jelenti,hogy kertműveléssel, állattartással segíthetnéd a családot,hogy kicsit jobb legyen a helyzet...

Hány éves is vagy?Sohasemkéső megvalósítani az álmaidat...és azt ne várd már el a szüleidtől,hogy ők finanszírozzanak neked mindent,amit csak óhajtassz...azt hiszed,ilyen egyszerű az élet,hogy kifizetik apuciék az utazgatást ésvilágot látszés minden heppy?Nem.nem ez a való élet...annyiszor de annyiszor fogsz még ennél sokkalta nagyobb akadályokba ütközni...

Itt vagyok én példának..21 vagyok,idén végzek egy felsőfokú szakképzéssel, ami bár 2 éves,3 éve csinálom,mert sajnos lebetegedtem...21 évesen 3 igen komoly betegséggel kellett szembenéznem..most lesz egy éve hogy majdnem meghaltam..padlóra kerültem akkor,bedepiztem..plusz elötte költöztünk szét a vőlegényemmel az anyagiak miatt...ő és a család segítségével lelkileg is helyrekerültem,és csak arra tudok gondolni,hogy mindjért vége a sulinak,befejezem,munkát keresek,és összeköltözünk ismét...szerintem csak úgy juthat előre az ember,ha küzda céljaiért,nem mástól várja a segítséget,és nem mást hibáztat..főleg amig más tartja el őt...

Arra meg ne gondolj,hogy jobb lenne eladni a házat..egyszer az a nagy ház még jól fog jönni neked!Inkább gondolkozz el,hogyan tudnád segíteni a családodat...

Merthogy rengetegen ezt teszik...svájci frankos hitelesek,meg akiknek nincs hiteljük,vagy akinek vitte a bank a házát...

Tanuld meg becsülni a szüleid munkáját,annak gyümölcsét,és örülj,hogy sajátba lakhatsz.

2012. máj. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
12-es vagyok...még valami:18 évesen nem pazarolod az életedet,de mindegy...az ő fiatalkori álmuk meg a te javadat is szolgálja..
2012. máj. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
12-es!Szépen leírtad!:)
2012. máj. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Köszi 14es:)
2012. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
mehetsz külföldre dolgozni, de ha továbbtanulsz jelentkezhetsz educacio ra
2012. máj. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ugyan már. Azt az 1 évet bírd ki és menj el egy egyetemre vagy fősulira. Akkor a magad ura lehetsz, elmész diákmunkára (egyetemi városokban VAN) ha jól tanulsz ösztöndíjad is lesz és szépen elkezdheted megvalósítani, Erasmus, meg ilyenek. Egy fillérjükbe se fogsz kerülni ha jól csinálod, márpedig ehhez az álmaid elég motivációnak tűnnek. A lényeg hogy azok megvannak.
2012. máj. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nem "bírok" ki még 1 évet... nem tudok semmittevéssel tölteni még egy évet a körülbelül 70 földi évemből...
2012. máj. 9. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!