Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy dolgozzam fel, hogy a...

Hogy dolgozzam fel, hogy a saját anyám kisemmizet?

Figyelt kérdés

Soha nem szeretett igazán bár oka nem volt rá, gyerekkorom óta éreztem. Én külsőre tiszta apukám vagyok talán ez az ok, mert mást nem igen tudok mondani. Édesanyámnak két háza van, (volt) azt amelyikben nem lakik, bátyámnak adta.. amiben lakik, pedig a húgomé lesz majdan.. (amit mondjuk annak ellenére, hogy meggyűlőltem őt, nem kívánok hogy hamar bekövetkezzen)

Bátyám elherdálta a 20 milliós házat, hitelt vett fel rá, most viszi a bank. szóval... Neki sem maradt semmi. Párom röhög az egészen, hiszen igy legalább ő is a nulláról kezdni mint én, annak ellenére, hogy palotája volt. De én érzelmileg nem tudom kezelni ezt.. abból nekem miért nem adott anyu??? én mért nem kapok segítséget, tudom, egy szülő nem köteles segíteni a gyerekének, de teljesen kikészít. Segíteni mindig én segítettem neki mindenben és a hála az, hogy teljesen kisemmizet??? Bátyám, egy rossz ember, nem lehet szépíteni, mégis ő a kedvenc mert fiú?? én hiába hoztam le úgymond a csillagokat, soha nem volt egy köszönöm, testvérem, meg kb. a fejére szarik, és ő az isten. Most is azon töpreng, hogy szegény eltékozolta a házat, hogy segítse őt újra házhoz lakáshoz. Mi párommal 12é ve együt gürizünk, hogy vigyük valamire. nem tudom feldolgozni, hogy ilyen nyiltan kisemmizet, hogy kezeljem ezt??? mért vár még ezek útán is mindent tőlem??? Látogassam, segítsek, stb. érzelmileg hogy lehet azt feldolgozni, hogy a saját anyád, nem szeret?????? mikor nem adtál okot, sőt..


2012. máj. 3. 11:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nem látogatod,idővel hozzászoksz hogy nincs.

Új családot lapitassz pároddal,remélhetőleg neki normális a rokonsága,szereted őket,és ők téged viszont.


(nekem igy sikerült túllépnem anyám milyenségén,azóta boldogabb vagyok)

2012. máj. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nem te voltál az aki egyszer írta,hogy a bátyával ketten örököltek házat,papíron 4 milliót kellett volna adni neked,de sem a pénzt nem adták,és a házat viszi a bank? Mert ez a történet is nagyon olyan mint az előző..(ha nem akkor bocsi)

De válaszolok a kérdésedre.

Hogy miért nem segít anyád neked,senki nem tudja,csak anyud.

Ezért kár is egész életedben keseredni miatta,mert csak a magad boldogságát teszed tönkre.

Én a helyedben azt csinálnám amit mi csináltunk.A családod,beleértve a bátyádat,anyudat számodra legyenek "halottak" vagy finomabban mondva nem létező személyek.Megszakítani a kapcsolatot velük,és soha nem foglalkozni azzal,hogy ki hogy éli az életét.Pár év múlva már senki nem fog hiányozni,és te sem azon rágódsz éveken át,hogy miért nem szerettek,miért nem segítenek..Neked is 1 életed van használd ki úgy,hogy jól éld..Kár ilyen emberekre pazarolni bármilyen érzelmeket.

2012. máj. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

szia

nem én. Nekem nincs a nevemen a ház, anyué, csak a bátyámnak adta. csak nem értem, hogy ha a húgomnak is adott bátyámnak is akkor én mi vagyok zabi gyerek?

2012. máj. 3. 11:35
 4/21 A kérdező kommentje:
tudom, hogy a ház anyué, és nem köteles adni. HIszen életében annak ajándékozza akinek akarja, de rosszúl esik , hogy én semmit nem kapok, és igy bizony nekem nehéz elindúlni az életben.
2012. máj. 3. 11:38
 5/21 A kérdező kommentje:

azt akarom megtudni, hogy kezeljem azt, hogy nem szeret.

Hiszen egy anyának a gyerekét kellen a legjobban szeretni a földön, nem csak a háromból kettőt.

Mit tehetnék, hogy ne azt érezzem a mellkasomban, hogy ki akar szakadni a fájdalomtól.

2012. máj. 3. 11:39
 6/21 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy történt hogy mikor felment a törlesztő akkor mindenki beleadott egy kicsit,még mi is az öcsémmel, hogy véletlen se legyen gond, pedig már rég elköltöztünk mindketten. Végül is a család vagyona a ház, azon túl hogy mindig van hová vissza menni előbb-utóbb mi örököljük mint a bank elvigye.
2012. máj. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
3%

Másban is érezted, hogy kitaszított vagy?

Mert csak azért nyavalyogni, hogy nem kaptál házat, azért nem nagyon van közel a lelki fájdalomhoz.

2012. máj. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nos mindenben, nem nyavajgok, csak kiborúltam. Gyerekkori sztorik: bátyám ellopta a videómat(akkor drága volt még) eladta, még csak veszekedés sem lett belőle. Majd gyüjtsek pénzt é s vegyek másikat, ez volt anyám. Ballagáskor, az összes kapott pénzt, elraktam, 25.000 forint, volt ami nekem nagy összeg volt és vettem egy márkás órát, egy napig volt nálam, bátyám elvette (lopta) elvitte diszkóba és összetörte. Még csak ki sem fizettette vele senki. (anyu)

Folyamatosan gyereknek azt hallgattam hoyg milyen gusztustalan disznó vagyok, (hormonzavaros voltam) soha nem szólt senki rá. A legdurvább ami miatt, 2 évig nem mertem kimenni a lakásból, hogy elcsalt a bátyám az erdőbe én kb.12-13 éves lehettem, és egy haverja brahiból majdnem megerőszakolt. Mert az vicces a disznónak.. (hormonzavartól voltam meghizva)

fekete volt a lábam, anyu meg nem hitte el nekem.. élénk a képzeletem. 2 évig rettegtem és sírtam éjjelente.. igen szép gyerekkorom volt és igazad van, csak nyavajgok, és biztosan szerettek.

2012. máj. 3. 11:51
 9/21 anonim ***** válasza:

A házunkban is lakik egy idős hölgy, aki valahogy hasonló módon cselekszik. A lányának ad mindent, akinek a feje fölül az apeh vittel el a házat, azóta albérletben lakik a gyerekeivel, így a nagymama (a mi szomszédasszonyunk) még a saját nyugdíját is oda-adja a lányának.

Így neki szó szerint nem marad semmi, ezért a fia és családja "tartja el" a mamát, fizetik a rezsijét, a havi kaját, orvost, gyógyszert, mindent, miközben ők és az ő gyerekei nem kapnak még egy szelet csokit sem.


Amikor rákérdeztünk a szomszédasszonynál, azt mondta: egy anya azt a gyerekét támogatja, amelyik elesettebb, amelyik kevésbé életre-való. A fiam az a tipus, aki a jég hátán is megél, őt nem féltem!

2012. máj. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Érzelmileg hogy lehet ezeken az emlékeken túl lépni, mit lehet csinálni. Mert ott tartok, hogy szétszakad a mellkasom a fájdalomtól. Nem csak képletesen érzem hoy a szomorúság felöröl.
2012. máj. 3. 12:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!