Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztél már úgy, hogy valaki,...

Éreztél már úgy, hogy valaki, akivel együtt élsz meg akar ölni?

Figyelt kérdés
Lehet ez lakótárs, szülő, testvér, akárki, akiről tudod, hogy nem ártana neked, mégis néha bevillan, hogy ma éjszaka tuti meg akar ölni, vagy ez az étel biztosan mérgezett, stb, és ilyenkor nem tudsz aludni/enni/fürdeni/bármit csinálni. Szokott mással is ilyen lenni?
2011. febr. 3. 13:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy hívják: paranoia. Sűrgősen keress fel egy pszichológust.
2011. febr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Bocipók ***** válasza:
100%
Nem, szerintem beteg vagy (üldözési mánia), menj pszicholósughoz, mert különben te leszel a következő,aki bekerül a Kékfény c. műsorba.
2011. febr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Velem nem, akikkel együtt élet,teljesen megbízok, h. nem akarnak ilyet tenni.Betörőtől féltem már, de a családomtól, páromtól nem...

Kérdés, h. ok nélkül érez e ilyet az ember vagy van alapja is.

2011. febr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs okod rá,akkor tényleg doki, vagy te fog megörülni és megölni valakit félelmedben.Szellemektől féltem már,de sose láttam őket, csak túlságosan hatnak rám a horror filmek, lehet nálad is ez van csak nálad kicsit bizarabb.Én is orvost ajánlanék.
2011. febr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%

Hú, lehet vannak megérzéseid, van ilyen persze, mondjuk én momentán nem éreztem még ilyet. De vannak emberek, akik ezt megérzik, és tényleg óvatosak, esetleg elmondják másoknak a megérzéseiket, vagy leírják naplóban.

De lehet hogy pszichésen nem állsz topon. Főleg olyan embereknél fordul ez elő, akik gyanakvók, nem tudnak senkiben megbízni és ez egy idő után betegessé fajul.


szóval lehet jó megérzés is, de kóros beképzelés is.

Pszichológussal beszéltél már, vagy ismerőssel?

2011. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,


igazából csak néha van ilyen, de olyankor szabályosan rettegek. Pl ma éjjel hajnal négyig nem aludtam egy szemhunyásnyit sem, annyira féltem, aztán kb 20 percenként felriadtam. Pedig csak annyi történt, hogy anyukámnak fájós a lába, és emiatt ha éjszaka megfordul az ágyban, akkor felnyög álmában, de meggyőződésem volt, hogy elborul az agya és megöl.

A mérgezéstől inkább apukámat féltettem egy darabig, mert anyukám gyakran küldött neki ételt, miután elváltak, és azt hittem, hogy mérgezett, de ez idővel elmúlt..

Az az igazság, hogy elég sok minden rosszat megéltem az anyám által, nem igazán bízom meg benne, talán ez lehet az oka, meg a kimerültség. Nem érzem, hogy nekem kéne meggyilkolnom őt, sosem tudnám megtenni, csak azt érzem, néha, hogy ő akar megölni engem. Vagy nem is feltétlen ő, hanem "valami", ami van a lakásban, és az anyámon át ölne meg engem. Pedig amúgy nem hiszek az ilyesmiben.

2011. febr. 3. 13:21
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ó így kezdődik. Aztán a végén majd hangokat is hallasz, hogy öld meg te, különben ő fog megölni. Én is ajánlanám, hogy menj le szakemberhez. Valaki javasolta, hogy akkor ha nincs alapja, ha van alapja akkor ne. Igazából aki beteg, vagy kezd bekattanni, az nem tudja eldönteni, hogy van-e alapja, úgy is azt gondolja, hogy van. Mint most te, hogy nem hiszek az ilyesmiben, de attól félek, hogy valami anyámon keresztül... hát bazeg..
2011. febr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Tenyleg jobban tenned,ha felkeresnel egy pszichologust,ez nem jatek ez kesobb akar rosszabb is lehet.Sajnos nalunk a csaladban megtortent mar ilyen,meghozza anyosommal,nem ment el,nem vitte el senki amikor lehetett volna es most olyan allapotban van,hogy szerintem hamarosan dilihaz lesz a vege.
2011. febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
44%

Nem bízol anyukádban és ennek az ő viselkedése az oka.Nincs az elméddel semmi baj, ha ő a magatartásával erre okot ad, akkor ez érthető, nyilván gyermekkori sérelmek, félelmek is táplálják benned ezeket a rossz érzéseket.

Próbáld mindig optimálisan nézni a saját helyzetedet.És egészséges kereteken belül "védeni"magad, támogatni a biztonságérzeted.Például zárd a szobaajtód, ha úgy látod, anyukád rossz passzban van, veszélyes lehet a viselkedése, akkor pedig inkább kerüld el pár órára.Iszik is?Mert általában az alkoholista szülők gyermekei szoktak ilyen félelmektől szenvedni.Tehát tudatosan vigyázz a biztonságodra.Ne pedig tehetetlenül szenvedj.Ha esetleg teheted,költözz el.Hogy rajta keresztül megöl valami,az csak akkor lehetséges, ha már abszolút felelőtlen, nem nagyon van tudatában annak mit csinál és emiatt veszélyes, de mivel már nem vagy kisgyerek,oda tudsz magadra figyelni, így elég valószínűtlen hogy pusztán gondatlanságból kárt tudna tenni benned.

2011. febr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nekem volt, de én mentem vele pszichiáterhez, paranoia miatt volt.
2011. febr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!