Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kislányom júnisban tölti a 3...

Kislányom júnisban tölti a 3 évet. Az apukával nem voltunk házasok, két éve eljöttünk tőle mert elküldött minket. Hébe hóba vagy ünnepekkor muszájból eljön a gyerekhez. Milyen iratokat kell elküldenem a bíróságra?

Figyelt kérdés
Emellett szeretnék emelést is kérni mert azóta dolgozik és így is 15-öt küld, ruhába gyógyszerbe nem száll be mondván hogy küldi a gyermektartást.Egyedül nevelem a kicsit,tavaly 3x látta az apja.Még kértem is hogy jöjjön a gyerekéhez,de már nem érdekel. sms-ben néha ír hogy hogy van a gyerek? Pl a második műtét után is ezt tette. Kapcsolat igazából nincsen. Minden harmadik hónapban telefonál hogy lejön az anyukájával látogatni. itt vannak egy délutánt hoznak egy kis gyümölcsöt és ezzel le is van tudva. Tavaly a szülinapján sem köszöntötte fel telefonon sem mert nem tudja mikor van! Kérni szeretném hogy csak akkor vihesse a kicsit ha rendszeresen látogatja . Volt hogy ezt ígérte de előbb akarta vinni a gyereket,ilyenkor elviszi és hosszú ideig eltűnik. Ezért már nem adom és mivel nem volt elhelyezés hiába kérném vissza a kicsit nem tennének semmit. Volt már valaki ebben a cipőben?
2012. máj. 11. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

mivel fizet havonta rendszeresen, így nem kérheted azt hogy csak akkor vigye el ha rendszeresen látogatja

Fölösleges ráerőltetni a gyereket, ha nem akarja látni akkor nem akarja, te ezzel nem tudsz mit csinálni


Sógornőm fiát január óta nem látogatja az apja, feljelenteni ezért nem lehet, mert a gyerektartást meg fizetni

2012. máj. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Ez nagyon szomorú. Nem írnék inkább jellemzőt a volt párodra, de annál undorítóbb dolog nincs a világon, mikor valaki a saját gyermekét elhanyagolja. Sajnos én is ilyen családban nőttem fel, testvéremmel ugyanezt éltük át, annyi különbséggel, hogy minket apánk egyáltalán nem látogatott.

Az oké, hogy ha megromlik a kapcsolat 2 ember között, akkor szétválnak útjaik, de egy pici gyerek tehet erről? Mégis ő sínyli meg ezeket az éveket a legjobban. Erre nincs bocsánat.

Én sok erőt kívánok Nektek, mert saját tapasztalatból mondhatom, hogy szörnyen nehéz évek elé néztek majd.

2012. máj. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

A gyerektartás és a láthatás nem függ össze, két külön dolog.


Egyébként jól teszed, ha a bíróságon tisztázod a helyzetet.

Viszont azzal tényleg nem tudsz mit kezdeni, ha nem akarja látogatni, kötéllel nem lehet odarángatni.

A láthatást neki kell a bíróságon kérni, ha nem kéri, nem lesz megítélve.

2012. máj. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem is akarom kötéllel rángatni csak eleinte próbáltam neki elmondani hogy az ő gyereke stb.... Most már nem érdekel ha nem jön. De hónapokig nem jön a kicsihez és vinni akarja ezt meg nem akarom engedni nem ismeri az apukáját. Viszont a láthatást biztosítom otthon azt nem is akarom megtiltani,de hogy több napra elvigye fél évente az erős egy picit.
2012. máj. 11. 12:47
 5/6 Snapette ***** válasza:

Hasonló a helyzet, annyi különbséggel, hogy én eleve váláskor leszögeztem, hogy csak nálam láthatja, nem viheti el, mert addig sem ismerte, és nem vállaltam annak a reszkírját, hogy egyszer csak eszébe jut elvinni, holott a gyerek azt sem tudja, hogy ki az. A gyámügytől kérdezd meg, hogy milyen papírokat kell beadnod, és hogyan fogalmazd a kérést pontosan. Én azt fontolgatom, hogy ha a kicsi betölti a hármat, és addig sem hajlandó apuci feléje nézni, akkor beadom a papírt, hogy ne legyen többet láthatása. A gyámügy a gyerek érdekeit nézi, és természetes, hogy nem használ a kicsinek, hogy félévente egy számára idegen elviszi napokra. A ti kapcsolatotokra nézve is rossz, mert a kicsi azt sem fogja érteni, hogy "anyu miért adott oda a bácsinak".

A gyerektartással nem függ össze a dolog, a gyerektartás nem bérleti díj a gyerekre, azt azért fizeti, mert megcsinálta, de nem akarta vállalni a vele járó felelősséget, nem akart apuka lenni. Jogilag ez az egyetlen mód, hogy "felelősségre vonják".

2012. máj. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért kell valakit 26%-ra lepontozni csak azért, mert elítéli ezt az aljas apát? Vagy talán van, aki szerint példás a viselkedése? Annak külön gratulálnék, remélem, sosem lesz gyereke.
2012. máj. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!