Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Boldogabb élet? Jobb család?...

Boldogabb élet? Jobb család? Hogyan?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Magamról körvonalazva a képet: 2. gyermek vagyok a családban, vagy egy nővérem. Nincs egy igaz barátom se, felszínes baráti kapcsolataim vannak, sajnos...

Jövőre leszek végzős a gimiben. 5 évfolyamos gimibe mentem, de fél éve átiratkoztam egy 4 évfolyamos gimibe, így most nálam 1-2 évvel fiatalabbakkal járok egy osztályba. A szerelmi életem 0, még nem volt barátom...

El vagyok keseredve, úgy érzem, h egy nagy 0 vagyok. Persze kívülről nem hagyom, h ezt mások lássák. Magabiztosnak éreztetem magam, boldognak, aki mellett egy biztos, megértő család áll. Pedig nem.

A szüleim nagyon érdekesek, sztem sok olyan dologról hallottam, amiről nem is kellett vna. Pl a szüleimnek azóta nincs szexuális életük, h megszülettem. Anyukámon nagyon érzem, h mennyire frigid, nem csak apámmal, hanem alapjáraton minden emberi kapcsolattal szemben. Soha nem hallottam a szüleimtől, h azt mondják "szeretlek", nem is alakult ki közöttünk ez a "szófordulat", pedig nekem szükségem lenne rá. Vagy legalább arra, h egy kicsit jó hangulat lenne itthon. Anyum szerint én provokatív vagyok, pedig nekem csak más a nézőpontom, mint nekik és csak e akarnám mondani. Ennyi, de ilyenkor általában összeveszem apuval, aki hisztizik, csapkod ilyenkor, anyu meg fájdalmas arcot vágva mondja, h neki mennyi gondja van és, h miért nem tudom békén hagyni már apámat. Aztán nem szól hozzám, ezzel "terrorizál". Ilyenkor még ebédnél sem hív az asztalhoz vagy nem köszön, nem szól ha elmegy és nem néz a szemembe. Ma is összevesztünk, elkezdte nekem sorolni, h mennyi édességet vett nekem a minap és én mind megettem az összeset. Ráadásul anyum folyamatosan mondogatja nekem, h kíváncsi, h mi lesz belőlem, h ennyire nagy a szám, h semmire nem vagyok jó, mert csak itthon vagyok, h még nyelvvizsgám sincs. És én félek, h mi lesz belőlem, félek, h semmire nem leszek jó és, h senkinek nem kellek majd, egyszerűen félek. Nem tudom, h mit tegyek jövőre, hol tanuljak. Nincs rossz átlagom(4,3), de nem szeretnék fősulin, egyetemen tanulni.

Ezenkívül gyakran megszólnak, h mennyit vásárolok, de azt a pénzt én kerestem nyári munkával és Avonozással.

Tanácstalan vagyok, nem tudom, h mi lesz.

A nővéremről annyit, h Bp-n él és ő sincs jóba a szüleimmel.


2011. jún. 11. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy olvasom van egy kevés hasonlóság köztünk. Én egyedül vagyok a családban, édesanyámmal nagyon jó a kapcsolatom, édesapámmal szinte nem is beszélek. Amikor beszélek vele akkor is pár per múlva már veszekszünk, mert soha nem egyezik az álláspontunk. Ritka amikor valamiben egyetértünk. Barátom egy sincs, barátnőm nem volt még. Még csak haverom sincs akivel néha valahova elmennénk.

Én már lassan utálok kimenni az utcára mert sok velem egykorú fiatalt látok boldogan, én meg szinte született vesztes vagyok. Nekem egy szakmunkásom van, az érettségit szeretném elkezdeni szeptemberben estin. Még nincs kizárva a felsőoktatás sem, de én oda úgyis hülye vagyok. Viszont kénytelen leszek megpróbálni, mert dolgoztam pár helyen már eddig, 12 órában éhbérért. Még jó, hogy a szüleim besegítenek, mert különben éhen haltam volna.

Ha gondolod beszélgethetünk. És ne add fel, én is abban bízom valahol rátalálok a nagy Ő-re. Jééé, itt van a billentyűzeten. Bocsi, rossz poén...

20/F

2011. jún. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Figyeld a szüleid viselkedését, és ami ellenedre van, azt jegyezd meg, hogy te nem így fogod csinálni. De jegyezd meg a jót is, hogy azt megtarthasd. A suliban keress magadnak barátnőket, akiket kifaggathatsz, hogy náluk hogyan mennek a dolgok? Ezekből, meg a te családodéból már le tudsz szűrni egy jó képet, hogyan csináld? És legyél kedves mindenkivel szemben, és barátságos. Nem lesz gond a fiúkkal sem. Megtalálnak, ha úgy viselkedsz...
2011. jún. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tanulj, amíg csak megteheted, esetleg nyelvvizsgát is tehetsz. Próbáld meg minél előbb függetleníteni magadat a családodtól. A következő hónapokban meg találd ki, hogy mivel szeretnél foglalkozni, mi érdekel leginkább.
2011. jún. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is azzal kezdeném, hogy megértelek. Nem pont ugyan ezen mentem át, de hasonló érzéseim voltak nekem is, amikor annyi idős voltam mint te.

Nem részletezném, de a családi körülményeim nekem se voltak mindennapiak, az önértékelésem egyenlő volt a nullával, nekem se voltak igazi barátaim, kapcsolatom.....

Akkoriban én is azt hittem, nem fogok senkit találni, aki szeretni fog és elfogad olyannak, amilyen vagyok.

De, borzasztó nagy szerencsémre megismerkedtem a párommal 21 évesen, azóta 10 év telt el. Boldogok vagyunk és van egy 1,5 éve kisfiúnk.

Ezt csak bevezetőnek szántam.

Szóval, a legfontosabb, hogy te te vagy és a szüleid élete nem a te életed!!!!!!!!!!!!!!!

Nem fogod tudni őket megváltoztatni, próbáld meg elfogadni őket ilyennek.

Nem kell egyet értened velük, ők is kaptak a szüleiktől és az élettől dolgokat, ami biztos nem volt könnyű számukra. Sajnos ők ilyenné formálódtak, de te nem vagy egyenlő velük!

Talán nekik sem volt könnyű a szüleikkel!

Fontos, hogy megértsd, te egy független ember vagy!!!

Az, hogy leszólnak és rombolják az önbizalmadat, őket minősíti nem téged!

Szerintem nekik komoly lelki problémáik vannak, amiket rád vetítenek ki! Erről nem tehetnek, hiszen ők is csak emberek, mindenkinek vannak hibái!

Nem szabad ezeket komolyan venned!

Más gondolatai, érzései soha nem a tiéid!!!!!!!!!!!!!!!

Csak rajtad múlik, merre haladsz, mit élsz át!

Értékes ember vagy, ezt el kell hinned!!!!

Bármire képes vagy! Csodálkoznak majd még, akik lekicsinylően beszéltek rólad!

Nyugodj meg! Semmi baj nincs veled!

Gondold át, mit is szeretnél!Te, nem más!

Csukd be a szemed, felejts el, mi van körülötted, csak magadra figyelj! Bízz magadban!

Ami volt, elmúlt, a múlt nem számít!

Innentől kezdve te irányítasz!

Próbálj pozitívan gondolkozni, képzeld el, mit szeretnél magadnak, milyen szeretnél lenni, mire vágysz!

Hidd el, hogy ez valóság lesz!

Ne hagyd, hogy letörjenek! Meg fogják érezni rajtad, hogy nem lehet megtörni, akkor feladják és békén hagynak!

Hú, kicsit belelendültem...........

Szóval nem kell aggódnod!

Még előtted az élet, rengeteg jó dolog vár még rád! Minden csak rajtad múlik!

Sugárzik belőled az az energia, amit hordozol. Ezt a környezeted is érzi, ha pozitívabb leszel, az emberek is másképp viszonyulnak majd hozzád, elkezded vonzani a pozitív, jó dolgokat!

2011. jún. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Érettségi után szerintem költözz fel Pestre vagy legalábbis el a családodtól, hogy kicsit kiszabadulj abból a nyomasztó közegből. A szülők nem fognak megváltozni, ezért csak azt tudom javasolni, hogy a magad részéről tegyél meg mindent a konfliktusok elkerülésére. Ahhoz pedig hogy nekik milyen a szexuális életük, nem sok közöd van, ez az ő dolguk.


A helyedben azért nem zárkóznék el teljesen a továbbtanulástól, gondold át alaposan! Később majd lehet sajnálni fogod, hogy tanultál.


A pasik majd jönnek, hidd el! Csak vidámnak, mosolygósnak kell lenni. Egy búvalb@szott, savanyú csajhoz senki nem fog közeledni, pasi vagyok nekem elhiheted.

2011. jún. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"sajnálni fogod hogy NEM tanultál" - így helyes
2011. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok ilyen van, meg még rosszabbak is. Ha ez nem vígasztal..., légy nagyon tudatos. A szülő is csak ember. Azt adja tovább, amit ő kapott a te nagyszüleidtől. Sajnos a mai szülők már a bölcsődében nőttek fel, rohanó anyuka vitte oda őket, a leterhelt, frusztrált felnőttek között sivár gyermekkorok teltek évről évre. Ha elég értelmes vagy, és felnőtt, akkor vedd kézbe a helyzetet, te legyél jó a szüleidhez, ajándékozd meg őket kedves szavakkal, szeretlek - kel, símogató mozdulatokkal, türelemmel, stb. Eleinte szokatlan lesz nekik, és talán még morcosabbak lesznek tőle. De lassan lassan a jég felolvad, ha sokáig süt a nap!
2011. jún. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!