Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már annyira elegem van a...

Már annyira elegem van a szüleimből! Mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már nagyon elegem van abból hogy a szüleim nem fogják fel hogy nekem is kell egy kis magánélet!

A fater azzal cseszeget hogy be kéne már csajoznom, pedig ez nem rá tartozik.

A anyám már a jelenlétével is megőrjít.

Egész nap csicskáztatnak, vannak olyan feladatok amiket nekem kell megcsinálni és azokat megcsinálom,de még van egy csomó dolog amit nem nekem kéne megcsinálnom (pl.: porszívózás, felmosás, elrakni a másik cipőjét...)

Most is azon van kiakadva anyám hogy elmentem vásárolni hogy tudjon ebédet csinálni, de azért cseszett le mert kellett vennem 10 tojást és abból 1 összetört.

Percenként benéznek hozzám hogy mit csinálok és még ebbe is beleszólnak, amikor facebook-on dumálok valakivel akkor meg a hátam mögött szoktak állni és olvassák amit beszélünk, pedig ehhez sincs semmi közük.

Mindig max. csak 8-ig engednek le és bele sem gondolnak hogy mi van ha a haverokkal este le szeretnénk menni a Duna partra kajálni és közben dumálni, meg bulizni.

5percenként hívogatnak hogy hol vagyok és hogy mit csinálok( ha szerencsém van akkor félóránként hívnak).

Strandra se engedtek el, d.e. sehová nem mehetek csak ebéd után, de akkor is csak 3 után.


Most ennyire féltenek vagy mi van?

Tudok magamra vigyázni, de fogják fel!

Pénzt is csak ritkán adnak és ha adnak is akkor is csak max. 500ft-ot.

Így nem lehet élni és így nem lehet semmit sem csinálni a nyáron.

Már a nyári szünet fele eltelt és még emiatt semmit nem tudtam csinálni.

(15/F)


2011. júl. 15. 11:51
 1/8 anonim válasza:
53%
LÁZADJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
2011. júl. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
AZ LESZ!!!!!!! :D
2011. júl. 15. 12:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha tényleg mindent megcsinálsz és a visszabeszélést abbahagyod(nyilván ez a gond),akkor többet elérsz.A teendőid a következők:

1.Előző este kérdezd meg a feladataidat másnapra,amit meg kell csinálnod.Ezeket délelőtt még végezd el,utána ebédelj,vagy egyél valamit!

2.Ülj le valamelyik szülőddel,kedvesen mond el a problémádat,hogy szeretnél elmenni valahova és hívni fogod őket 1-szer 2-szer.Pontosan mond meg,hogy mikor szeretnél hazamenni,és ezt tartsd is be!

3.Ne cigizz,ne drogozz,ne igyál alkoholt,kerülj normális baráti társaságba!

Hidd el,így elfogod érni a szüleidnél gyakorlatilag azt,amit akarsz..ha visszabeszélsz,vagy ha kicsit arrogánsabb vagy velük,azzal sosem éred el a kívánt céljaidat!

Én is ilyen voltam,mint te,és azt csináltam,amit te,és totálisan helyre jött az életem..vagyis szeretném azt hinni..nekem ugye alkoholista az apám:S

15/L

2011. júl. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez a 15-16F elég súlyos dolog:D
2011. júl. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Kérdezd meg apádat hogy ő mit csinált ennyi idősen nem hiszem hogy nyáron 15 évesen házimunkákat kapott ha meg nézik mit irkálsz facen zárkózz be h ne tudjanak bejönni..
2011. júl. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

15 évesen még a tojáshéj a fenekeden van. Örülj, hogy olyan szüleid vannak, akik törődnek veled.

Tudom, nehéz elhinni, de ha nem félvállról beszélsz velük és esetleg magadtól is elmondasz bizonyos dolgokat, nem fognak annyit a nyakadra járni.

És abba még senki sem halt bele, ha felporszívózott, meg rendet rakott. Te is túl fogod élni.


Egyébként meg mi az a valami, amit még nem tudtál csinálni? Mit szeretnél csinálni? Beszéltél erről a szüleiddel? Mondjuk délelőtt segítesz anyukádnak ezt azt a házimunkában és aztán délután elmégy a haverokkal a strandra. A kommunikáció csodákra képes. Természetesen normális hangnemben.

2011. júl. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 PerverzcsajXD válasza:
Egyetértek az első hozzászólóval!!! LÁZADJ!!!!!!!!!
2011. júl. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
délelőtt mindig segítek anyának; elmegyek vásárolni és még az ebédelkészítésében is segítek.mindig segítek, mindig megcsinálom amit kérnek tőlem, ha nem is sikerül megcsinálni legalább megpróbálom
2011. júl. 15. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!