Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kulcs a lakásunkhoz anyóséknak...

Kulcs a lakásunkhoz anyóséknak?! Segítség!

Figyelt kérdés
Párommal 4 éve vagyunk együtt. A 2. évben elhatároztuk, hogy közös lakásba költözünk. Amiből a mai napig nem lett semmi. Mert amikor felmerült bennem, hogy a lakásához van kulcsuk az anyjáéknak (ami szerintem is természetes), megkérdeztem, hogy a közöshöz is lesz-e. Mire a válasz: "Természetesen, és akkor jönnek, amikor akarnak!" Lefutott előttem a kép, hogy munkából hazajövet anyós ül a kanapén, vagy tesz vesz a dolgaink között. Él levert a víz. Azóta nézegetjük ugyan a lakásokat (csak hirdetéseket), ő lelkes, ha talál valamit ami megfelelne. DE én húzom halasztom, hogy közösbe költözzünk anyós kulcsos dolga miatt. Részemről egyébként az lenne a normális, hogy közös lakás esetén közösen döntsünk kulcs ügyben. Mindenesetre akkor nagy veszekedés lett ebből. Azóta nem beszéltünk róla.
2012. máj. 6. 17:52
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A víziómnak volt sajnos alapja. Sógornőékhez is van kulcsa. Oda visz főtt kaját, ellátja a gyerekeket, de mondta, hogy necces, hogy nem telefonál előtte oda. Volt már belőle kellemetlensége. Nekünk leszögeztem, hogy nem kell főzni, mert szeretem magam ellátni a családomat, egyből lett -100 pontom a családban, a befőttek, lekvárok sem kellettek, mert volt már erre más forrás. -100 pontot értem el ismét. Fura, de az a nyerő náluk, aki élősködik rajtuk, mert ott érzik, hogy szükség van rájuk. Én, mivel önállóan megoldok mindent amit csak tudok, szar alak lettem. Nem kicsit keserít ez is el....
2012. máj. 6. 20:41
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Abba igazán nem halsz bele,ha elfogadsz pár üveg lekvárt,még akkor is,ha nektek is van.Nem kell ilyen szinten demonstrálni,hogy külön család vagytok és ők maradjanak ki belőle!
2012. máj. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
36%

Mi is most költözünk,pàrom tett megjegyzèst,hogy akar adni az anyjànak kulcsot.en mondtam,hogy nem tartom jó ötletnek,plàne hogy 2 emelettel lejjebb lalkik.

De anyósjelölt mondta,hogy nem kell neki kulcs,de pàrom szerint ha valami törtènik...

2012. máj. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
A konyhánk elég kicsi. És nem nagyon tudtam rakosgatni. Így aztán kidobáltam. Ritkán eszünk lekvárt, ő meg folyósra csinálja, minden felé csurgott az egész. Ezért nem kellett. Most melyik a jobb, egy ideig kerülgetni, majd titokban dobálgatni. Vagy megmondani, hogy köszönjük nem kérünk. Én az utóbbi tartottam helyesnek.
2012. máj. 6. 21:41
 15/21 A kérdező kommentje:
13-as kommentes, szerencsés vagy, hogy anyós nem is akarja. Most az én lakásomban lakunk, és már ahhoz is pedzegette a párom a kulcskérdést. Nem érti meg, hogy ez a privát szférám. Ha az anyja, ha nem, ahhoz olyan bizalmas viszonyban kellene lenni -mint amiben nem vagyunk- hogy kulcsot adjak a lakáshoz, amiért többek között megdolgozom és a személyes dolgaim vannak. Ezt nem lehet kényszeríteni, hogy azért mert az anyám, jár a kulcs.... Ja! Ennek kapcsán visszakérdeztem, miért én is kapok az ő lakásukhoz? Kitört a polgárháború....
2012. máj. 6. 21:46
 16/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem érted a lekvár lényegét.A szülők szeretnek adni és nem érzik kihasználásnak.Persze nem úgy kell viselkedni velük,mintha a piacra menne az ember és heti nagybevásárlást tartana,de néha elfogadni valamit még nem élősködés,viszont nagyon jól tud esni a szülőknek.Ez nem képmutatás,még akkor sem,ha esetleg nem jártok rá és megromlik,ezért ki kell dobni.Akkor nagy szeretettel adták és örültek,hogy elfogadtátok.Ennyit szerintem minden ember megtehet azért,hogy jó legyen a viszonya az anyósával.A kulcskérdés pedig egyszerűen megbeszélés kérdése.Vannak praktikus okai,hogy miért jó,ha más is be tud menni a lakásba,ha szükséges,de meg kell beszélni,hogy mikor és milyen esetben.Ha a megállapodást felrúgják,akkor még mindig vissza lehet venni a kulcsot,addig pedig mindenki boldog és nincs konfliktus.Ennyit megtennék a párom kedvéért.
2012. máj. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Az ÉN anyósomnak nem adnék kulcsot, de még a címet is eltitkolnám ha lehetne. Szerintem anyósa válogatja. Az előző anyósomnak volt kulcsa, soha nem élt vissza vele, nem várt otthon, nem ment be ha mi nem voltunk otthon, de akkor sem jött ha otthon voltunk, csak előzetes egyeztetéssel.
2012. máj. 7. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
34%

Anyósnak van kulcsa a lakáshoz, és most már nem él vissza vele. De eleinte volt olyan, hogy míg mi munkában voltunk bejött, és letelefonálta a rokonságot, mi meg fizettük a számlákat. Aztán gondom lett rá, hogy legyen rossz a telefon amikor nem voltunk otthon (megmozdítottam a dugaszt), és volt pofája jönni és követelőzni, hogy megjavítsuk. Mondtam, nem, nekünk 3 mobilunk van, akinek kell vonalas, köttesse be magának. Aztán tényleg elromlott és azóta sem javíttattuk meg.

Ezután már elég ritkán jött be, de egyszer kerestem egy edényt, és nem találtam. Átfutott a fejemen, hogy vajon nem ő vitte el? Kérdem a férjemet, azt mondja, az anyja biztosan szólna, én tehettem el valahova. Nem hagyott nyugodni az ügy, Felhívtam anyóst, kérdem, elvitte-e. Azt mondja igen. Na nálam itt betelt a pohár. Közöltem a férjemmel, hogy anyós ezentúl csak olyankor jöhet amikor mi is itthon vagyunk vagy én megyek, nekem nincs szükségem arra, hogy anyós itt ki-be járkáljon és ezt-azt elvigyen.

Egyébként a sógornőm többször mondta, hogy tőlük a kaja fogy rendszeresen. Fagyasztott húsok, ilyesmi. Most már oda is bejárási tilalma van.

Hozzánk tuti nem jön, én szülési szabadságon (és azelőtt veszélyes munkahely miatt voltam kiírva) vagyok elég rég, de így hogy itthon vagyok már nem izgi idejönni...

2012. máj. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
27%
18-as nem neked vette el a fog-gatlodat is egy ilyen besurranaskor?Az edenyes meg telefonos sztori is stimmel.Neked nagyon gaz anyos jutott.
2012. máj. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
27%
18 vagyok: a fogamzásgátlót nem, de annál a kérdésnél is válaszoltam :) ott a kérdezőét, ha jól emlékszem. :)
2012. máj. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!