Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Maradjak vagy költözzek?...

Maradjak vagy költözzek? Borzasztó helyzetben vagyok. Megpróbálom röviden összefoglalni a problémámat:

Figyelt kérdés

Van egy kb.17 M.Ft-os házunk,párommal,gyerekeinkkel és anyámmal lakunk együtt.Rengeteg adósságunk van,annyi hogy ha eladnánk a házat kb 4-5 millió maradna.Anyám nevén van a ház de ő eladni nem akarja(azt mondja nem tud ennyi pénzből hová menni,ami talán igaz de neki semmilyen megoldás nem tetszik,nem hajlandó erről beszélni se!).Az a baj,hogy ha nem adjuk el most akkor pár év múlva sokkal rosszabb lesz a helyzet.Lassan minden közművet kikapcsolnak.Ezért fizettem és fizessek továbbra is száz ezreket?Legszívesebben itthagynám az egész kócerájt(lenne hová mennem)de sajnálom anyámat.Mit kezdene?(azért azt le kell írnom,hogy borzalmas természetű és több mint a fele adósságról ő tehet)

Hagyjam itt?És vele együtt a házat is amire több milliót költöttem?!


2009. jún. 26. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem igen, menj, hiszen azt írod, lenne hová.

Ha anyukád látja, hogy egyedül nem tudja fenntartani, akkor rögtön máshogy fog állni az eladáshoz...

Ha nem, akkor majd ő bizonyára fenntartja egyedül.

2009. jún. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha van lehetőséged költözz el. Akkor se marad több a zsebedben, ha maradsz. Édesanyád meg csak rájön, hogy te csak segíteni akartál megoldani a gondjaitokat.
2009. jún. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
És ahová költözöl, oda anyukád átmenetileg nem mehetne veled? Elég durva lenne így benne hagyni az adósságtengerben. Együtt halmoztátok ezt fel vagy a pároddal? Azért nem ártana átgondolni a dolgokat, mielőtt valamibe belekezdtek, mert az egész életetek tönkremehet a sok adósságtól. Szerintem felvenni kb. 12-15 millió Ft adósságot nagy felelőtlenségre vall.
2009. jún. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a következőt kellene tennetek:A házra végülis ahogy mondtad te költöttél több milliót,nem anyukád.S bár az ő nevén van a ház,de nem ő fizeti a dolgokat,úgy gondolom,teljesen jogosan kérheted azt tőle,hogy adjátok el a házat.És mivel az adósságok többb mint felét anyukád csinálta,azt is megtehetnéd,hogy azt mondod neki:Amit te csináltál,azt fizesd ki te,ami pedig az én hibámból jött,azt én elintézem.

Nem kell otthagynod anyukád,ha elmész onnan,egyszerűen csak hagyod,hogy helyrehozza a károkat,amiket csinált.

Persze anyukád,meg minden,de neked a családodra is gondolnod kell,és főleg arra,hogy a ti problémáitokat ne a gyerekek szenvedjék el.És attól,mert többet anyuddal élsz,az nem azt jelenti h magári is kell hagynod őt.Segíthedet is.Nem pénzügyileg,hanem érzelmileg.

Úgy gondolom,hogy ha értelmes felnőtt,akkor ő is belátja,hogy nem mehetnek így tovább a dolgok.


És ha nem akar róla beszélni,akkor is mondd meg neki,hogy:Anyu erről a problémáról igenis beszélnünk kell,mert magától nem fog megoldódni.És ha netán arra kényszerülünk,hogy mással kell együtt élned/élnünk akkor vegyél erőt magadon,és alkalmazkodj másokhoz.


Hát ennyi lenne.Nem voltam a te helyzetedben,ezért tényleg nem, tudom mit érzehetsz most,de nagyon remélem hogy tudtam segíteni,és megoldódik a problémád.

sok sikert :-)

2009. jún. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

13:20-as vagyok: *attól mert nem anyuddal élsz* szóval a nem kimaradt

bocsi

2009. jún. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit gyakorlatiasabban kellene gondolkodni. én megfognék egy kockáspapírt, hogy kinek mennyi adóság és mennyi vagyon van a nevén. A nevén, és nem hogy ki tehet róla!! a ki tehet rólát meg külön oszlopba, hogy akkor ki jön kinek mennyi pénzzel.

Aztán anyám orra elé tolnám, hogy szerinte hogy tudnánk közösen rendezni?

Persze ha az o nevén nincs adósság, hülye lesz eladni a házat

2009. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
.. mert ôt nincs miért végrehajtani. nektek meg hiába nincs ingatlan vagy autó a neveteken, a fizetésetek akár 50%-át is letilthatják, szóval érdemes elgondolkodni, hogyan tovább. tehát elsô lépés: csinálj mérleget, 2. : konzultálj jogásszal. 15e forintot biztos megér (12 millióhoz hasonlitva.)
2009. jún. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
valoban nehéz helyzetben lehettek.az hogy több milliot költöttél a häzra ami anyukäd nevén van az a te bajod,mär bocsänat.te is ott laktäl,neked is éRdeked volt hogy räköltöttél.ö is költött rä bizonyära fiatal koräban lehet most nem.adossäg meg mindegy ki részéröl van,hiszen bärki is csinälta (te vagy az anyukäd),biztos nem szänt szändékkal.nem kéne belehajszolni lakäs eladäsba,csak azért mert te külön akarsz menni.menjél.de a lakäs az ö nevén van ahogy irtad,igy semmi jogod eladatni vele.mint irod,sajnälod anyädat.nekem nem ugy tünik.ha sajnälnäd akkor egyértelmüen nem mennél,és együtt megoldanätok a problémäkat.irtad hogy több mint a fele adossägrol ö tehet.és a mäsik feléröl?gondolom te.az meg a mäsik,hogy ok anyukäd adossägba verte magät,de ö is bärmikor kirakhatna téged onnan,hiszen azt a häzat alarod eladni a feje fölül ahol felnött..
2009. jún. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat,egy pár mondatot azért szeretnék hozzáfűzni.Először is,igen,felelőtlenek vagyunk,anyukám is én is!Azért gondoltam az eladásra mert kilátástalannak látom az "itt lakást",mivel havi 250 ezer Ft-ot kell a házra és a lakásra fizetni,ami lehetetlen 2 gyerek mellet.Nagyon bonyolult ez az adósság kérdés.Amúgy 3 éve költöztünk össze ami az én ötletem volt,azért,hogy anyu helyzetén és a miénken is segítsek.(mindkettőnk összes pénze ebbe a házba van)Természetesen anyám lenne az első akinek rendes otthont biztosítanék,ezt el is mondtam neki százszor de NEM ÉRTI!Én még talán kezdhetném nulláról,bár nem lenne igazságos de ezt a megoldást látom csak arra hogy 1-2 év múlva ne kerüljünk a "híd alá".De egyszerűen nem lehet anyuval beszélni,higgyétek el.Ja,és aki azt írta hogy nem úgy néz ki mintha sajnálnám anyámat,hát dehogyisnem!Épp ezért nem mentem még el!
2009. jún. 27. 10:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Aki nem tud kiperkálni havi 250 ezret az ne vegyen fel olyan hitelt értelemszerűen. Buta vagy nem gondolsz a gyerekeid jövőjére csak belevered az összes pénzedet egy ratyi ingatlanba. Meg is érdemled, de anyád se okosabb.. Adjátok el a házat különben évek múlva ott fogsz csövelni a híd alatt.
2018. aug. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!