Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek összeköl...

Van itt olyan, akinek összeköltözés után ment tönkre a kapcsolata?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt, kb. 4 hónapja költöztünk össze. Ez alatt az idő alatt rájöttem,hogy egyszerűen képtelen vagyok együtt élni vele,és bár a gyerek téma is szóba került,én mégis a szakítást fontolom. Mindketten dolgozunk,én legtöbbször 10 órában, ő 6-8 órában. A lakásban egyszerűen nem csinál semmit. A szennyest nem teszi a helyére,még enni se eszik,ha nem szolgálom ki. Az még hagyján,hogy nem csinál semmit,de mindenbe beleköt. Nem ízlik neki,amit főzök,az anyja mindennap kétfélét is csinált,hogy képzelem,hogy majd ő másnapos ételt eszik? Miért olvasok este,idegesíti ha sokáig tv-zek,(ezt mind a nappaliban csinálom). Szóltam már neki 1000x,hogy segítsen,legyen toleráns,de semmi változás.Azt hiszi minden rendben van. Amennyire szerettem mikor még jártunk,most ez alatt a kis idő alatt annyira megutáltam. Mással is volt olyan,hogy összeköltözés után jött rá,hogy milyen is igazából a párja?
2012. febr. 21. 18:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%

4 éve együtt és fél éve élünk együtt albérletben.Nos,2 hónapja Karácsony után megcsalt.Tehát összeköltözés után romlott meg a kapcsolatunk.

Azóta is itt vagyok vele,és nem tudom lesz-e olyan valaha mint azelött...


20/L

29/F

2012. febr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk szerencsére az összeköltözés óta is nagyon jól működik minden,4éve vagyunk együtt, és 2éve költöztünk össze.De pontosan a ti esetetekre mondják, hogy lakva ismerszik meg az ember.

Eszedbe ne jusson gyereket szülni, míg le nem rendezitek ezt magatokban ill egymás közt!

2012. febr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%

Nekünk nem, de mi egy hét után költöztünk össze. De a húgomék talán ha két hónapot éltek együtt, aztán szétmentek. Egy barátnőm is nemrég szakított a barátjával. 7 évig jártak, aztán 4 hónapot éltek együtt. Nekik mondjuk extra szívás, mert fullosan berendeztek egy házat (én segítettem nekik, de hiába, százszor elmondtam, hogy ne vegyenek meg mindent előre), több mint egy millát ráköltöttek (az összes félretett pénzüket), most meg persze ha eladják a holmikat, százezreket buknak rajta. Na mindegy, én szóltam :D


Az összeköltözés mindenképpen vízválasztó egy kapcsolatban, hiszen nem csak vendégként látod a másikat, hanem egészben, hogy hogy él. Erre szokták mondani, hogy "de hát heti négy napot együtt töltünk, az ugyanolyan", hát nem. Ezért is vallom azt, hogy minél előbb összeköltözik egy pár, annál jobb. Nálunk ez az egy hét nagyon bevált. Bár ez nyilván a másik véglet, de szerintem felnőtt embereknek fél-egy évnél többet semmiképp nem ajánlott várni az összeköltözéssel.

2012. febr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi lassan 7 hónapja élünk együtt, előtte 1 évig jártunk. Akadtak nehézségek, és vannak is, de mindent meg tudunk oldani, sokkal jobb a kapcsolat, mióta együtt élünk.

Tudod, nem véletlen van az mondás, hogy lakva ismeri meg az ember a másikat.

2012. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem jártam még így.

Sovány vigasz gondolom, de legalább levonhatod belőle a tanulságot. Állj úgy hozzá, hogy okosabb lettél.

A következő kapcsolatodban érdemes hamarabb összeköltözni, hogy ne menjen el olyan sok időd, és már a legelején lefektetni a szabályokat, mielőtt összebútoroznátok. Ha nem olyan felfogású, hogy ő is ugyanúgy elvégzi a házimunkát, ha kell, tiszta és rendes magától, akkor egy percet nem érdemes vele tovább foglalkozni.

2012. febr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azért nem költöztünk hamarabb össze,mert én 1 évet külföldön voltam gyakorlaton,utána pedig szerettem volna letudni az egyetemet és utána belevágni. Imádtam őt,amíg nem éltünk együtt nem ilyen volt. Neki az a természetes,hogy minden az én vállamat nyomja,az én dolgom,mert ez a nők feladata.Még csak hajlandóság sincs benne,hogy segítsen,az meg,amit én csinálok sose jó. Tegnap kétszer is kiborított.

Mikor beléptem a házba,nagy örömmel jött felém,hogy de jó,hogy megjöttem,mert ő farkas éhes,csinálhatom a kaját. ( hulla voltam,fájt a fejem és még a kabátomat se vettem le,rögtön letámadott vele). Igen ám,de nem volt otthon hús,meg ő főzeléket akart,de ugye ő nem ért rá elmenni a boltba,így nekem kellett. Utána meg este mikor éppen olvastam csendben megjegyezte,hogy olvasás helyett inkább kitakaríthatnák (este 8-kor!!!),mert már 1 hete nem takarítottam,és az ő anyja minden nap takarít.

Sajnálom hogy így alakultak a dolgok,sok szép közös emlékünk van,de én ezt nem bírom. Ha hazajön közlöm vele,hogy elköltözök. :(

2012. febr. 21. 18:37
 7/28 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Kb. ez volt, mint neked. Rossz hírem van, nem fog változni, tényleg jobb, ha otthagyod. A barátnőm már lassan 8 évét áldozta rá egy ilyenre, és semmit nem változott.
2012. febr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
34%

Mi több, mint egy éve élünk együtt, de majdnemhogy már a kezdetektől (2,5 éve)páromnál voltam egész nap, oda mentem először iskola után, és nagyon nehezen akartam hazamenni esténként. Szinte észre sem vettem, hogy MÁR itt lakom. :)

Rájöttem, hogy borrrzasztó lusta egy alak (persze csak ha házimunkáról van szó), sosem takarít, segíteni is csak akkor segít, ha már elege lett a könyörgésemből.

Szerencséjére igen jól főz, így megbocsátom neki a lustaságát. Nem könnyű ez az egész.. Pár hónapba telt, mire összecsiszolódtunk. Elfogadtam, hogy Ő ilyen, és örülök, hogy gondoskodhatok róla. Mert lustán is szeretem. :)

2012. febr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon gáz. Hidd el, fűt-fát fog ígérgetni, de ez a típus nem változik. Neki a nő egyebek mellett mindenképpen házicseléd és kész, nem is érti mi ezzel a baj, otthon is így volt. Max. pár hétre kicsit visszafogja magát, mert veszélyben fogja érezni a házi nénijét, de ez egy ilyen darab lesz, ameddig meg nem hal.
2012. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom odahaza is azt látta, hogy a háztartás csak az anyját terhelte, az apja meg feküdni jár haza. Vagy pedig csak őt, mint gyereket kényeztették el, és soha semmit nem kellett csinálnia. Nem lehet tudni, késő-e megnevelni, ha nem hajlandó változtatni, én nem foglalkoznék vele a helyedbe, hacsak nem akarsz beletörődni a házicseléd szerepbe. - de én úgy látom, nem áll szándékodban.
2012. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!