Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Írjak apámnak? Ha igen, mit?

Írjak apámnak? Ha igen, mit?

Figyelt kérdés

20 éve szó szerint lesz.r. Viszont bejelölt facen. Amit anyumtól hallottam az az, hogy mondta h neki nem kell egyerek, lemondott rólam, és én is tudom h nem kiváncsi rám. Viszont anyum meghalt, és úgy megkérdeznék tőle mindent. Utálom, megvetem mert megpecsételte a gyerekkorom, hogy nem volt apám.

De hiányzik is :(. Mit tegyek?


2012. máj. 7. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy "Örülök, hogy bejelöltéd, de hol voltál eddig?" kérdéssel indítanék én azt hiszem, magamból kiindulva...
2012. máj. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem írj neki,a múltat nem hozhatod vissza ,de kárpótlást kaphatsz,csak arra vigyáz,nehogy csak anyagi szándékai legyenek,mert öreg korukra az ilyen taplók mindenre képessek,ezt tapasztalatból írom sajnos.
2012. máj. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
79%
Szerintem is írj neki.Független milyen fájdalmat okozott neked "az édesapád"Nem tudhatod Te éppen azért vagy olyan különleges mert Ő nem volt benne eddig az életedben.Lehet neked ezt kellett megtanulnod,hogy nélküle élj.Invitáld meg egy kávéra és beszélgessetek,biztos lesz,mit mondania neked,:))és nem vagy még olyan öreg egy édesapa azért belefér az életedbe.
2012. máj. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Osztom az első válaszoló véleményét!

Aztán a válaszából rögtön tudni fogod, akarod-e tovább tartani vele a kapcsolatot vagy inkább mégse.

2012. máj. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 10 év után vettem fel újra apámmal a kapcsolatot. Mikor megkérdeztem, hogy 10 évig miért nem nézett felém se, akkor közölte, hogy nincs hozzá közöm. Itt meghalt számomra az egész és leírta magát végleg. Csak fájdalmat okoztam magamnak, pedig csak az indokokra voltam kíváncsi, mi más lehetett annyival jobb, mint a saját gyereke, mikor más gyerekeit mindig imádta, láttam. Így utólag azt mondom, hogy ha az elmúlt 10 év elég válasz lett volna nekem, akkor megkíméltem volna magam egy újabb csalódástól, hisz nem keresett, ez sok mindent elárul...
2012. máj. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Írjál, bizony! És tedd szépen jégre a levélíírás közben azokat az előítéleteket, amelyeket zömáben édesnayád plántált beléd. Ne utáld elsőre, mert te csak azt a verziót ismered, amit anyukádtól tudsz. Természetes, hogy elhitted, hiszen vele éltél, hiszen tőle függött a kis életkéd. Azt mondott, amit akart, mert a másik fél nem volt ott.

De most már jó volna apukád vezióját is ismerni. Lehet, hogy egészen más fényben láthatnád a dolgokat. Ismered a Wasabi (mar mint a mustár) c. filmet? Nézd meg, szívből ajánlom! Éppen a te korosztáylodból való a főhős kislány, könnyű vele azonosulni.


Hogy mit írj? Szerintem először csak pár sort, egy kedves levelet, amiben leírod, hogy örülsz, hogy felvette veled a kapcsolatod, te is szívesen vennéd, ha kapcsolat lenne köztetek.

Ne írj hosszan, ne írj semmiféle szemrehányásról! Csak gondold el, hogy ő mit érezhet belül!


20 éves vagy, és VAN apád. Nekem nincs apám, vele éltem, mégsem volt soha. Én mindent megtennék a helyedben azért, hogy legyen apám és elfogadnám őt olyannak, amilyen. Soha nem tudhatod, hogy mi az Igazság, ha mindig csak az egyik felét látod, azt is erősen torzítva.


Írj! Mihamarabb írj neki!

2012. máj. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Párom életéből "eltűnt" az anyukája 4 éves korában. 26 éves volt, amikor szintén a facebook-on bejelölte őt anyuja. Először azt se hitte el, hogy tényleg ő lehet, mivel nem emlékezett még az arcára sem. Visszajelölte, majd pár nappal később anyuja írt levelet.Bemutatkozott, megkérdezte hogy van, majd leírta hogy szeretne találkozni vele és 4 édestestvérével. Az 5 tesóból 3 elment hozzá, végig hallgatták az ő verzióját a miértekről és azóta ugyanúgy élik világukat, mint azelőtt (anya nélkül). Az maradt az Anya, aki nevelte őket...

Mindenképp meg kell hallgatnod a miértjeit! Ha a két szülő közti megromlott kapcsolatra hivatkozik, akkor az egyáltalán nem mentség arra, hogy téged még csak meg sem akart ismerni.

2013. febr. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!