Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem házas párok: titeket hogy...

Nem házas párok: titeket hogy kezelnek a családban?

Figyelt kérdés

Tudom, nem nagy tragédia, de engem annyira bosszant, hogy időnként úgy kezelnek, mint a házasokat, időnként meg mintha csak szeretők volnánk.

Például valamelyik alkalommal egyedül utaztam a szüleimhez, és nem beszéltem a párommal három napig. Amikor anyukám ezt megtudta, iszonyúan leteremtett, hogy mi az, hogy három napig nem keressük egymást, igenis hívjam fel, hát mit gondolhat az a szegény fiú, már az is milyen dolog, hogy napokra elutazom egyedül. Mert egy párnak együtt kell lenni.

Aztán máskor meg volt hogy kifakadtam, mert hónapok óta a földön áll a felső konyhaszekrény, mert nem hajlandó felfúrni a falra, én meg nem tudom. Erre anyukám egyetlen reakciója: hát hagyd ott azt a srácot.


Ez az egész olyan bosszantó. Most akkor mindenképp össze kell házasodni, ha azt akarom, hogy ne mondjanak ilyeneket? Nekem fáj az, hogy ilyen könnyen azt mondják, hagyjam el, viszont házasodni meg egyelőre nem akarunk. Majd talán. De különben is, tényleg ez a papír számítana a családunknak, az együtt töltött évek meg semmi? És ha egy hónap ismeretség után összeházasodunk, akkor rögtön nem mondanának ilyet? Vagy tökmindegy, mert házasság után is ez lenne?


2012. máj. 6. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellene ilyen nagy dobra verned az egészet, meg kell tanulni kezelni az ilyen helyzeteket.

Nekem azt szokták mondani, hogy "majd ha szakít velem a párom. akkor legyek felkészülve és ne zuhanjak nagyon magamba, hanem majd tudjak továbblépni" --képzelheted hogy esik nekem is az ilyen meg mondtak olyanokat is "ha ilyet-olyat csinálsz az neked lesz rossz meg majd a barátod is el fog hagyni emiatt v amiatt" (ezeket ilyen semmis hülyeségekre szokták mondani...

Szóval nem szabad ezzel törődni, hanem a magad életét kell élni, le kell válni a szülőkről, és a véleményükre csak akkor szabad hallgatni ha már többször átgondoltad.

Tényleg, elhiszem hogy rosszul esik, én is nem egyszer sirva fakadtam amikor ezeket mondták nekem mint amit leirtam..

2012. máj. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Házasságot csak akkor kössetek,ha úgy érzitek,hogy eljött az ideje,készen álltok rá!Ne foglalkozz a család véleményével!

Mi sem vagyunk házasok a párommal,de minket mindig úgy kezelnek,mintha azok lennénk,főleg amióta gyerek is van!

2012. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát nem egyszerű...

Mi együtt élünk egy éve a Párommal, másfél éve együtt vagyunk. Ennek ellenére sokszor megkapom viták alkalmával, hogy: "Ő egyenlőre még senki...majd ha a férjed lesz...". Meg másoknak többször is mondta, hogy a Kata (én) csávója...mintha 2 heti 2x összejárnánk kekszelni.

Meg amikor véletlen folytán szóba kerül ANyu előtt valami konfliktusunk akkor egyből: "ha nem tetszik le kell lépni, ha gondok vannak nem érdemes rabolni egymás idejét..." ezt mondja nekem és a Páromnak egyaránt.

DE rájöttem már,hogy ilyen témában csak magamra hallgatok és minden mást letojok. Tedd ezt Te is.

24N

2012. máj. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Vannak pozitív részek is, csak ez most kijött belőlem. Azért nagyrészben támogatnak minket, de tény, hogy komolyan addig nem vesznek,míg nem leszünk házasok. :)

2012. máj. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lenne megoldás erre az esküvő sem. Azután ha egyedül utaznál a szüleidhez, akkor az lenne a téma, hogy milyen házasság ez, avagy ha nem segít valamiben a párod, akkor miért mentél hozzá ilyen emberhez!?

Aki kötekedni akar, az mindig találni fog valami olyat, ami miatt megszólhat. Ezen maximum annyi segít, ha megmondod a szüleidnek, hogy ez téged idegesít.

Egyszer olvastam itt egy olyat is, aki megkért valaki mást, hogy fúrjon fel egy polcot, mert a párja csak halogatja. A párja képéről persze majd lesült a bőr, amikor megtudta és utána inkább jobban figyelt a kicsi párja "hatalmas" igényeire! :)


Egyébként minket úgy kezelnek, hogy összetartozunk. Ha családi összejövetel van, akkor kettőnket hívnak, bármi történik és elmesélem anyunak, akkor az jön válaszul, hogy ilyenek a férfiak... de ha szeretem, akkor meg lehet oldani. A volt párom megcsalt, ez volt az egyetlen, amire anyu azt mondta, hogy ne tűrjem, azonnal rakjam ki. Így is lett, de nem azért mert anyu azt mondta, hanem azért mert én is így éreztem jónak. Egyébként tiszteletben tartják a döntésemet és igyekeznek elősegíteni a kapcsolatunk működését a jelenlegi párommal, nem pedig hátráltatni.


A párom szülei érdekesek néha, náluk volt olyan még a kezdetekkor, hogy éreztem olykor, hogy púp vagyok a hátukon. Persze igyekezték leplezni, de azért még is érezhető az ilyen valamilyen szinten. Párom mindig elmesélte, hogy hetente kétszer megkérdezte az anyja, hogy biztosan én vagyok-e a "nagy ő"... Végül beletörődtek és ők is már inkább segítenek összetartani minket, ha vitánk van igyekeznek visszatolni minket egymáshoz a szülők, nem pedig egymás ellen hangolni. :)

2012. máj. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon családfüggő.


Párom szülei már akkor családtagnak tekintettek amikor még csak jártunk,a nagyszüleim dettó,házasság előtt és után is ugyanugy tekintettek ránk,nekik ez nem számit.

Az én szüleim viszont házasság előtt futó kalandnak tartották párom,ma meg egy férfinak aki velem lakik.(nem is tartjuk nagyon a kapcsoaltot,annyit beszólogattak)

2012. máj. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én családom is nagyon bosszantó ezzel kapcsolatban. lassan két éve vagyunk együtt, de anyám szerint csak szexelni járunk össze(hetente legalább egyszer elhangzik, csak durvábban).


Persze ha valamit kéne csinálni a ház körül(fűnyírás, polcszerelés, kertásás) akkor egyből szól, hogy igazán megcsinálhatná.. (ezeket nem tudja, nem élünk együtt, de van, hogy befogják ilyen olyan munkákra, ha épp nálunk találják..)


Nem nagyon tudsz vele mit kezdeni, szólhatsz többször is érte, ez nem fog változni, a legjobb, ha meg sem hallod.

2012. máj. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!