Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki együtt...

Van itt olyan, aki együtt volt valakivel, szakítottak, majd később (évek múlva) ismét találkoztak, és újra összejöttek, sőt akár házasság lett belőle? Van olyan ismerősöd, akivel történt hasonló?

Figyelt kérdés

Azért kérek ilyesmit, mert pár hónapja szakítottam az akkori Párommal. 10 csodaszép hónapot töltöttünk együtt, de szakítottunk, miattam, mert nekem ő volt az első, és mivel a házasság gondolata is felmerült, bepánikoltam, féltem, hogyha nem élem ki magam, akkor a házasságunk csúnya véget érne, elunnánk egymást, stb. Tudom magamról, hogy kíváncsi természet vagyok, nem bírtam volna úgy leélni az életemet, hogy rajta kívül nem is volt igazi, normális, igaz szerelemre épülő kapcsolatom. Egyébként neki is én voltam az első, ami szintén aggodalomra adott okot, nem sok férfiról hallottam, aki egész életében kibírta az első barátnője/felesége mellett!


Sokáig megpróbált visszahódítani, de nem akartam. Most látom, hogy randevúzik más lánnyal, és ugyan jelét nem adom, de összefacsarodik a szívem, ha belegondolok. Mielőtt összejöttek, azt mondta, még mindig szeret, de nem akar örökké utánam sóvárogni, amit teljesen megértek! Több hónapig szenvedett miattam a szakítás után.


A kapcsolatunkban amúgy is voltak sajnos néha konfliktusok, mivel életem egy eléggé labilis, stresszes időszakában jöttünk össze, és első normális kapcsolatunk révén sok konfliktust nem is tudtam helyén kezelni.


Néha arról ábrándozom, hogy 3-6 év múlva véletlenül, vagy direkt, összetalálkozunk, és össze tudjuk kötni az életünket, miután mindketten kiéltük magunkat, és érettebbé váltunk. Nagyon boldoggá tettük egymást, és egy elképzelhetetlenül erős kötelék szövődött köztünk.

Én is randizom, ő is randizik másokkal, de nekem valahol mélyen még mindig ott van ő a szívemben, hiába érzem jól magam más férfival, azt a hajdani boldogságot ez meg sem közelíti.


Remélem, hogy ez a legbensőbb vágyam valóra válik, és a messzi jövőben tényleg folytathatjuk a történetet, ahol abbahagytuk, felnőttebb fejjel. Szívesen olvasnék ehhez hasonló, valóban megtörtént sztorit! Köszönöm annak, aki válaszol!


20 L


2012. máj. 8. 01:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, velem nem történt ilyesmi (még, sajnos), de mivel a téma engem is érdekelt (és érdekel), írtak már fórumokon olyanok, akikkel ez így alakult.

Viszont nem egészen értem...

"nem bírtam volna úgy leélni az életemet, hogy rajta kívül nem is volt igazi, normális, igaz szerelemre épülő kapcsolatom."

Ezek szerint ő nem igazi szerelem? Mert akkor minek is kellene később újra kezdenetek? Ha pedig az, akkor nem menekülnél. Szerintem. Illetve ha mással találod meg az igaz szerelmet, akkor nem fogod az illetőt otthagyni, hogy összejöhess a volt pátoddal. Gondolom.

Mi is szakítottunk, és bár a helyzet más, mert nem az első férfi az életemben, szóval nem tudom milyen ettől bepánikolni, de az biztos, hogy fel sem merült bennem, hogy engem érdekelhet bárki más.

Visszatérve a kérdésed lényegére: Igen, van ilyen.

2012. máj. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is így gondoltam 20 évesen. Mi is azért szakítottunk, mert sok volt a konfliktus és mind2en elsők voltunk egymásnak. Én is ebben reménykedtem és majd belehaltam amikor megtudtam, hogy mással randizik, pedig én szakítottam. Ő sokáig próbálkozott. Következő 2 kapcsolatomban nem tudtam szeretni, őszintén szólva nem is akartam. Nem akartam beengedni új szerelmet, mert úgy éreztem nekem a "régi" kell, most csak élek egy "kicsit". De úgyis ő kell, senki más vele leélni egy életet...

Aztán megismertem páromat. Gyakorlatilag egy filmbeli jelenet is lehetett volna. Teljesen véletlenül egy szórakozó helyen voltunk ex. első nagy szerelem én, jelenlegi párom. Teljesen magam kívül voltam amikor megláttam ex. szerelmet, vadul kalimpált a szívem, láttam hogy ugyan úgy néz rám ahogy anno sok-sok évvel ezelőtt. Menekülni akartam onnan, nem tudom miért. Féltem. Aztán megláttam páromat. Hihetetlen érzés volt, egész életembe senkit nem akartam annyira mint őt. Azóta se felejtem el azt a pillanatot. Mintha ex.nagy szerelem megszűnt volna létezni, Párom is kiszúrt magának, egyből megkörnyékezett én pedig csak vele foglalkoztam. Nem is érdekelt, hogy egy szórakozó helyen vagyok azzal a férfival aki után sóvárogtam. Párom azóta is a párom, együtt élünk. Boldog vagyok és az a szerelem amit ex. iránt éreztem meg sem közelíti azt, amit most érzek. (Pedig azt gondoltam azt nem lehet felül múlni)

Tudod én úgy gondolom, hogy minden okkal történik. Ha valakiknek nincs közös utuk, azok az utak szétválnak, ha újra találkozniuk kell, találkozni fognak. Erre nincs recept, ezt senki sem tudhatja. Majd te is meglátod mit tartogat számodra a te életed. De ne töltsd a fiatalságodat azzal, hogy arra vársz majd egyszer újra az övé leszel. Élvezd ki minden percét és hidd el, nagyobb meglepetések várhatnak rád, mint amit el tudsz képzelni! :)

2012. máj. 8. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Ezért baj,hogy ma mindenki azt hiszi,hogy ki kell élnie magát? Miért lenne erre szükség? Összehasonlítani a különböző pasasokat vagy nőket?

Nem a partnerek váltogatása a döntő,hanem az,hogy két ember szereti-e egymást,tud és akar-e alkalmazkodni a másikhoz? Ha igen,akkor az első is eltarthat életük végéig! Nem kell ehhez szajhaként viselkedni!

2012. máj. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az első kettő válaszolónak köszönöm a hasznos választ! Biztató, amit írtok, de sajnos a reménykedésem nem fog meghalni egy darabig... nagyon sok jó köt össze bennünket, amit nehéz elengedni... ráadásul a minap beszéltünk az ex-szel és még mindig hiányzom neki, és azt mondta, egy picit valahol a lelke mélyén mindig szeretni fog. Nem tudom, tényleg van-e ilyen!


Az utolsó válaszolónak: a kiélés nem szajhaság. Kell az embernek szerintem több párkapcsolat is, melyekből tanul, hogy aztán ne kövessen el hibákat abban a kapcsolatában, amely majd életreszóló lesz. Nekünk nem csak a "nem kiélés" volt a bajunk, hanem az is, hogy fiatalok és éretlenek voltunk arra, hogy ilyen komoly kapcsolatban éljünk, ezért voltak a konfliktusok, és hogy nem mindig kezeltük megfelelően a helyzeteket.


Egyébként a környezetemben azok a házasságok, amelyek fiatalon, az első szerelemmel köttettek, mind megcsalásban vagy válásban végződtek, és szinte mindenhol a kíváncsiság, "nem kiélés" volt a baj, meg hogy a felek gyakorlatilag együtt töltötték a fiatal éveiket, és ezért úgy érezték, kihagytak valamit pl. társasági élet szempontjából, vagy egyszerűen csak felébredt utólag a szexuális kíváncsiságuk. Nem ismerem egy olyat se, ahol ilyen jellegű házasságban ne lettek volna komoly problémák. Nagyanyáink korában is 16-18 évesen már házasádotak, de volt is ám ott félrelépegetés rendesen (maguk a nagyszüleim is meséltek sok-sok ilyen történetet).


Azért ha valaki ismer ilyen sztorit vagy vele megesett ilyen (amit a kérdésben feltettem) azt szívesen elolvasnám! Írjatok bátran! :)

2012. máj. 8. 10:10
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Én két év után szakítottam az akkori párommal,hat évig külön utakon jártunk.Ez alatt a hat év alatt kétszer,háromszor beszéltünk telefonon.aztán úgy alakult,hogy hat év után is felhívott egyszer,mind a ketten pár nélkül voltunk.Aztán mindennaposak lettek a telefonok,találkák,és igen a vége az lett hogy össze is házasodtunk.Szerettünk volna közös babát is,több mint egy évig próbálkoztunk,mire sikerült teherbe esnem.Nagy volt az öröm ám!!Kb.négy hónapig.Megijedt a felelősségtől,meg hogy nem ő lesz a középpontban.Két hónapos volt a kisfiam mikor elkötözött.Úgyhogy a mi kapcsolatunk nem úgy alakult,ahogy elterveztük,pedig nem huszonévesek voltunk mikor másodszor újra kezdtük.Igaz,azóta is tartjuk a kapcsolatot,valahogy nem tudunk egymástól elszakadni a történtek ellenére sem.Persze,nagyon haragudtam rá mikor elhagyott,de már túlléptem rajta.
2012. máj. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is régebben álmodoztam ilyesmiről, hogy egyszer még később, a messzi jövőben összefutnak a sorsaink! De végül mindig akadt jobb. És feledésbe temeti a régit. Lehet, hogy csak most érzel így, elvégre csak pár hónapja szakítottatok. Itt egy előző hozzászóló mondta, hogy minek akarja kiélni valaki magát?? és teljesen igaza van, ha valakit igazán szeretek és vele akarom leélni az életem, mindent mérlegre téve, akkor 100 másik pasas helyett is őt választom, és akkor, ha csak vele volt dolgom életemben. Valóban felesleges az összehasonlítás, ráadásul mennyi zsákutcába futhat az ember, miközben "kiéli" magát, és elfelejti, hogy már réges rég megtalálta az igazit, csak kíváncsibb volt, mint amennyire okos.
2012. máj. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt. 3 évet voltunk együtt, majd elég csúnyán kirúgtam (alapos indokom volt rá). Fél év kellett hozzá, hogy túllépjek rajta, akkor összejöttem egy lánnyal. Másfél évig együtt voltam vele, majd tavaly ilyenkor újra találkoztam az előző lánnyal és összejöttem vele megint. Decemberben jegyeztem el, a nyár végén lesz az esküvőnk.

22F

2012. máj. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én sajnos nem vagyok így, csak lehetett volna -talán - egy eshetőség. hét évvel a kezdet, öt évvel a vég után írt egy emailt, hogy találkozhatnánk, de sajnos nekem nem volt jó, messze voltam, és kapcsolatban. de ha nem vagyok, akkor megyek, és talán lett volna belőle egy új fejezet.
2012. aug. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen! :) Még gimiben jártunk egy évet, nem volt egy nagy szerelem (legalábbis részemről), majd ő egyetemre el, aztán én is, néha-néha hallottam felőle. Mégnem egy nap, 10 év után(!) kaptam egy e-mail, és épp nem volt senkim (szintén kb.9-10 év után). Találkoztunk. Ennek lassan 6 éve. 4 éve házasok vagyunk, van 2 szép gyerekünk.
2014. febr. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Renáta777 válasza:
17 évesek voltunk és mindkettőnknek az első. 2 és fél évig jártunk... Szakítás után nehéz volt hisz egy faluba éltünk, Ő megnősült, én férjhez mentem gyerekeim születtek neki is van gyermeke. Két éve tönkrement a házassága elvált. Engem is megcsalt a férjem és különmentünk egy hónapra. És ekkor jött vissza Ő "az első nagy szerelmem", 18 év után. A 18 év úgy telt el, hogy épp csak bólintottunk egymásnak soha nem beszélgettünk. Most pedig újra itt van az életemben és ez nagyon jó, mindig éreztem, hogy mi valamilyen formában még leszünk együtt. De, hogy mi lesz ebből nem tudom titokban találkozgatunk lassan egy éve, mert neki élettársa van én pedig ismét a férjemmel élek.
2015. jún. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!