Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vehetném rá anyát, hogy...

Hogy vehetném rá anyát, hogy hazaköltözzük Magyarországra?

Figyelt kérdés

Elsős voltam, amikor szüleim elváltak. Akkor visszaköltöztünk nagyszüleim városába, volt saját házunk, barátaim, háziállataim. Negyedikes koromra anyának új munkahelye lett, ahol újra egyesmásra talált pár régi barátnőjével. Egyre többet járt el otthonról, s egy évre rá bejelentette, hogy kimegyünk Angliába a barátnőivel. Nagyon nem szerettem volna kijönni, de nagymamám azt mondta, hogy fogadjak szót anyának, már eldöntötte, hogy ki fogunk menni, ne veszekedjek vele emiatt. Sírva búcsúztatott el minket állomáson, akkor még nem tudtam, hogy ennyire megváltozik az életem. Most 14 éves vagyok, itt élünk Birmingham-ben egy 6 szobás házban, anyával és 2 barátnőjével. Amikor kijöttem, még alig tudtam angolul, úgyhogy mindig én voltam a "kívülálló" lány. Azóta iskolát váltottam, de itt sem jobb a helyzet. Hiányoznak a régi barátaim. Utálom az itteni lányokat, mindegyiknek csak a bulizáson és a szexen jár az esze.. azon kívül nagyon buták, tudatlanok is. Itt nem olyan egy átlagos család, mint otthon. Nem tartanak össze, divat a fiataloknak "utálni" a szüleiket, rossz helyzetbe hozni őket. Igazából csak egy lengyel fiúval vagyok jóban, ő is hasonló értékeket képvisel, mint én. (De persze csak baráti szinten érdekel)

Évente csak 2-szer, maximum 3-szor járunk haza. Majd' megszakad a szívem, amikor felszáll a repülő és elhagyom Magyarországot.

Anyával is megváltozott a viszonyunk. Ő nagyon szeret itt élni, mindig mondogatja, hogy ha idősebb leszek egy kicsit én is megszeretem majd ezt a nyüzsgést. Ő most 33 éves, fiatalon szült engem, így most éli ki magát. Nem durván, csak hetente 1-2 alkalommal eljár szórakozni a barátnőivel, s csak hajnalban jönnek haza. Addig az alattunk lakó bácsi vigyáz rám (mert mi csak a felső 2 szintet béreljük, az alagsorban van még berendezve egy lakás)

Főzni nem szoktunk, mint otthon, itt mindig valami bolti kaja van. (Ezt nem úgy kell elképzelni, mint otthon, hogy megvesszük a kenyeret, sajtot, zöldségeket.. Itt minden zacskós és durván tartósított)

A legrosszabb a tavalyi karácsony volt. Nem mehettünk haza anyagi okok miatt, ráadásul az egészet elrontották anya barátnői, mert elmentek szórakozni és pár részeg alakkal tértek vissza. Akkor megfogadtam, hogy még idén ráveszem anyát, hogy költözzünk haza. Na de hogy lehet hatni ilyen téren egy felnőttre?

14/l


2012. máj. 10. 17:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
61%

14 évesen persze hogy nem tudod felfogni hogy milyen szerencsés is vagy.Nem minden embernek adatik ez meg hogy csak úgy elköltözik egy gazdag országban.Persze 14 évesen nem értheti az ember és nincs tisztában az anyagiakkal.Azért döntött édesanyád Anglia mellett mivel könnyebb a megélhetés mint Magyarországon.Magyarország hanyatlóban van , egy süllyedő hajó amiről ti már kaptatok egy mentőcsónakot.


Én Németországban élek most felnőttként de mit nem adtam volna hogy 14 évesen elköltözzünk Angliába.


Édesanyádnak van esze hogy nem megy vissza Magyarországra.Lehet nem tudna téged felnevelni ott.Anglia jó hely , magas az életszínvonal és könnyebb a megélhetés.


Én is most azon vagyok hogy a 2 testvéremet is kiköltöztessem ide.Nem éri meg Magyarországon élni.

2012. máj. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
82%
Beszéld meg a nagymamáddal,hogy költözz hozzá.
2012. máj. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem irigyellek. Nagyon úg néz ki, hogy leghamarabb négy év múlva költözhetsz haza, akkor is anyud nélkül. Ő szeret ott élni, 33 évesen azt az életszínvonalat megszokva nem fog visszavágyni a mostani Magyarországra. Ezeket a dolgokat még nyilván nem látod át, de nem is kell. Próbálj meg azért beszélni vele, hátha találok egy kozös megoldást, amivel mindketten boldogok lennétek.

Addig is igyekezz minél több olyan emberrel megismerkedni, mint a lengyel srác, a főzést meg már te magad is elkezdheted gyakorolgatni, tanulni, szerintem tetszene.

2012. máj. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%
Okos kislány vagy, jó helyesírással.Jól itéled meg az ottani viszonyokat is. Attól tartok, anyukádnak esze ágában sincs hazajönni főleg akkor, ha ismeri a mostai haza viszonyokat. Itthon sokkal nehezebben élnétek; te is, ő is. Úgy gondolom, várnod kellene még egy-két évet. Addig, amíg szabadon eldöntheted, hol szeretnél élni. Addig vigyázz magadra és ne kövesd a feslett angolokat. Úgy tudom, a nők egész hét végét átdorbézolják /isznak, mint a gödény/. A kaják is elég undorítóak lehetnek.
2012. máj. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Jah, és mivel 34 évesen én is Németoszágban élek, anyudat is megértem, miért nem akar visszaköltözni. Egy éve élk ott, de már nem vágyom vissza. Egyszerűen könnyebb ott élni. (3. voltam)
2012. máj. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
93%

Tudod, anyukádnak igaza van. Még pár év és rájössz, hogy mekkora lehetőséget kaptál anyukádtól. Most még fiatal vagy ezt nem értheted. Magyarországon nem olyan jó az élet, mint Angliában.

Világos, hogy hiányoznak a hazai ízek, de hiába élsz otthon, ha nincs rá pénzetek megvenni. Egyébként nagyon kevés dolog van, amit nem lehet Angliában megkapni (túró, tejföl, kb ennyi), te pedig vagy már elég nagy, hogy főzz. Szóval nem vagy a műkajára kényszerítve.

Barátok. Még pár év és nem lesz akadály az angol a barátkozásban. Amúgy pedig kb 1000 magyar él Birminghamben hát még a környékén. Kutass fel magyar fiatalokat. iwiw, facebook segítségedre van.


Én Birmingham mellett élek, eszem ágában sincs hazamenni. Szerintem esélytelen, hogy meggyőzd anyukádat. Jól keres, van ideje és pénze szórakozni és még a lányának is mindent meg tud adni. Otthon nagyon kicsi lenne ennek az esélye.

2012. máj. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
91%

Tudom, hogy nehéz kint, de idővel beilleszkedsz! Ha más nem, majd ha egyetemre mész vagy dolgozol. De haza ne akarj jönni, nem tudhatod, mi van itthon (elsősorban a korod miatt sem, másrészt, mert az utóbbi években nagyon sokat romlott a helyzet). A lányoknak itt is csak a bulizáson, az ivászaton jár az esze (némelyiknek igen, a szexen is túl sokat), 20 éves vagyok, másodéáves egyetemista, de a huszonéves szaktársaim is olyanok! A 17 éves húgomék meg még ennél is rosszabbak, náluk már a drogok is sokkal jobban mennek (pedig elit gimibe jár, de a lányok mind kis drogos k*rvák, ismerem őket). És szerintem a családok sem tartanak össze, nagyon ritka, hogy olyan emberről hallok, aki elégedett a családi hátterével, az embereket eltaszítja egymástól a folyamatos szegényedés, a pénz miatti aggódás, stressz, veszekedések. És itt is divat utálni a szülőket, ez már 6 éve is így volt, mikor én voltam 14. :D Néha, ha elegünk van a szaktársakkal, még most is nekiállunk órákig kibeszélni, kinek mi a rossz otthon és mit nem bír elviselni a szüleitől (pl hogy nem értik meg, nem csak hawaiiozni járunk az egyetemre).

Anyukáddal kapcsolatban viszont megértelek, nem lehet könnyű. Nekem elég konzervatív anyám, sosem csinált ilyeneket. Lehet inkább ő kellene neked, ő nem akarja, hogy Ausztriába menjek (pedig itthon nem akarok havi 80ezer Ft-ért gürizni, az itteni fizetések még éhenhalni sem elegek).

Azt azért tartsd észben, hogy ahhoz, hogy az anyukád által teremtett rossz közegből szabadulj, nem feltétlen kell hazajönnöd ebbe az országba. Angliában sokkal több lehetőséged van, majd később meglátod, ha dolgozni fogsz, mennyivel jobb ott kint. Más az emberek mentalitása is, de hidd el, az itthoninál csak jobb lehet (én inkább a német nyelvű országokat ismerem, de meglep, mennyivel rendesebbek, kedvesebbek, mennyivel reálisabban látják és teszik a dolgokat). A kajáról meg annyit, hogy ha időd engedi, tanulj meg főzni, vállald be néha a bevásárlást (biztosan ott is vannak normális alapanyagok) és csináld meg magadnak. Vagy íratkozz be egy menzára. A lényeg, hogy a menekülés ne feltétlenül Magyarországra vezessen, mert rá fogsz jönni, hogy itt sem jobb! Gondolj bele, nem hiába megy annyi ember nyugatra dolgozni manapság... nem azért mennek, mert itthon annyira jól el lehet boldogulni és itthon minden olyan jó.

Szerintem állj egy kicsit a sarkadra, 18 éves korodig kibírod még, aztán elmehetsz egyetemre vagy másik iskolába, messzebb anyukádtól. Onnantól fogva minden jobb lesz ott, hidd el.

2012. máj. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
82%

14 éves vagy, és kint élsz Angliában. Örülj neki, én azt mondom neked! Igaza van az anyukádnak, hogy nem költöztök vissza ide. Hidd el, hogy később meg fog térülni, hogy ott éltek kint. Anyuddal ülj le, beszélj vele a dolgokról, hisz nagy lány vagy már. Igaza van, aki írta, hogy te is elkezdhetsz főzőcskézni otthon. Én is szeretnék kimenni, családostul, ami nagyon nagyon nehéz. Egyenlőre munkát sem találok..

Tehát kitartás, és keress tényleg olyan barátokat, akik hasonlóan gondolkodnak, mint te.

2012. máj. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Gondoltam már én is arra, hogy milyen jó lenne mamáékkal. Csak ugye már nem olyan fiatalok, más az életritmusuk mint nekem. És nekik még gondoskodniuk kell nagybátyámról is (csökkent intelligenciájú)

Apához szintén nem mehetek, neki saját családja lett már azóta, most várják a második babát.

2012. máj. 10. 17:41
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Vannak Angliában is normális fiatalok.Nem mindenkit csak a szex meg a pia érdekel.Biztos rossz társaságban jártál.
2012. máj. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!