Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha én nem...

Miért van az, hogy ha én nem hívom a családot, illetve barátokat, akkor senki sem?

Figyelt kérdés
Úgy értem a kapcsolatok ápolásáért már sokszor úgy érzem nyomulok az állandó szervezés, telefonálgatás miatt, mert ha én nem emelem meg a telefont akkor senki nem hív, de ha én nem hívom őket akkor a szememre vetik? Másnál is van így?
2012. máj. 2. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudod ez nem más, mint a kényelem. Nálunk is volt ez így, aztán elkezdtem "kivárni". Persze jöttek a szemrehányások, akkor megmagyaráztam, hogy nektek pont annyi ideszólni, mint nekem oda, másrészt nektek is annyiba kerül a telefonköltség, mint nekem.


Azóta felváltva megy a telefon, hetente-kéthetente oda-vissza.

2012. máj. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, de csak a mamámmal, anyukámmal. Na, ők is megtanulták felvenni a telefont. Tényleg a kivárás a megoldás.
2012. máj. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én keresztanyuval vagyok így. már lassan hetven, és sokat köszönhetünk nekik, mert fiatalon a nyarkat náluk voltunk pesten, de ha én nem hívom két hetente, ő nem hív egyáltalán. Én meg nem akarom, hogy ha később valami lenne vele ne tudjak róluk semmit. Mindig a végén azt mondja, hogy "hát köszönöm szépen, hogy hívtál.." meg, hogy majd hívj ha valami van, mert ugye ő is kíváncsi ha olyat mondok ami későbbre jön ki a lényege a dolognak. De én is sokat voltam melónélküli és ő nyugdíjas, ő is feltölti a kártyáját. :S
2012. máj. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nálunk a kivárás nem tudom mennyire működik, mert a tesómék itt laknak a szomszédban, de ha hónapokig nem hívnám szerintem ők akkor is ellennének. Nem beszélve a barátainkról! Szóval akkor maradjon a nyomulás, vagy a dögunalom?
2012. máj. 2. 09:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja igen az utolsó mondatod jó kérdés :) már amit már lentebb írtál. Én mondjuk igénylem is, hogy felhívhassam, csak sokba kerül, nem hiába hívom hétvégén, mert most nem öt percre hívom, hanem tizenötre. Sokan elvannak anélkül, hogy hívnák az embert, mi nemtom miért haverunk keresett minket is mikor hazementünk, mármint öcsémnek mondta, hogy menjenek fel, vele jobban jóba volt, de tesóm meg nem ment, és egy idő után ő is megunta. Nem azért, mert szeretjük a havert, csak más dolgok voltak és nem mentünk. de amúgy ez a telózás érdekes. nem feltétlen, hogy nem vagy kíváncsi rá, csak sok embernek nem olyan fontos... gondolom.... de azért mindig ha észreveszed, hogy ő hív, nem várhatja el az ember mert az bunkóság...
2012. máj. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a szomszédban lakó tesót én sem hívnám, a velük való kapcsolat-tartás egyszerűbb, ha személyes.

A barátoknak viszont, ha nem vagyok annyira fontos, hogy néha-néha ők hívjanak, akkor vajon valóban barátok, vagy csak én alkalmatlankodok náluk? Ha ők nem kíváncsiak néha-néha rám, ha ők nem hívnak, akkor talán csak én hiszem azt, hogy barátok vagyunk!

Ezt is tisztázni kell velük, és értésükre adni, hogy neked fontos, hogy néha-néha éreztessék, eszükbe jutsz.

2012. máj. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen ezt nehéz észrevenni, hogy ők qurvára lexarnak, vagy csak figyelmetlenek, és nem igénylik, hogy tudjanak az emberről valamit is. mert nem bizta amúgy ez sem. a szomszédba meg lehet, hogy a szomszéd faluba laknak nem? azért nem mindegy.
2012. máj. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez nálam is igy van.Ha èn nem hívom anyumèkat,mamàmat,baràtokat,akkor nem is beszèlnènk.Sógornömmel felvàltva hivjuk egymàst.
2012. máj. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amint én ezt észrevenném, többé nem hívnám egyiket sem. Sosem szerettem ráerőltetni magamat bárkire is. Ha nem, akkor nem. Ne azért jöjjünk össze, mert én kiharcoltam. Ha amúgy nem kíváncsiak rám, akkor nekem sincs rájuk szükségem.
2012. máj. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Amennyiben én nem hívom, nálunk senki sem jelentkezik:(

Nyomorult egy helyzet, nem tudom mi van az emberekkel....

2012. máj. 2. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!