Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltöznénk. De hogyan?...

Összeköltöznénk. De hogyan? Szülőknél vagy albérletben?

Figyelt kérdés

Miután elvégeztem az egyetemet, szeretnénk összeköltözni a párommal. Egyelőre viszont nincsenek túl jó kilátásaink. Pénzünk alig van, hitelt nem szeretnénk felvenni, albérletbe nem szeretnénk menni, a lakbér árát inkább félretennénk a későbbi saját lakáshoz. Így viszont 2-3 évig az ő szüleinél kellene laknunk, akikkel most jól kijövünk.


Szerintetek jó ötlet a szülőknél lakni egy darabig? Ha most jó a viszonyunk, van esély rá, hogy az ott töltött idő után is jó marad a kapcsolatunk?

Vagy inkább költözzünk mégis albérletbe? Így biztosan megmaradna a jó viszony, de viszont alig maradna pénzünk és ki tudja mikor tudnánk saját lakást/házat szerezni.


Bármilyen véleményt szívesen fogadok. Örülnék, ha olyanok is írnának, akik voltak már hasonló helyzetben. Ti hogy oldottátok meg?


2012. máj. 6. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha közös életet akartok, akkor teremtsétek meg magatoknak. Azt írod, alig van pénzetek. Akkor előbb munkát kellene vállalni, pénzt gyűjteni, és nem elhamarkodni semmit. Szerintem ti már döntöttetek: a szülőkhöz költözésen kívül mindenre az a válasz, hogy nem szeretnétek. Vajon a szülők mennyire szeretnék? Mert a számlákba nyilván nektek is bele kellene adnotok, meg mindenkinek alkalmazkodni kellene, és lehet, hogy most azt mondják, hogy mehetnétek, de ha már ott élnétek, és szembesülnének a kényelmetlenségekkel, akkor lehet, hogy máshogy látnák a dolgokat.
2012. máj. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem elsőre a szülőknél lakjatok. Ott már nagyon sok dolog ki fog derülni egymás szokásairól, és pl hogy mennyire képes alkalmazkodni a másik másokhoz, helyzetekhez stb... Ezen kívül tegyük fel hogy kifizettek 3 havi kauciót albérletre, és egy hónap mulva szétnentek mert nem bírjátok elviselni egymás szokásait.
2012. máj. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Én is egyetemista vagyok, lakástakarékot fizetek már évek óta, pont azért, hogy elkerüljem az ilyen helyzeteket, így legalább lesz egy kevéske induló tőkém, kicsit kedvezőbb hitellel. Én úgy vagyok vele, hogy inkább veszek fel hitelt és legyen egy saját lakásom, aminek a részleteit fizetem pár évig (értelemszerűen nem egy villát vennék 30 milliós hitellel), de így legalább a tudom, hogy a saját lakásomra fizetek és nem a főbérlőnek dobálom ki a pénzt az ablakon. Az én terveimben egyelőre saját lakás van, nem közös. Egy lepukkant kis házikó/lakás megvétele, kicsinosítgatása...

Ha ez mindenképpen kizárt, akkor inkább albérlet, de valószínűleg nem költöznék szülőkhöz, az azért mégsem olyan mint kettesben. Alkalmazkodni kell, sosem érezném magamat otthon, ha éjszaka pisilnem kell, akkor lábujjhegyen kell kiosonnom, nehogy felébresszek valakit... Egyáltalán nem olyan, mintha a saját kis otthonunkban laknánk kettesben a párommal.

2012. máj. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem költözzetek a szülőkhöz, és gyűjtögessetek!!!

Mi is ott kezdtük a férjemmel, és számtalanszor felemlegetjük azóta is, hogy hejj de jó lenne még egy kicsit ott lakni, vagy visszamenni.

Hogy miért is? .jó esetben fizettek a rezsibe, de mégsem annyit, mintha magatoknak kellene az egész lakást fenntartani. Ameddig csak tudtok maradjatok,gyűjtögessetek, mert utána még nehezebb lesz

2012. máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!