Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kulcs a lakásunkhoz anyóséknak...

Kulcs a lakásunkhoz anyóséknak?! Segítség!

Figyelt kérdés
Párommal 4 éve vagyunk együtt. A 2. évben elhatároztuk, hogy közös lakásba költözünk. Amiből a mai napig nem lett semmi. Mert amikor felmerült bennem, hogy a lakásához van kulcsuk az anyjáéknak (ami szerintem is természetes), megkérdeztem, hogy a közöshöz is lesz-e. Mire a válasz: "Természetesen, és akkor jönnek, amikor akarnak!" Lefutott előttem a kép, hogy munkából hazajövet anyós ül a kanapén, vagy tesz vesz a dolgaink között. Él levert a víz. Azóta nézegetjük ugyan a lakásokat (csak hirdetéseket), ő lelkes, ha talál valamit ami megfelelne. DE én húzom halasztom, hogy közösbe költözzünk anyós kulcsos dolga miatt. Részemről egyébként az lenne a normális, hogy közös lakás esetén közösen döntsünk kulcs ügyben. Mindenesetre akkor nagy veszekedés lett ebből. Azóta nem beszéltünk róla.
2012. máj. 6. 17:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%

Neked, az hogy "közösen" döntötök a kulcsról, azt jelenti, hogy NEM lesz anyóséknak kulcsa?!


Szerintem egyébként nem hülyeség kulcsot adni, egyrészt nem idegen, másrészt sosem tudod, mikor szorulsz meg...

Persze ez nem jelenti azt, hogy ő meg rakicsálhat, tehet-vehet a Ti lakásotokba.

Meglehetne pl. beszélni azt, hogy bejelentés nélkül nem megy. hm?

2012. máj. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

Akkor tisztázz vele a dolgokat.

Tessék összeülni,és elmondani hogy mi az amiben nem értesz egyet.

1.Ha közös lakásban mentek akkor csakis nektek van kulcsotok a lakáshoz,és vendégek akkor jöjjenek ha otthon vagytok

2. Te nem akarod,hogy anyóséknak állandó és engedély nélküli bejárása legyen.Ha ez megoldható akkor össze is költözhettek.


Ha a párod ragaszkodik ahhoz,hogy anyuka jogot kapjon arra,hogy bármikor mehet,és téged ez zavar,akkor szépen,barátságban el kell búcsúznotok egymástól.Ha már költözés előtt nem tudtok megegyezni,nincs összhang,kár a többi időt egymásra fecsérelni.

2012. máj. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért az hogy kulcsot adtok nekik még egyáltalán nem jelenti azt, hogy a cuccaid közt fognak turkálni. Az én szüleimnek is van kulcsuk a lakásunkhoz, váratlan helyzet esetére, de az nem azt jelenti, hogy idejárkálnának turkálni...
2012. máj. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nagyonis jogos a felháborodásod! Nagyon frusztráló, ha az anyósodnak is van kulcsa a ti lakásotokhoz. Gondolom nem menne be csak úgy pikk-pakk kopogás nélkül, de a tudat, hogy mivan ha mégis. Én azért mondom ezt, mert én anyósomnak is van kulcsa, nem jön be kopogás nélkül, viszont nem is szól előre ha jön, mert úgy gondolja, ha nem vagyunk otthon, hát nem gond, úgyis van kulcsa és max. megvár minket a lakásban! Volt már rá példa.
2012. máj. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%
Mi voltunk úgy lakásba, hogy volt kulcsa anyósnak, nem is kell mondanom hogy a mindennapok rosszabbak voltak mint a pokol, nem csak nekem a páromnak is, itt nem ér a megbeszélés váratlanul nem jövünk meg a többi marhaság hogy nem turkálunk a cuccokba , úgyse úgy lesz, főleg ha a párod ilyen anyás, na akkor ott az lesz amit anyuci meg a pici fia mond, neked meg kus.s, nem normális hogy rajtatok kívül másnak is van kulcsa a saját lakásotokhoz, még ha az egy anyós is. De az nem jó megoldás hogy nem beszéltek róla, mond meg a párodnak hogy te ezzel nem értesz egyet, ha meg üvölt vagy nem tudja ezt megbeszélni az a kapcsolat régen rossz, mert minden így lesz elintézve és ebből semmi jó nem származik. Mi hál istennek még másik városba is költöztünk, párom nem anyuci pici fia típus szerencsére.
2012. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp meg kell beszélned ezt a pároddal minél hamarabb, mert most csak kerülöd a forró kását! Kompromisszumos megoldást is ki lehet találni, kulcsa lesz (ez biztonsági okokból nem hülyeség), de csak azután jöhet, ha szól.
2012. máj. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%

Az en anyosom siman bemaszkalna.Na ezert nincs kulcsa.

Lehet lepontozni, de szerintem hulyeseg.

Egyedul apunak van kulcsa mamahoz baj eseter, mert idos.De elotte mindig telefonal, hogy alkalmas e es mikor odaer akkor kopog.

Sajnos ezt nem mindenki tudja megtenni.

2012. máj. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%

Ez mindenképp durva, hogy anyósnak saját kulcsa legyen a lakásotokhoz! Na ne.

Szerintem ezt mindenképp beszéljétek meg, mert ha netalán tán mégis lesz kulcsa akkor sok veszekedésre számíthatsz a későbbiekben ebből kifolyólag.

Nem tudom felfogni, hogy 1-2 embernek ez miért tűnik jó ötletnek. Úristen!

Én nagyon jóban vagyok az anyósommal, de ezek ellenére nincs kulcsa a házunkhoz, ő meg nem is akarna, hisz megvan a saját, KÖZÖS életünk! Meg amúgy is, munkából hazajövet nem az anyóst akarom megpillanatani, hogy a nappalinkban ül, vagy főzőcskézik!

Ja és ha lesz majd közös lakásotok sajnos benne lesz a pakliban, hogy a barátod a tudtod nélkül másoltat kulcsot az anyjának.

2012. máj. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a párom szüleinek és az én szüleimnek is van kulcsuk a lakásunkhoz.Nem egyszer jól is jött a dolog. Például mikor elutaztunk és közben csőtörés volt a házban.Jó volt,hogy be tudnak menni és emiatt nem kellett hazautazni.

A kulcs nem egyelő azzal,hogy az anyós hozzátok fog járni főzni és rendet rakni.Ez intelligencia kérdése persze!

2012. máj. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak a férjem szüleinek van kulcsa a lakásunkhoz, mert az én szüleim 200 km-re laknak.biztonsági okból kell. Ők mindig otthon vannak, nekünk gyakran kell utazni a munkánk miatt.Jó, ha van valaki, aki be tud menni, ha baj van.Nem élnek vissza vele,nem mászkálnak be hívatlanul bármikor.Csak vészhelyzetre kell.
2012. máj. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!