Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon elítélendő, ha pénzt...

Nagyon elítélendő, ha pénzt lopok a szüleimtől?

Figyelt kérdés

Apa dolgozik, anya nem. Apa nagyon jól keres, beavatnak a pénzügyekbe a szüleim, a csekkek, kiadások után marad 150.000 ft, amit elkölthetnénk (ebbe nincs benne a kaja, semmi, ezt félrerakják).

Szerettem volna venni 2-3 új felsőt, mert a régiek már lyukasak, de hiába kértem pénzt, nem adott apa. Ráadásul olyan megalázó könyörögni pénzért, ráadásul elég lett volna csak 5000 ft. Ő meg magának vesz ilyen-olyan arany karórát, nekem meg még ruhára sem ad pénzt...

Konkrétan le sem merem venni a pulcsimat, mert lyukasak a pólóim. Egy ft-om sincs, nem kapok zsebpénzt. Amúgy apa mindig ezt csinálja, hogy semmire sem ad, évente tudok venni magamnak 2 db 2-3000 ft-os nadrágot, télen is vékonyba járok.. És ezt a szülinapomra kapott pénzből veszem meg (amit keresztaputól kapok).


Nos a lényeg, hogy a szobájában van egy kis kancsó, ahol van kb 200.000 ft, készpénzben, nincs semmilyen lapra leírva, hogy mennyi van benne. Én ebből kivettem 5000 ft-ot, de nagyon lelkiismeret-furdalásom van, de másrészről meg tényleg kell a pénz ruhára...


Elítélendő, amit tettem?:(


16/L


2012. máj. 7. 12:14
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem. Én is ebbe a cipőbe jártam annak idején a vége az lett hogy elhúztam otthonról amilyen gyorsan csak lehetett! :)


A lényeg hogy le ne bukj!!

Ha lebuksz akkor mindennek vége! Nagyon legyél körültekintő!!

2012. máj. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
21%
Igen.
2012. máj. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
95%
ha ennyire zsugori az apád és te kénytelen vagy lyukas ruhába járni meg télen megfagyni akkor nem, de ne csinálj belőle rendszert és máshonnan se lopj! könnyű átesni a ló túloldalára.
2012. máj. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
73%
Ha ez a legnagyobb bűnöd, akkor csak kicsit elítélendő. Enyhítő körülmény, hogy nem apukád minimálbéréből loptál, nem szórakozásra kellet a pénz,egyszer fordult elő,utólag lelkiismeret furdalásod van.
2012. máj. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%

Elítélendő a lopás mindig, még akkor is, ha adott körülmények között érthető. Nem tudom, ez már az a kategória-e, vagy csak az éhezés...

Megértem, hogy ruhára kell, hidd el.

De ettől függetlenül nem bátorítanálak arra, hogy lopj. Nincs rokon, akivel megbeszélhetnéd ezt a problémát? Valami diákmunka, amit végezhetnél? Vagy csak sétálni vinni a szomszédnéni kutyáját, vagy mit tudom én...

Vagy kérd meg a szüleidet, hogy bizonyos dolgokért kapjál pénzt, pl. lenyírod a füvet, vagy ilyesmi.

2012. máj. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem szólsz anyukádnak?
2012. máj. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg apukádnak, hogy kivettél onnan egy ötezrest, mert már nem volt egy normális felsőd és kellett venned. Gondolom azért tartja ott, hogy mindig legyen készpénz amikor kell.

Esetleg tedd vissza és beszélj anyukáddal, hogy ez nem állapot, mert ez tényleg nem normális. Amúgy turiban ötezer forintból rengeteg felsőt tudsz venni, nézz körbe ott :)

2012. máj. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem elítélendő. Nekem mondjuk nem is lett volna miből lopni kamaszkoromban, mert alig volt pénzünk, de ha lett volna se loptam volna. Inkább menj el a szüleiddel vásárolni, és ha találsz olyan ruhát, amire szükséged van, kérd, hogy hadd vehesd meg! Vagy selejtezd ki az összes ruhádat, amik már használhatatlanok, és akkor kénytelenek lesznek venni neked újakat.
2012. máj. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
52%

És még csodálkozunk, hogy hol tart az ország meg úgy általában az emberiség mikor itt egyesek azt tanácsolják, hogy nyugodtan lopja meg a szüleit, csak vigyázzon le ne bukjon! Röhej!!!!!

Kérdező, szerintem próbálj meg a szüleiddel leülni és komolyan, normálisan beszélni, hogy szeretnéd, ha rád is gondolnának és állapodjatok meg valamennyi zsebpénzben.

Az meg jó, hogy van bűntudatod, ezek szerint rendes ember vagy, tisztában vagy vele, hogy helytelen dolgot tettél.

2012. máj. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
87%
Menj el diákmunkára, lesz pénzed.
2012. máj. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!