Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ajándékozzátok ünnepekkor...

Ajándékozzátok ünnepekkor testvéreitek és gyerekeiket?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a születés és névnapkor,meg karácsonykor. De csak kiseeb értékű ajándékokat.
2010. máj. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekeknek ajándék, a szüleiknek (testvéreink) jelképes - pl kedvenc csoki, ital
2010. máj. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Bár a tesóknak nálunk még nincs gyerekük, de őket igen. Sőt aznap mindig van vacsora is, pedig az én tesóm már 33 éves, a sógornőm meg 30. De valahogy ez a szokás. Az ajándék nem nagy értékű, de a vacsival meg a tortával együtt pont elég.

Érdekes, hogy ez nálunk nem volt szokás. Mármint az, hogy aznap vacsora meg minden. Mi anno a családdal azon a héten a vasárnapi ebédnél köszöntöttük meg az ünnepeltet. Abban különbözött a sima vasárnapi ebédtől, hogy volt torta. A férjem családja "ragasztotta" át ránk, hogy aznap tartjuk, amikor tényleg van. De nagyon jó, valahogy az én szüleim is örülnek most már neki. Így az a nap (vagy legalább is az este), tényleg az ünnepeltről szól. A 33 éves nagy lakli bátyám és úgy tud ennek örülni, mint egy ötéves.

2010. máj. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert a szűk családi körhöz tartoznak.

Anyu-apu-anyós-após

testvér-testvér gyereke

Én szerencsés vagyok 1 báttyal :) anyukámék 7-en voltak testvérek.

2010. máj. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mielőtt valaki belekötne, a szerencsést úgy értettem, hogy nálunk még ilyen kevés ajándék kitalálása is nagy fejtörést okoz, nem hogy mégtöbb embernek. Amúgy nagyon tetszik a nagy család sok gyerekkel.
2010. máj. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Mivel elég sok gyerek van a családban, a gyerekek névnapját, születésnapját karácsonyt ajándékokkal is színesítjük nekik. A szüleim és a férjem szülei már nem élnek, de a tesóimmal, sógornőmmel, sógorommal telefonon köszöntjük egymást, ajándékot azonban nem veszünk már egymásnak. Nálunk is szabály, hogy a gyerekek köszöntése mindig a napján történik, nem hétvégén, és nem akkor, amikor ráér mindenki.
2010. máj. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A férjemmel mindkettőnk számára nagyon fontosak a testvérek. Minden ünnepkor összejön a család és mindenki kap ajándékot, ők is. Bár általában egybe kapnak valamit a párjukkal, szóval annyira nem bontjuk külön.
2010. máj. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!