Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha anyám is folyton azt...

Ha anyám is folyton azt hangoztatja, hogy magát mennyire utálja akkor miért várja el tőlem, hogy én NE utáljam saját magam?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 23:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Attól, mert magát utálja, még téged szerethet, de te ne utáld magad semmiképp. Amúgy elég frusztrált lehet a légkör, ha mindketten így éreztek.
2011. okt. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

mindenki ilyen gáz nálunk. Anyám folyton azt mondja, mennyire elszúrta az egész életét, mindent elrontott, minket is elrontott, apám folyton magára tesz alázó megjegyzéseket.

Én szintén jobban utálom magamat, mint bárki mást a világon, de nem tudom, hogy miért tesznek erre megjegyzést, mikor ők is hasonló véleménnyel vannak magukról..

2011. okt. 31. 23:23
 3/19 anonim ***** válasza:
48%
Mert tudja, hogy a személyisége nem egészséges, de azt nem szeretné, ha neked is gondjaid lennének ebből. Csak épp azt felejti el, hogy a gyerek tükröz, tehát nyilván felbeszed ezeket a dolgokat. Nem egy egyszerű helyzet sajnos, de legalább nem azt írtad, mint sokan, hogy féltékenyek rád, mert te többet értél el... ez is valami.
2011. nov. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat..
2011. nov. 1. 09:24
 5/19 anonim ***** válasza:
Anyukád belesavanyodott az életbe...azért utálja az életét és magát mert nincs megelégedve. Mást várhatott az élettöl, DE ha már gyerekei vannak, akkor példát kéne mutatni, nem még lehúnizni a gyermekét. Azt akarja hogy a lánya/ fia ugyanazt a sz*rt átélje mint saját maga???Rossz hozzáállás egy szülö részéröl:(
2011. nov. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

hát éppen ezért mondogatja, hgoy én ne legyek OLYAN.

Csak azt úgy látszik nem érti, hogy ez nem így megy... :S

2011. nov. 1. 11:14
 7/19 anonim ***** válasza:
Édesanyád biztosan sokat szenvedett már életében, de neked rossz mintát ad. Nagyon okosan tetted fel a kérdést: hogy is várhatja el, hogy ne "útáld" magad? Bizony nehéz - mert mást se hallasz tőle - de próbáld megbeszélni vele, hogy megérted a rossz érzéseit, de van az életében jó is. Például te, aki szereted őt - és akinek nem mindegy, milyen "útravalóval" (önbizalommal, önértékeléssel) indul. Ha pedig nem hallgat rád, próbáld a negativitását figyelmen kívül hagyni. "Egyik füleden be, a másikon meg ki". Legyenek barátaid, válassz érdekes foglalatosságot (hobbit) - és szeresd magad bátran. Az önútálatra semmilyen okod nincsen: senkinek nem ártottál, biztos nem is akarsz - hát akkor? Édesanyád élete, hangulata EGY dolog..a tiéd meg egy MÁSIK. Meglásd, sok olyan visszajelzést kapsz majd, amely igazolja, hogy szeretnek - így aztán szeretheted magadat is teljes joggal. Fel a fejjel, kedves Kérdező!
2011. nov. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Köszönöm neked is a választ, és a biztatást, csak az a baj, hogy én utálom magamat, meg rosszul vagyok minden, és nekem csak az a problémám, hogy anyám miért várja el, hogy ne így tegyek, mikor ő sem változtat saját magán.. Miért macerál ezzel akkor..? Szóval az, hogy ő utálja magát az egy dolog, az hogy én magamat az pedig egy másik a kettőnek (talán) nincs köze egymáshoz de azért mégiscsak.. nem jó.

2011. nov. 1. 14:14
 9/19 anonim ***** válasza:

Megörültem a kedves szavaidnak, köszönöm (az utolsó vagyok..édesanyád-korú). Hadd aggódjam érted, mintha hozzátartozóm lennél - megengeded?

Erősen mellbevágott, amit írsz: hogy Te "útálod" magadat, és rosszul vagy..magyarán: nem érzed jól magad a bőrödben. Pedig ahhoz, hogy nyugodt, stabil emberekként nézzük a környező világot, lépjünk kapcsolatokra, fogadjunk jót és rosszat, az kell, hogy legyen belső békénk és magabiztosságunk. Kell, hogy legyen bennünk annyi "önszeretet", amennyi elég ahhoz, hogy "elhelyezzük" önmagunkat az emberek között. Azt értem ez alatt, hogy tudnunk kell: nem érünk senkinél sem "eleve" kevesebbet. Ember az egyik és a másik is. Aztán, persze, adódnak különbségek abban, hogy mennyit teljesít az életben az egyik - és mennyi sikerül a másikának. Neked most kell "felerősödnöd" szellemileg és lelkileg, hogy később kifuthasd a formád..kihozhass magadból mindent, amit lehet.

Ezt előrebocsátva: csak arra tudlak kérni, "beszélgess el magaddal" mélyen és komolyan. Tedd fel a kérdést: mi az, ami miatt most úgy érzed, "útálod" magadat. Úgy érzed, nem tetszik a külsőd? Előnytelennek látod? A reklámokban sugalmazott szépségideálnak nem felel meg? (E tekintetben azért megnyugtatlak: szinte természetes, hogy egy fiatal ember - ezért, azért vagy amazért - kifogásolja önmagát. Nálam sem volt ez másképp, de igyekeztem korrigálni a szuperkritikus testképemet, és ma örülök annak, hogy olyan vagyok, amilyen. Kialakul ez nálad is.)

Vagy ha nem erről van szó, hanem egyes tulajdonságaidat tartod negatívnak, akkor tisztázd magaddal, melyek azok. Vagyis: az első lépcső a rossz közérzet okainak saját magunkkal való tisztázása. Mikor már tudjuk, mivel kell megvívni - hát akkor kezdhetjük a harcot (és már azért is becsülhetjük - szerethetjük - önmagunkat, ha mindezt véghezvisszük). "Eszméletlenül" szurkolok neked!

2011. nov. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az aggódásod, meg a hosszú válaszodat!

Az egy dolog, hgoy kívül milyen vagyok, ha egy szupermodell kinézetével rendelkeznék, akkor sem állnának máshogy a dolgok. Úgy érzem, hgoy én is hozzájárultam a szüleim életének tönkretételével, csak hogy egy okot mondjak. Azonkívül meg még százezer más dolog, hiába mondják mások, hogy enni meg ennyi "rengeteg" jó tulajdonságom van én nem hiszek nekik, mert nekem kell magammal együtt élnem, és én látom a saját gondolataimat, meg amik a fejemben zajlanak, velük ellentétben..

2011. nov. 1. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!