Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van a szüleimből, mert...

Elegem van a szüleimből, mert nem ismernek, fogalmuk sincs, ki vagyok és mit kéne tenniük. Miért nem tanítják az embereket szülőségre?

Figyelt kérdés

Megadnak nekem mindent, amire anyagilag, fizikailag szükségem van, de egyáltalán nem ismernek. Fogalmuk sincs, hogy én itt vadidegenekkel ismerkedem és más idősebb emberektől vagyok kénytelen tanácsokat kérni az élettel kapcsolatban, fogalmuk sincs, milyen harag tombol bennem, hogy mennyire nem fogad el senki, mennyire elegem van és minden nap az öngyilkosságon jár az eszem. Apámmal képtelenség mélyen elbeszélgetni és amióta az eszemet tudom, jobban érdekelte az üzlet meg az oda tartozó idegen emberek, mint a fia. Mivel vele nem tudok beszélgetni, egy hozzá hasonló korú felnőtt férfival beszélgetek, akit régóta ismerek és akiben bízom, és aki mindig azt mondja, hogy hihetetlenül fejlett vagyok, mert olyan igazságokat tudok neki megfogalmazni, amikre mások 60 éves korukban jönnek rá és hogy nagyon ritka az ilyen stabil értékrendű, gondolkodásmódú fiatal. Vele el tudok beszélgetni arról, hogy pontosan mit várnak el a lányok egy fiútól, és ő pontosan látja, mi a sikertelenségem oka. Néha azt kívánom, bár inkább ő lenne az apám.


Anyukám nagyon szeret, de túl sokat aggódik, és szerintem egy kicsit túl sokáig tartott magához közel, azért lettem ilyen túlérzékeny. Sokszor ők ketten is nehezen jönnek ki az apámmal. Anyukám látja rajtam, hogy valami régóta nem stimmel, de nem tud rájönni, hogy mi a bajom.


Hiányolom az emberismeretüket. Állandóan a fejemre olvassák, hogy úgy viselkedek, mint egy pokróc, meg milyen bunkó vagyok (ezt apukám mondja, aki sokszor ugyanilyen), ahelyett, hogy elgondolkoznának rajta, hogy miért lettem ilyen és hol van az ő szerepük ebben az egészben. Nem emlékszem, hogy valaha is leültettek volna, hogy tanácsot adjanak az életről, a saját, ifjúkorban elkövetett hibáikról, arról, hogy az alapján, ahogyan ismernek, nekem milyen lányt kellene keresnem, mit kéne csinálnom, hogy kijöjjek a gödörből. Tudom én, hogy "néma gyereknek anyja se érti a szavát", de ők is voltak fiatalok, elvileg egy fél élettel idősebbek nálam, kéne érteniük annyira a gyerekükhöz, hogy rájöjjenek, mi van velem, esetleg még tisztábban is lássák, mint én. Vagy esetleg még utána is járjanak egy kicsit, hogy vajon mit csinálok, milyen a baráti köröm, belegondoljanak abba, hogy vajon mit érzek, ami miatt szeretnivaló gyerekből egy idegbeteg állatá váltam. De ők úgy vannak vele, hogy megvan mindenem, innentől kezdve másra nincs is szükségem. Ha ezt felvetem nekik, mindig az a válasz, hogy menjek én oda, ha problémám van. Persze, és akkor ezzel ki lesz váltva minden gyerek-szülő beszélgetés, mi? Nálam ez hovatovább olyan, mintha az állatorvos a beteg állatól azt várná, hogy kezdjen el beszélni, mondja el, mi baja. Ha tudom, hogy apámmal nem lehet beszélni, mi alapján várja el, hogy odamenjek hozzá? ABszurdnak tűnik az ötlet, hiszen úgy nőttem fel, hogy sose ültetett le maga mellé, hogy na fiam, akkor most beszélgessünk. Vagy "látom, hogy valami nincs rendben, mondd el én meg megpróbálok segíteni". Megkérdezi hazafele jövet, hogy "mi a helyzet", "mi volt ma a suliban" és kész. És akkor ezt hozta fel védekezésként, mikor elmondtam neki, hogy ez nekem így nem jó, hogy ő ezt mindig megkérdezi tőlem. Persze. Mondjam el neki, hogy mi van a suliban, mikor azt se tudja, melyik osztályba járok, nem ismer csak ötöt az osztálytársaim közül és amúg is látom, hogy komolytalan és tök máshol jár az agya. Anyukámnak, mikor ezeket feltártam, ő legalább megértette és láttam rajta, hogy tényleg érti és átérzi, amit mondok neki. De az a baj, hogy szerintem benne sincs meg az a képesség, hogy segítséget nyújthasson.



Elnézést, ha kicsit sötét színben és mérges kiskamaszként tüntetem fel a szüleimet. Tisztelem, amit az életben elértek, rengeteg embernek segítenek és azt külön tisztelem, hogy ebben a világban ilyen hűségesek egymáshoz.


De azzal már a f*szom tele van, hogy nincs egy rokonom sem, akivel napi szinten beszélhetnék és mellettem állna, lelki útmutatást adna. Túl sokat várok a szüleimtől? Nagyon különleges elvárás az, hogy a gyerekük lelki fejlődésére is figyeljenek, ne csak alátegyenek mindent? Nekem kell olyan, számomra idegen felnőttek után járnom, akik felfigyelnek rám, tudnak értékelni. Ugyanis azt már gyerekkoromban is hallottam mindenkitől, hogy milyen értékes vagyok, milyen fejlett vagyok és milyen sokra fogom vinni. A jelenlegi osztályom egyik legjobb tanulója voltam, ajánlatot kaptam egy neves külföldi egyetemre, mindig nyertem a tanulmányi versenyeket, de ÉLNI, társaságban helytállni, magánéleti gondokat kezelni soha senki nem tanított meg. Ironikus módon nem is vonz túlzottan a számomra a szüleim által lehetőve tett egyetem, mert biztos vagyok benne, hogy ott is tök egyedül fogok maradni.


2012. máj. 13. 12:56
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

*Vele el tudok beszélgetni pl. olyanokról, hogy


Azért javítottam, mert nem ez a kizárólagos témánk és ez nem kapcsolódik ahhoz, hogy ilyen jó véleménnyel van rólam.

2012. máj. 13. 12:58
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

kb minen második kamasz így gondolkodik aszüleiről.És az nem jut az eszébe,hogy őmég sohasem nyílt meg a szüleinek,csak más embereknek, még sehanem is próbált beszélni velük.

Ha meg egy idősebb férfi olyanokat mondd neked, hogy "mert olyan igazságokat tudok neki megfogalmazni, amikre mások 60 éves korukban jönnek rá " akkor szaladj. Vagy hívd a gyerekvédelmiseket.

2012. máj. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulnod nem utálni(meg úgy általában nem utálkozni semmin!)őket.Fogadd el a tényeket és alakítsd úgy az életed, hogy kivonj minden rossz érzést magadból, hogy aztán a saját álmaidra és céljaidra tudj koncentrálni.Addig nem fog ez sikerülni,amíg nem tudod ezeket a rossz dolgokat elengedni....Felesleges már őket okolnod. Egy ideig működik az, hogy hatással van rád a személyiségfejlődésedre és mindenedre az,ahogy ők bántak veled és "neveltek",de bizony el kell jutni arra a szintre,ahol már magadat tudod nevelni és okosítani,fejleszteni!

Nálam is egyébként ez volt a helyzet.Anyagilag mindig meg volt minden,kb az összes ismerősöm irigykedhetne arra, hogy mit meg nem kaptam a szüleimtől.Én ezekkel a dolgokkal meg semmire sem megyek. Arra jöttem rá, hogy próbálok ezekkel a lehetőségekkel élni és elfogadom a tényt, hogy sosem fogják megismerni a szüleim és a belsőm.Szerencsére vannak barátaim,akiknek majdnem mindent elmondhatok,de persze azért nem mindent.Nagyon sok mindent megtartok magamnak,káromkodok egy sort és ezzel lezárom a dolgokat.Apám azonkívül, hogy mi volt az iskolában,sosem kérdezett tőlem semmit.Mindig csak a vizsgáj és a diploma volt számára a fontos.Számára ettől ember az ember...

2012. máj. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit szállj magadba, a szüleid teljesen normálisak a leÍrtak alapján. Te nem mesélsz, csak dúlsz-fúlsz.Egyébként ez jellemző a tinikre. Az öngyilkosság meg, miért is lennél az?
2012. máj. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

kb minen második kamasz így gondolkodik aszüleiről.És az nem jut az eszébe,hogy őmég sohasem nyílt meg a szüleinek,csak más embereknek, még sehanem is próbált beszélni velük.

2Ha meg egy idősebb férfi olyanokat mondd neked, hogy "mert olyan igazságokat tudok neki megfogalmazni, amikre mások 60 éves korukban jönnek rá " akkor szaladj. Vagy hívd a gyerekvédelmiseket."


Na igen, kicsit féltem tőle, hogy majd ez lesz, mert ilyen színben tűnik fel az alapján, ahogy leírtam. Sajnos nem vagyok hivatásos író, nem tudom mindig kellően érthetően leírni a valóságot. Fogadd el, hogy itt te nagyon nem ismered a körülményeket, úgyhogy ilyenformán nincs értelme tanácsot adnod.

2012. máj. 13. 13:57
 6/18 A kérdező kommentje:

"Szerintem kicsit szállj magadba, a szüleid teljesen normálisak a leÍrtak alapján."


Én nem azt mondtam, hogy nem normálisak. Azt mondtam, hogy ami a "normális", vagy, ha úgy tetszik, az átlagos, az nem jó. A normális egyébként is egy kényes fogalom, mert a legtöbbször az átlagot jelenti, amit mindenki elfogad. Hitlerék korában az volt a normális, ha utálták a zsidókat. De ettől még nem HELYES.


Az én szüleim normálisak, nincsenek mentális betegségeik és jó emberek. De ennek ellenére nem figyelnek rám oda eléggé.



"Te nem mesélsz, csak dúlsz-fúlsz."


Hogy érted, hogy nem mesélek? Mármint itt? Mit kellene még ezen kívül mesélnem?


Vagy a szüleimnek? Nekik akkor mesélek, ha látom, hogy vevők rá. Én elég hülyén érezném magam, ha csak úgy spontán odamennék, hogy "na, én most ki akarom nektek önteni a lelkemet". Ez nem az én dolgom.


"Egyébként ez jellemző a tinikre. Az öngyilkosság meg, miért is lennél az?"


Maradjunk annyiban, hogy nem ismered az életemet, de ahogy látom, nem is nagyon érted a dolgot. Tömören egyébként annyi, hogy társasági emberként (tehát nem tanulóként, sportolóként) értéktelennek érzem magam.

2012. máj. 13. 14:04
 7/18 anonim ***** válasza:
Szülő téren abszolut szerencsés vagy, szó mi szó, de látom ezt te is belátod. A helyedben anyukád felé nyitnék és ha van olyan felnőtt a közeledben aki átveszi, az apa-fia beszélgetéseket annak is örülj. Én egy érzelmi analfabéta családban nőttem fel, csak azért nem lettem én is az mert volt egy barátnőm, aki segített terelgetni érzelmi vonalon. Sok embernek senki ilyen nincs:S
2012. máj. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd bővebben,hogy társasági téren miért érzed nullának magad!Mik a problémáid?Nincsenek barátaid?Az ismerkedéssel vannak gondjaid?Az a baj,hogy igen,leírtad az érzéseidet a szüleiddel szemben,azonban a probléma benned maradt.Mit vársz,miről szeretnél velük beszélgetni?
2012. máj. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Sosem ültettek le a szüleim, hogy beszélgessünk és soha, egyetlen ismerősömtől sem hallottam, hogy őt igen, ha csak nem kérte külön.. Ha segítségre vársz, kérj.. A szülők is emberek, nem gondolatolvasók.ha baj van szólj nekik.. Másoknál sincsenek gondolatolvasó szülők.. Azt írod anyukádnak már feltártad.. és mit vártál tőle? A szülők nem csodatevők, mint a mesékben hanem húsvér emberek és van, hogy nem tudnak mit kezdeni olyan problémákkal, hogy a fiam egyedül érzi magát, főleg, ha amúgy oda sem jön beszélgetni.. Nem ismerik az osztálytársaidat, mutasd be őket nekik, ha fontosak számodra.. Elég hülyén jönne ki, ha anyukád besétálna egy tál cukorkával, hogy én vagyok xy anyukája, gyertek ismerkedjünk meg.. Lehet szegény azt hiszi ott vannak barátaid és velük lógsz ezért nem próbál neked tanácsot adni.. De ha ennyire rászorulsz, akkor tényleg beszélj velük, hátha elküldenek egy pszichológushoz.. Mert sajnos nekem nem tűnik normálisnak, hogy egy külföldi egyetemektől is ajánlatot kapó érett gondolkodású srác, a szüleitől vár tanácsot, hogy hogyan élje az életét..stb.. valamit benned ez a "nagyon fejlett gyerek stb vagy", amit a 60 éves férfi ismerősödtől és másoktól hallasz valamit elrontott nálad.. Egy olyan ellentétet alakított ki benned amit nem tudsz kezelni.. Szemben-áll benned a fejlettebb érettebb vagyok(mert megmondták srác) és a tucat 13 éves senki sem törődik velem emó-s fiú vagyok utál a világ gyerek.. Döntsd el mi szeretnél lenni és ah az első, akkor ne várj csodát a szüleidtől, hanem igenis menny oda és szólj nekik, ha baj van, igenis ülj le velük beszélgetni.. ha pedig nem tudsz dönteni, akkor javaslom, hogy ne társalogj tovább 60 éves idegenekkel, ne hagyd magad agy-mosni, hanem legyél többet a barátaiddal( ha vannak egyáltalán, ha nincsenek szerezz) és kezd el, normális tiniként élni..Próbálj meg szórakozni és nem azzal törődni, hogy miért nem tökéletes Istenek a szüleim, akik meghallgatnak, pénzelnek, de beszélgetnek is velem, gondolatolvasók is, ismerik a barátaimat és még szendvicset is csomagolnak nekem suliba mindezt anélkül, hogy én szólnék nekik..
2012. máj. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mindenképpen le kéne ülnötök és megbeszélnetek!
2012. máj. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!