Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Magyarországra költözzünk?

Figyelt kérdés

A feleségem szlovák származású, magyarul nem is nagyon tud csak néhány szót.

Magyarországra akarunk költözni csak nem tudom ,hogy mekkora a szlovák ellenes hangulat Slota és Fico miatt.

A lányomat befogják úgy fogadni ,hogy ő magyar is meg szlovák is?


2011. szept. 1. 10:50
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, nekem van pár szlovák ismerősöm, itt nincs olyan nagy ellenzét.
2011. szept. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is.Attól,hogy Slotáék úgy bánnak a magyarokkal ahogy(én csak a médiából értesültem),még nem utáljuk a szlovákokat.Az én ismerőseim legalábbis úgy gondolkodnak,hogy nem a "nép" tehet arról,amit ott fenn,a magasban csinálnak...
2011. szept. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
29%
Magyarország megtelt!
2011. szept. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
95%
Itt nem utálják a szlovákokat, nem hiszem, hogy ilyen gondotok lenne. A lányod pedig külön érdekes lesz a többi gyereknek, biztosan népszerű lesz.
2011. szept. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
97%

Ha neked jól fizető állásod lesz itt,amiből el tudod tartani a családod,akkor költözhettek.

A kislányodat mindenhol be fogják fogadni,emiatt nem kell aggódnotok.A feleségednek nagy valószínűséggel nem lesz munkahelye,de azt el tudom képzelni,h ettől függetlenül tud majd itthon dolgozni(arra gondolok,h pl varrónőként lehet bedolgozó),és néhány éven belül nem lesznek gondjai a nyelvvel sem!:)

2011. szept. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
97%

Én is csak alátámaszatni tudom, hogy Magyarországon közel sincs akkora szlovákellenesség, mint amekkora magyarellenesség Szlovákiában.

Én nem is értem ezt az egész szlovák-magyar kérdést, hogy lehetnek egyes emberek ennyire primitívek. Mire jó ez a gyűlölködés.

2011. szept. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
Szerintem mivel magyar vagy és te vagy az apja, nem lesz baj abból, hogy anyuja szlovák. A lány tud magyarul?
2011. szept. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
94%
Csak még annyit, hogy nálunk 10-20 évente kisajátítja az állam a megtakarításainkat, a maradék jövedelmünket pedig többszörösen megadóztatják, egyik napról a másikra élünk, úgyhogy én kétszer is meggondolnám, hogy pont ide. Ha százezreket keresel havonta, akkor persze nem lesz gond. Sok sikert!
2011. szept. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
95%
A többségnek egyáltalán semmi baja nincs a szlovákokkal.
2011. szept. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

A lány kiválóan beszél magyarul is.

Igazából a feleségem miatt kérdezem, mert itt szlovákiában olyanokat mondanak ,hogy Magyarországon verik a szlovákokat stb, emiatt egy kicsit fél

2011. szept. 1. 11:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!