Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülőszobán döbbentem rá,...

A szülőszobán döbbentem rá, hogy másoknak mennyivel jobb az életük. Mit tegyek az érzés ellen?

Figyelt kérdés
2 hónapja született a 2.lányom. Mikor a kórházban bent voltam, egy szobában voltam egy fiatal nővel, aki az első gyerekét várta. Dúsgazdag családja volt, a férje magas, jóképű, fiatal, a barátai mindig ott voltak nála, hogy ne unatkozzon. A gyereknek már elő voltak készítve a gyönyörű, márkás babaruhák, kis kosár, mindenféle luxus dolog, míg nekem a férjem még virágot se hozott, a barátaim közül meg senki be se jött, mert mindenkinek jobb dolga volt. Borzasztó magányos voltam és azon gondolkodtam, hogy vajon az én lányomnak mikor lesznek olyan dolgai, mint az övének. Arról beszéltek, hogy pár nap múlva lesz a babaköszöntő buli, amit a férje és annak szülei szerveznek. Rájuk néztem és 2 szép, fiatal szülőt láttam, meg csillogó életet, én pedig körülnéztem és negyed olyan szép dolgokat nem tudtam felmutatni a gyereknek, ott feküdtem pattanásokkal, elhízva. Az érzés azóta se változott, persze nagyon nagy öröm a kislány, de már megint konfliktusok vannak a férjemmel a pénz miatt és mindig az a család jut eszembe, hogy nekik mennyivel könnyebb lehet az életük. Mit tehetnék az érzés ellen? Sokszor jön rám sírás.
2012. máj. 2. 13:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
85%
Na, most majd mindjárt jön vagy 10 olyan válasz, hogy a pénz nem boldogít, meg hogy biztos csak kifelé csillog az életük, csak pénzük van, de nem szeretik egymást... egyiket se hidd el.
2012. máj. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nézd pont fordítva a helyzetedet... nekem is nagyon sokszor megfordul a fejembe hogy másoknak mennyivel könnyebb az életük míg nekünk minden forintot meg kell gondolnunk hova és mire költünk. Ekkor eszembe jut hogy van egy másik oldal is, aki engem irigyel. Van akinek sokkal nehezebb, nagyobb gondjai vannak az életben. Próbáld te is így nézni az életedet! Van, aki téged irigyel! Légy hálás hogy van egy szerető férjed, 2 szép gyereket és azért amid még van! Ne azt nézd hogy mid nincs. :-)
2012. máj. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
83%
Erről hallottam! Ez ilyen szülés utáni depresszió, többé-kevésbé mindenki átéli. Itt jönne képbe életed párja aki a kezed alá dolgozik és kirángat belőle.
2012. máj. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
25%
Mindenkinek máshogy alakulnak a dolgai, nektek így nekik úgy. a Csajnak mázlija volt hogy olyan pasit talált magának aki pénzeli plusz az ő szülei se csóróak. Én barátnőm is depresszióba esett amikor a volt párjánál lakott aki csóró volt semmit nem tudtak pluszba venni és azért hagyta ott mert már kihűlt a szerelem a srácnak meg elege lett a csórósából és pénzesebb nőt szedett fel mert jóképű srác volt. Az én barátnőm is nagyon szép lány jó kondiban van és szinte ugranak rá a pasik csak elég csóró volt szegényke. Most amióta összeköltöztünk nekem elég jó munkahelyem van és neki is szereztem egy jobb helyet így mi is rendbe vágtuk magunkat. Most nem azért mondom hogy mégjo9bban elkeserítselek hanem azért ha teszel magadért illetve mindent megfogtok tenni hogy jól alakuljanak a dolgaitok akkor szépen felfogtok majd ti is fejlődni. Itt a boldogság a lényeg és nem a pénz meg a jó cuccok. A barátnőm sem a pénz miatt szeret engem, ezt tudom mert ő azóta él jól amióta itt lakik, és amikor randiztunk még egyáltalán nem tudta hogy én anyagilag mennyire álok úgy hogy jó legyen neki.
2012. máj. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
97%

Kedves kérdező!


34 éves vagyok, a férjem 39. A havi nettó keresetünk 560,000.- Ft. Van házunk, autónk, és egy nyaralónk is. Bármit meg tudnánk venni a babánknak.Úgy tűnik boldogok vagyunk, és megvan mindenünk? Hát nem... Egy méhrákom volt, és "kipakoltak". Nem lehet gyermekem. Akik ezt nem tudják, irigykednek. Én pedig bármit megadnék, hogy szegényen, elhízva, pattanásosan ott feküdjek a szülészeten. Legyél boldog! Minden okod megvan rá! És látod én, a gazdag, irigyellek téged!

2012. máj. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
92%
Dolgozik a párod?
2012. máj. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:
Látszott, hogy szeretik egymást. A pasi úgy nézett ki, mint egy modell, nem gondoltam volna, hogy emellett ilyen tisztelettudó, dicsérte a feleségét, nyugtatta, hogy ne féljen. Tipikus kívül-belül szép emberek. Az én férjem pedig jött a 10 éves autónkkal, nulla ajándék, nem kérdezte meg, hogy szeretnék-e valamit, vagy jól érzem-e magam, bejött 15 percre és ment vissza dolgozni. Azóta is ez van, csak vitatkozunk, nincs pénz és már abszolút nem érzem magam nőnek.
2012. máj. 2. 13:52
 8/63 anonim ***** válasza:
79%

Nekunk is konnyebb lenne ha tobb penzunk lenne, de az eletunk nem all meg.Az enyemnek is szep ruhai voltak, angol turiban vettem oket es sokan megdicsertek. Ezen ne akadj fenn.


Ahelyett, hogy masokra irigykedsz inkabb nezd az elet jo oldalat, kezdj el dietazni majd es mozogni ha mar nem szoptatsz(mozogni szoptatas alatt is lehet es sok zoldseget enni is), nagy onbizalmat fog adni a fogyas es a pattanasaidbol is kevesebb lesz.

A ferjeddel ne veszekedjetek annyit, igy nem lesztek csillogo szemu szulok(:

2012. máj. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
91%
Én például most azért irigyellek, mert neked van gyermeked, nekem meg nem lehet sajátom! Nem tudom mit tehetnél az érzés ellen, tudom milyen rossz, de jól írta az előző válaszoló, mindig nézd mindenben a szebb oldalt!!!!Neked ez jutott, de legalább egészségesek a gyerekek, te így is felneveled őket, ha nem is kapnak meg mindent, és legalább nem lesznek elkényeztetettek!Te legalább egyszer leszel nagymama, Én még az sem leszek...
2012. máj. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
42%

IGEN IGEN!


Ezt a kérdést vártam!!


És újra boldogan nyugtázom, hogy a 30 nm es lakásomra meg az érettségimre nem csináltam még gyereket 30 évesen!


Bezzeg a haverom, egy elhízott szakács az albélretre meg a 2 macskájukra már bevállalt egyet...


Pedig már amikor közölte, fejben borítékoltam, hogy nah barátom 10 év múlva mész a lefolyóba asszony meg viszi a gyereket egy fiatalabb gazdagabb pasival.

2012. máj. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!