Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Anyóséknak hogyan van engedély...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyóséknak hogyan van engedélyezve a láthatás?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom az apuka nem viheti el a 3 évnél kisebb gyereket 1 órára sem. Mi történik, ha az anyósék 250 km-re laknak és persze ők is látni szeretnék? Nekik kell hozzám jönni, vagy köteles vagyok én elvinni hozzájuk a babát?

Ráadásul ő még szopizik is.

Hozzá teszem nem vagyok jó kapcsolatban velük.

Még nem váltam el, sajnos még együtt is élünk, de nagyon fontolgatom a kérdést.


2011. júl. 28. 07:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jöjjenek ők, ha látni akarják, neked nem kötelességed hurcibálni a gyereket. Viszont ha tanácsolhatok valamit ne legyél tipikus hisztis p.icsa anyatigris, mert azokat mindenki utálja.. A gyerek elvan pár órát nélküled is, apukának igazán megengedheted, hogy elvigye, semmi baja nem lesz.
2011. júl. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
21%

Előzőre off: hogy elviheti-e, az attól függ milyen viszonyban vagytok/lesztek az apukával, meg lehet egyezni, de köteles nem van odaadni.

Anyósékhoz elvinni kizárt, hogy neked kéne, de azt nem tudom náluk hogy van a láthatás. Sajnos valószínű, hogy nekik is lesz joguk meglátogatni.

2011. júl. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
93%
Valóban nem viheti el, de a mostani döntéseid, hozzáállásod alapvetően meghatározza gyermeked jövőjét. Soha nem feledd, hogy a te és párod kapcsolata ment tönkre. Gyermeked egy önálló gondolattal rendelkező lény. Döntsön ő. Szerintem se azon gondolkozz, hogy hogyan tudsz a láthatásnak keresztbe tenni.
2011. júl. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
54%

Nincs kifejezetten olyan, hogy nagyszülői láthatás. Az apa a saját láthatási idejében viszont oda viszi a gyereket, ahova akarja. Ha a bíróság úgy dönt, a 3 év alatti gyereket is elviheti, csak az 1 év alatti szoptatott babákat nem engedik elvinni. Ja, mellesleg a gyereknek nincs anyósa, csak nagymamája...



OFF


Anyaként a gyerek érdekeit kellene nézned. A gyereknek az a jó, ha minél többen szeretik, ha minél több élménye van. Emelkedj felül az egoizmusodon és a sértettségeden a gyereked érdekében.

2011. júl. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
38%
Második vagyok, és bocsánat, de az anyós, nem sértettség, meg ego kérdése, hanem bizalomé. Magamból kiindulva: apához elengedném, de ott aludni nem 3 éves koráig, viszont anyósomhoz egyedül nem. Nem sértettségből, hanem mert nem bízom benne. A bizalomnak meg alapnak kéne lenni, ha valakinek a kezére adod a gyereked.
2011. júl. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Az apának joga lesz elvinni a nagyszülőkhöz a saját láthatási idejében is, ezenkívül a nagyszülők is kérhetnek bíróság által meghatározott láthatási időt.
2011. júl. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Próbálok az életem folyamán mindig és mindenben igazságos lenni, így bármennyire lesz nekem szar, biztos engedni fogom mindenkinek, hogy lássa és talán lesz erőm a szar érzésemet a gyermekemnek nem mutatni, pont az ő érdekében.

Az apai láthatástól mégis azért félek, mert egy eléggé erős akaratú, gyermekét "szerelmének" (ezzel nem pedofíliára, hanem betegesen erős szeretetre utalok) nevező apáról van szó. Még az is eszemben van, hogy nem hozná vissza. Későbbiekben, amikor meg már értelmesebb lesz a gyerek hülyeségekkel tömheti a fejét, mert bizonyos dolgokban iszonyú fanatikus. Amúgy egy egyetemet végzett üzletember, de mégis borzalmas dolgokat tud mondani.

Anyósék már más tészta. Amióta ismernek, ellenszenves vagyok nekik, csak a kisfiúk előtt nem mutatják (bár megismerkedésünk első éveiben láttam a férjemen, amikor találkoztunk, hogy veszekedett velük miattam), most meg már előtte is nyel anyóspajtás, mert nagyon rafkós.

Hozzá teszem, ha lenne összehasonlítási alapja, a két kezét össze tehetné, hogy ilyen menye lett, csak gondolom a szokásos dolog: nincs többé kedven kisfia, ráadásul 250 kilcsire költözött.

A baba korábban jött, mint az esküvő (de nem ezért házasodtunk össze) és akkor sem a boldogsággal voltak elfoglalva, hanem, hogy hú mekkora szégyen. A szörnyülködés az ment. A saját gyerekük nem merte velük boldogan, időben közölni a jó hírt. Ők tudták meg legkésőbb és be is igazolódott férjem félelme.

Persze most meg megy a mézes-mázoskodás, babusgatás.

Ennyit röviden róluk.

Ezért lennék nagyon boldog, ha ők sosem látnák többé. De tudom, hogy ez lehetetlen.

Bocsánat a hosszú szövegért!

2011. júl. 28. 08:04
 8/31 anonim ***** válasza:
82%
Már az egyéves gyerek is aludhat az apjánál vagy a nagyszülőknél! Nem kell agyonajnározni a gyereket. A láthatást pedig nem lenne szabad korlátozni. A gyerek érdeke,hogy az apjával és a nagyszülőkkel jó legyen a kapcsolata. Természetesen ha még szopik,akkor ne vidd el a babát,de a nagyszülők jöjjenek,amikor akarnak.
2011. júl. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

7:56 köszönöm! Helyettem szóltál.

Ez a másik! Akkora kamugép az anyós, hogy az csak na! Nem az a baj, ha történne ott valami, hanem, hogy nem mondaná el nekem, így nem tudok felkészülni a következményekre, csak az okozatot ismerném, az okot nem.

Nem tartja be még előttem sem a szabályaimat, mi lenne, ha nem lennék ott?

Erőszakos, akaratos, minden úgy jó, ahogy ő mondja.

Csak infó képpen, nem vagyok tipikus hülye kismama, anyukám csecsemő gondozónő volt, így azt hiszem volt honnan tanulnom a dolgokat.

2011. júl. 28. 08:08
 10/31 anonim ***** válasza:
67%

Vannak, voltak és mindig is lesznek olyan emberek -főleg vidéken élők- akik szerint egy házasságon kívül fogant baba szégyen. Ezt el kell fogadni, mivel ezen a felfogáson változtatni nem lehet.

Az, hogy egy apa szerelmemnek nevezi a gyermekét nem beteges, egyszerűen becézés, kedveskedés. De egyébként sem értem, hogy önmagában a szülői szeretet hogy lehetne beteges??? Te nem ragaszkodsz túlzottan a gyerekhez, te nem tennél meg mindent érte?

2011. júl. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!