Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a kéregető...

Mit lehet tenni a kéregető rokonsággal?

Figyelt kérdés

A párom illetve az én szüleim is kéregetnek pénzt meg gyakorlatilag ami van. Meg hogy vigyük ide meg oda. Komolyan ezeknek büdös a munka csak a segélyekre várnak nekik nem éri meg dolgozni mert vagy mesze van vagy keveset fizet stb. Szóval van kifogás elég.Sokszor már azon veszekszünk hogy mondom a páromnak ne agyon pénzt mert ha kérnek kajára egy ezrest, abból cigit vesznek és utána kenyeret.És hát meg amúgy is minekünk is van gyerekünk meg megvan a magunk baja. Persze ha nem adunk megvannak sértődve.( általában nem tart sokáig mert ha megint kell valami akkor nincsenek besértődve).

Van valakinek ilyen családja? Mit lehet tenni ellenük?



2012. máj. 2. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Egyszerű: nem kell nekik adni! Ezek már jól rátok akaszkodtak, gondolom, mert hagytátok magatokat. Mindig lehet és kell is nemet mondani!

Nem a levegőbe beszélek: párom szülei, pontosabban az apja már akart élősködni, mióta elköltözött otthonról. Párom szépen nemet mondott. Máskor a nővére akart valamit, akkor is nemet mondtunk. Azóta nem jönnek.

Pedig míg párom otthon élt, éveken át legombolták róla a pénzét, szóval nem volt könnyű eset.

Vállald, hogy megsértődnek, na és? Legalább addig sem jönnek! Nektek gyerekeitek is vannak, hisz írod is, meglenne a helye a pénznek. Takarodjanak dolgozni!

2012. máj. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Ideje összefogni aztán beindítani vmi családi vállalkozást.


Közöld velük, hogy kapnak, de jöjjenek és dolgozzák le előbb!


Gondolom nem vág földhöz az az ezres titeket, de az már annál inkább szúrja a szemeteket, hogy ti dolgoztatok azért a pénzért, ők meg nem.

2012. máj. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát igen én nem is adnák egyiknek se semmit de a párom "puhány". és annyiszor veszekedtünk már miatta.

Na most ilyen esetben mit csináljak?

2012. máj. 2. 11:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ki a kérdést. Párom családja ilyen. Tegnap is jól kiakasztottak és hiába mondunk nemet csak ideig óráig vannak megsértődve másnap újból jönnek. Én már arra gondoltam hogy nem lehet valaki ilyen hülye hogy nem ért a szóból. Pedig sajnos van ilyen. Mi mindenre nemet mondunk és próbálunk nem túl sokszor kiakadni.

Az meg hogy vállalkozást indítani ilyen embereknek? Még jobban kérnének , a munka meg bűzlene.

Előbb utóbb én fogom őket kiosztani.

2012. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tegnap is adj egy 200 at, most adj egy cigit. stb.. Tudom ez nem nagy érték de ha mindennap csinálják + sokszor nagy dolgokat is kérnek sokra rúg. Mi már senkit nem viszünk, megmondtam sok a benzin. Erről leszoktak. De a többi megy. És legtöbbször a hátam mögött sumákolnak. Most mit mondhat a párom az adj egy 200 ast szövegre? Nem sok a kétszáz de naponta már igen. Ők semmit nem adnak. Már azt kiabálták múltkor nem adtunk nekik fát, hagytuk őket megfagyni., Nem is tudom mit csinálna apám ha megtudná hogy a tőle kapott fát odaadom másnak
2012. máj. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt lehet tenni, hogy nem adsz nekik. :)
2012. máj. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Te jó ég hát sok ilyen van ezek szerint :( . Ha nem adunk akkor is jönnek. És jól felhúzzák az agyunkat! Ha nem anyagilag akkor idegileg megy tönkre az ember!!!!!!
2012. máj. 2. 12:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor alaposan sértsétek meg őket, hátha akkor nem jönnek!
2012. máj. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak!

Nincs olyan hogy végleges sértés hidd el! Mert nálam ami a szívemen az a számon és ha valaki hát én kitudom osztani őket de ha kell valami ezek félreteszik a sértődést. Ezek már csak ilyenek! :(

2012. máj. 2. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!