Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom 35éves (f), én 24 (l)...

A párom 35éves (f), én 24 (l) vagyok, több mint 4 éve vagyunk együtt. Habár anyagilag megengedhetnénk magunknak, nem akar velem összeköltözni. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én egyetemista vagyok,de ő már jó ideje dolgozik,ráadásul jól is keres.Habár én még nem tudnék beleadni a költségekbe,az ő fizetéséből is nagyon jól ellennénk addig,amíg be nem fejezem a sulit(még 1 év).A gond az,hogy idősek a szülei(főleg az apja,elmúlt 90),és nagyon kötődik hozzá.De egézségtelenül,az apja állandóan tudni akarja hol van mit csinál,hívogatja,ha pl ebédről késünk 10-20percet leordítja a fejét,utána meg a pasim megy és puncsol neki.Szerintem ez nem normális.Az anyukája jóval fiatalabb,még dolgozik is,tehát ha nem lennénk ott is el tudnák látni magukat.Persze azt nem akarnám h ne menjen haza,de szerintem bőven elég lenne ha 1-2naponta meglátogatná(nk) őket.És segíteténk is persze nekik.De a pasim semmi hajlandóságot nem mutat,állandóan azt mondogatja h önző szuka vagyok merthogy az apja bármikor meghalhat(hozzáteszem a korához képest egész jól van,ez a lemez megy már lassan 5 éve és had ne mondjam ezalatt hány olyan ismerős ment el akik sokkal fiatalabbak voltak...)

Ja és ráadásul sokszor hallom is ha külön vannak pl a nappaliban h az apja érzelmileg zsarolja ezzel a "úgyis meghalok""bárcsak meghalnék"dumával,ami szánalmas:-(

Amúgy jól megvagyunk,de ezt a kettejük kötődését már egyre rosszabbul viselem,"pótkeréknek" érzem magam.Szerintetek mit tegyek?


2012. máj. 13. 18:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%

Ennyire kötődik a szüleihez, vagy zsarolják őt. De az is lehet, hogy nagyon el lett kényeztetve.

Azért fura, ha egy 35 éves férfinak van pénze, tudna egyedül élni és mégis apuci-anyuci nyakán lóg.

2012. máj. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Otthon lakik még?


Figyelj, szerintem egy 35 éves ember már nem nagyon fog változni.

Ha eddig nem költözött el, akkor nagyon nehezen fog lépni.


Szerintem kicsit sok is ez a korkülönbség köztetek, jobb lenne, ha fiatalabb lenne a párod, akivel egy hullámhosszon vagytok, egyformák a céljaitok, és egyfelé tartotok, úgy értem, hogy most diplomáztatok, aztán közös lakás, közös élet, stb...


Neki megvan a saját élete, és szerintem úgy van vele, hogy fogadd ezt el, ha meg nem fogadod, akkor mehetsz, amerre látsz...


Nagyon így tűnik a leírtakból.

2012. máj. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nincs elkényeztetve, persze az anyja mos-főz rá,de ezeket én is megtenném.Így viszont kb még szexelni sem tudunk normálisan,mert engem tök zavar h tudom,a szülei a szomszéd szobában alszanak
2012. máj. 13. 18:27
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

"önző szuka" ???

Ez durva, én ilyet nem tűrnék el... Ha valaki szeret, nem mond ilyet.

Azt meg kellene tudni oldani, hogy a szüleivel is legyen meg veled is... Annyira keveset van veled?

És tényleg pótkeréknek érzed magad?


Mert ha ezek tényleg így vannak, akkor a helyedben nem is gondolkodnék összeköltözésen, inkább szakításon.


Ha pedig én lennék a helyedben, és minden oké lenne köztünk, akkor is csak akkor költöznék vele össze, ha én is betudok szállni a költségekbe, vagy pedig ő ajánlja fel, hogy költözzünk össze, és elég ha csak akkor szállok be a költségekbe, ha már dolgozni fogok...


De én úgy érzem a leírásodból, hogy jobb ha keresel más párt magadnak...

2012. máj. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos nekem is sokszor úgy tűnik,hogy engem "be akar törni",vagyis igazodjak,viszont ha neki kéne valamin változtatni akkor kalap-kabát:(
2012. máj. 13. 18:30
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
Úgy akarsz vele összeköltözni, hogy te nem adnál be a közösbe csak ő. És még azt is megmondanád neki, hogy hogyan tartsa a kapcsolatot a szüleivel. Lehet, hogy nem szeretne eltartani és nem szeretné, ha megmondaná neki egy fiatalabb nő, hogy mit és mikor csináljon.
2012. máj. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Egy 90 éves embertől hozzávetölegesen bármi normális, úgy néz ki ezt vagy most megtanulod vagy nem.

És nem anyuci-apuci nyakán lóg hanem odajár segiteni, ápolni. Azért ne keverjük már össze a fogalmakat.


Lehet hogy tényleg nem való ennek a férfinak az életébe egy egyetemista lány, illetve te.

2012. máj. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

"Igen,sajnos nekem is sokszor úgy tűnik,hogy engem "be akar törni",vagyis igazodjak,viszont ha neki kéne valamin változtatni akkor kalap-kabát:("


Hát, szerintem ezt nagyon jól megfogalmaztad!


Bocsánat, de szerintem igazad van, akkor is, ha elszomorító.


Ő az idősebb, azt várná, hogy te alkalmazkodj.


Mondom, neki már megvan a saját élete, Te még most alakítanád ki a tiédet.


És, hiába mondják, hogy neki nincs élete, mert otthon lakik, de van!

Neki EZ AZ ÉLETE!

A szüleiről gondoskodni, elhúzódni a kisszobába a barátnőjével, a szülei a fontosak, te vagy a második.


Persze ez nem normális, de neki ez az életforma a jó, mert ha nem lenne jó, akkor változtatna.

2012. máj. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem,tényleg nem ő lóg a nyakukon,hanem fordítva.És ezzel nincs is semmi bajom.Emberileg én is teljesen szép gesztusnak tartom,de mint a barátnője,úgy már zavar ez a "szerelmi háromszög"apa-fia-köztem
2012. máj. 13. 18:35
 10/20 A kérdező kommentje:
És nagyon köszönöm a válaszaitokat!
2012. máj. 13. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!