Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Boldogabb az, aki kevésbé...

Boldogabb az, aki kevésbé érzelmes, higgadtabban kezeli az érzelmi ügyeket a mai világban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem rosszindulatból tettem fel a kérdést, sem nem bárki(k) megbántásából, hanem mert:

1.) egyedül nevelem a kisfiam, s hát én biza' eléggé érzelemorientált emberke vagyok, s nem szeretném, ha kisfiam is "ezt kapná", ha a világ erre nem "vevő"...

2.) mert vhogy én azt látom, akár a családomban, akár a saját életemben, akár a barátaim között, hogy azok (a nők - köztük én is :)), szerencsétlenebbül "jártak" az életükben, de szigorúan csak magánéleti szempontból, akik érzelmesebbek vagy legalábbis jobban ki tudják mutatni az érzéseiket, s talán ebből a szempontból kevésbbé megfontoltak, racionálisak.

Néha tényleg azt érzem, hogy jobb volna nem érezni semmit, így nem is fájna sok minden.(Erre ne reagáljatok, ez csak egy "érzelmi kitörés volt. S ezt a megjegyzést persze utólag biggyesztettem ide...)

Csak egy példa, hogy - talán - érthetőbb legyek: nővéremet szeretem és tisztelem, szerintem jó és okos anya, jól választott férjet. Mikor mesélek neki gyermekem apjáról, aki bár a terhesség alatt elhagyott, de sikerült "rávennem, hogy ugyan már nézze meg a fiát", s aztán lassan, de mostanra már bele is szeretett ebbe a drága csöppbe (8 hónapos), szóval ha mesélek neki róla(ergo panaszkodom (?)), akkor józanul annyit mond: te választottad anno. S tudom, hogy igaza van, én is úgy szeretném sokszor ilyen józanul és higgadtan látni és megélni a világot, amit - tudom - saját magamnak teremtettem, de nem tudok kibújni ebből a bőrőmből....Belátom, általában érzelmi alapon cselekszem és döntök.

De a legfontosabb, hogy szeretném, ha a fiamnak nem lenne emiatt nehéz sorsa.... Hogy is kellene akkor "jól nevelnem, ha én ilyen vagyok, amilyen"?


2009. jún. 25. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazad van abban, hogy bizonyos érzelmi töltetű döntéseket nagyon is racionálisan, higgadt fejjel kell meghozni. Tipikusan ilyen a ki legyen a párom című kérdés.

Nem sokan osztanák a véleményemet, de én azt hiszem, hogy csak azok közül lenne szabad választanunk a jól felfogott érdekünkben, akik objektíven alkalmasak arra, hogy egy család vezetését felvállalják. Ezt az érzelmek fellángolása előtt viszonylag könnyen meg lehet ítélni, ha megfigyeljük a fiúk-férfiak megnyilatkozásait, reagálását történésekre, cselekedeteit stb. Mikor még nem udvarolnak, nem teszik a szépet. Ezért látok veszélyesnek minden kapcsolatot, ami már a megismerkedéstől férfi-nő kapcsolatnak indul. Nincs lehetőség az előzetes jellemfeltérképezésre.

Tapasztalatom szerint a jó családapa típus igen ritka. Így a szóba jöhető kör eleve a férfiak kb. 10%-a. Ezek közül akibe szerelmes lesz az ember, valószínűleg jó kapcsolat lesz belőle.

Lehet, hogy a fent leírt módszer túl számítónak tűnik. Én úgy gondolom, az ember életének legnagyobb döntése az, kivel köti össze az életét, ki lesz a gyerekei apja, ezért nem lehet vakon, az ész kiiktatásával dönteni, ha jót akarunk magunknak.

Én így tettem, máig nem bántam meg. Nem maradt el az érzelmi vihar sem, de tudtam, hogy nem sodorhat szakadékba.


A kisfiadat leginkább a te példád befolyásolja. Nem késő kissé racionálisabbnak lenni neked sem. Az érzelmeidet nem kell megtagadnod, sem visszaszorítanod. Csak jobban az ész alá rendelni.Ez pusztán annyit tesz, hogy ésszel is logikusan átgondolod mindazt, ami az érzelmeidet foglalkoztatja.

2009. jún. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van pozitív és negatív oldala is annak, hogy ilyen vagy. Én főként tini koromban voltam túlon túl érzelmes és ez nagyon nehéz időszak volt. Az érzelmes embereket nem nagyon szeretik, DE ha egyszer rátalálsz egy olyan emberre, aki olyan, mint te, nagyon jól meg fogjátok magatokat érteni. Én is sokszor gondolkodtam rajta, hogy jobb lenne-e, ha hűvösebb sőt könnyelműbb lennék, de rájöttem, hogy nem. Kár lenne olyannak látszanod, amilyen nem vagy. A gazdag érzelemvilágú emberek azért nem biztos, hogy mindig rosszul járnak. Legtöbbször, de nem mindig a nevelés tényleg nagyon meghatározó ilyen kérdésekben. Szerintem úgy neveld, hogy egyensúlyban legyenek az érzelmek és a ráció. Én is sok olyan döntést hoztam az életem során, ami érzelem alapú volt és csak később láttam, hogy talán másként kellett/lehetett volna, de nem bántam meg, mert ettől vagyok, aki vagyok. Te is attól vagy, aki vagy, amilyen vagy. Ha nem ilyen lennél, most lehet, hogy nem is lennél anya. Nem biztos, hogy mindig jobban jársz a racionális döntésekkel.
2009. jún. 25. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Nos... Én még nem vagyok oly tapasztalt az életben mert épp csak 19 éves vagyok de leírnám én mit gondolok^^ Remélem szabad...

Szerintem egyáltalán nem gond ha valaki érzelmes ő könnyebben átlátja más emberek problémáit több benne az empátia és többnyire kedvesebbek is... szerintem. Az hogy ki mennyire boldog az úgymond érzelemmentesebb életével csak maga tudhatja hiszen mindenki mást lát szépnek az életben vagy tévednék?... Jómagam is ilyen lennék de tényleg csak lennék mert érzékeny vagyok de kényszeresen elnyomom az érzéseim. Hogy ezt miért nemtudom megmondani. Talán mert így tényleg könnyebb nem kell velük foglalkozni viszont így jó néhány dolog hiányzik is az életemből. Nem érzem magam teljesenek és hogy őszinte legyek nem vagyok boldog :) Ám ha olyan hatás ér már a legkisebb kedvező hír is az egekbe tud repíteni. Változó mikor látszik... Nameg... Akik sokat kaptak már az élettől negatív értelemben azért is választhatják ezt az utat talán akaratlanul is mert félnek hogy újra bántják őket ezért elfedik a gyengeségiket egy "maszkkal" <--- jobb szó most hirtelen nem ugrott be... Szokták mondani hogy ami nem öl meg az megerősít. Nem is olyan nagy sületlenség ezekszerint :)

2009. jún. 25. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok hasznos hozzászólást olvashattunk már. Ki -ki hogy látja hisz érzelmeink világa végtelen sokszínű lehet. Nos én 32 éves pasi vagyok. Rák, s mint ilyen családcetrikus, emocionális, sokszor szentimentális stb. Mindezek oda vezettek hogy önként vállaljak mélypontokat az életben. Az idő során rájöttem hogy a világ paradox folyamatok sokaságából áll. Hogy a fájdalom, a szenvedés a legjobb tanitónk. Azt gondolom, azokból lesz a legstabilabb, kiegyensúlyozott egyéniség, aki mer gyenge lenni. Önmaga, és mások előtt is. Továbbá aki meri, és ki meri őszintén mondani az érzéseit. Mindegy milyenek. Önmagának, és másoknak is. Ez egy folyamat, amely során kialakul az énkép. Ez pedig az önismeret alapvető pillére. Ha pedig ismerem önmagam, és merek is önmagam lenni pillanatról-pillanatra akkor valóban kialakul egy kiegyensúlyozott állapot bennem. Akkor nem kell szembeköpni a tükörképem egy - egy hazug cselekedet miatt. A hazugság egyébként is a gyávák Bibliája. Az is paradox, de igaz hogy akik kifelé erősek, azok többnyire befelé gyengék, és fordítva.

Összefoglalva: a fájdalmakon, könnyeken, gyengeségen át vezet az út a stabil, kiegyensúlyozott személyiséghez. Mint ahogy egy csecsemőnek is át kell élnie a kiszolgáltatottságot ahhoz hogy önellátóvá váljék. Én legalábbis ezt tapasztaltam eddigi életem, és másokkal folytatott beszélgetéseim során.

2009. jún. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Voltaképpen nem panaszkodhatom, mert a munkámban sikeres nő vagyok, akinek bár nem ezernyi, de vannak igaz barátai, akikre számíthat, s a családom is szeret. "Csupán csak" a magánéletem nem alakult jól, s ha már az a boldogság ért, hogy gyermekem született, felerősödött bennem a felelősség, hogy én mit, hogyan kezelek, hisz ezzel mintát adok neki. S ő a szakmai életemet nem látja, többnyire csak a magánéletit. No, nem vagyok depressziós, de a papájával a mai napig "nehéz együttműködnünk", s néha nem tudom tűrtöztetni magam.... Ha meg tűrtöztetem magam, akkor meg egész nap feszült vagyok, amit szintén megérez a kisfiam. Aki szerencsére amúgy derűs, vidám természet! Az új társ lehetősége pedig most szinte elképzelhetetlennek tűnik, meg hát én is megtüskésedtem egy csöppet ezen a téren, s tele vagyok félelmekkel: nehogy megint rosszul válasszak.... Kisfiam mellett már nem "próbálgathattok!"

Mégegyszer NAGYON KÖSZÖNÖK minden választ, számomra mind értékes és hasznos volt!

2009. jún. 25. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!