Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 8 hónapja egyedül nevelem 9...

8 hónapja egyedül nevelem 9 éves ikreimet. Januárban egy régi barátomról "kiderült" hogy már több mint barát. De a gyerekeim ezt nem tudják. Hogyan mondjam el nekik, hogy ő az új párom?

Figyelt kérdés
2009. jún. 26. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el fagyizni a gyerekeket es kozben csatlakozzon hozzatok a "barat", majd meglatod, hogyan reagalnak ra.

Lassan adagold nekik.

Amugy ismerik?

2009. jún. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell velük közölni, hogy ő az új párod.

Elég ha egyre többet veletek van közös programoknál, otthon.

Meg fogod látni hogyan reagálnak rá a gyerkeek, és ő hogy reagál a gyerekekre. Össze kell szokniuk, ne siettesd a dolgot.

2009. jún. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

9 évesen már nem kicsik.

Azt nem írtad, hogy a gyerekek egyáltalán nem ismerik, vagy már voltak közös programok, mint egy jo ismerössel.


Ha még a gyerekek nem találkoztak vele, akkor ahogy írtág, szép lassan csináljatok közös programokat és ha a gyerekek megszokták akkor lehet egy egy kézfogás egymás elött, és ha ez nem zavarja öket, akkor elhet velük közölni, hogy újapu van. Ha már volt közös program, és a gyerekek sejtenek is valamit, akkor ülj le velük és kérdezd meg öket, hogy mitszolnak a férfihez stb...

2009. jún. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell hogy igy direktbe elmondd az ikreknek, hogy gyertek fiuk van anyanak egy kis mondanivaloja...stb. Felesleges! Osszezavarod oket csak, igazabol ezzel a fogalommal nincsenek is tisztaban meg ennyi idosen.

Minel tobbet legyetek egyutt a baratoddal, es majd az ikrek erezni fogjak, hogy van valami koztetek. Szerintem jobb lesz ha majd a fiuk kerdezgetnek toled. Aztan meglatod milyen kerdeseik lesznek, es akkor mar nem is gond hogyan meseld el.

Es ami nagyon de nagyon fontos!!! Az ikreket egyetlen pillanatig se hanyagold el a baratod miatt!!! Ezt az ikrek azonnal megerzik, es nem lesznek boldogok, nem fogjak szeretni az uj ferfit, hiszen tudjak, hogy miatta nem foglalkozol mar veluk elegge.

Talald meg az aranykozep utat, es sok szerencset az uj kapcsidban!!!:)))

2009. jún. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit írnék még, hogy semmiképp ne mond azt nekik, hogy ÚJ APU van. Van/volt apjuk, ezzel össszezavarod őket. Legyen ő a Laci (vagy Laci bácsi-persze ha ez a neve), aki anyunak fontos. Ők sem akarják, hogy magányos, és boldogtalan legyél, csak nem lesz könnyű a szeretetedben osztozni. Majd ők apunak nevezik, ha akarják.
2009. jún. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Volt már több közös program (kb. 4-5), és teljesen jól elvannak, sőt ismerik a párom kislányát is, aki 1 évvel idősebb az ikreknél(1 fiú, 1 lány) kislányom már kérdezgetett is, de akkoriban még nem tudtam hopvá fejlődik a dolog kettőnk között és kitérő válszt adtam.

Most elérkezettnek látom az időt arra, hogy beszéljek velük erről. Úgy gondolom jobb minhta "lebukunk" vagy másoktól tudják meg.

2009. jún. 26. 11:12
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne tarts "felvilágosítást". Nem olyan kicsik már, biztosan észrevesznek dolgokat. Azt megmondhatod nekik, hogy X.-szel jóban vagytok, közeli jóbarátod. Ha rákérdeznek, hogy "szerelmes vagy-e belé", akkor megmondhatod, hogy jobban szereted, mint más férfiakat, de mindig biztosítsd a gyermekeidet afelől, hogy őket mindenkinél jobban szereted.
2009. jún. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem direktbe ne mondj nekik semmit, de ha kérdeznek, akkor arra válaszolj. Nekik úgyis az a lényeg, hogy jól érezzék magukat, és ha a párod társaságában ez magadatik, akkor oké minden.
2009. jún. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!